יום יום בחופי אשדוד

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ההצלה היא שגרת יומנו. הצלת חיי. ,היום אנו עסוקים בהצלת חיי הטבע, נצליח בכך בזכות המשאב האנושי שיש לנו כאן אצלנו בישראל .

העבודות לניקיון החופים ממשיכות, עובדי אגף החופים ממשיכים לנהל אורח חיי עבודה שונים מאליו הורגלו ,ניקוי יסודי של החופים מהזפת.

אדם זר אשר יסייר לאורך החוף, יראה ערימות קטנות של חול, זאת לצד זאת, עוד עלול לחשוב  שאתמול היו כאן כיתות גן שבנו ערימות של חול .זאת עבודתנו בימים האחרונים ביחד עם המתנדבים .אך תרשו לי להפנות זרקור קטן ונוסף לעובדי האגף.

מיום חמישי בבוקר, נכנסנו למצב חירום, עד אז היינו מבצעים תרגילים והאמת לא חשבנו שזה יכול לקרות והנה זה הגיע גם אלינו, אומנם בכמויות  קטנות  בהשוואה לרשויות אחרות, אך עדיין חופי אשדוד עם 7 דגלים כחולים-תו תקן בינלאומי לאיכות גבוהה של החופים, לכן עבורנו זאת הייתה מכה קשה, הטבע נפגע ואנחנו נעשה הכל לסייע לו.

מאז חיינו השתנו ולכן חשוב להבין את שיטת העבודה, תדמיינו את אותם הימים שהייתם ילדים או עכשיו כהורים שיחקתם עם הילדים בחוף הים, באמצעות המגרפה הקטנה בניתם ארמון קטן של חול, עכשיו תדמיינו כזה לאורך רצועת חוף ענקית, את זה אנחנו עושים, עובדי האגף מבצעים  מידי יום בגאווה גדולה.

הם פחות מצטלמים, פחות ברשתות החברתיות, משעות הבוקר המוקדמות הם עם הראש למטה, עסוקים בגריפה והרמת הזפת לתוך שקיות אשפה גדולות, לקראת ערב יפסקו העבודות, הם יבקשו להמשיך, אך התנאים לא מאפשרים זאת, מוקדם בבוקר שוב ניפגש, החיוך, המבט בעיינים ויציאה לקרב, עוד יום של קרב, להספיק עוד שטח, להציל עוד פיסת אדמה. תודה לכם עובדים יקרים, אנחנו תמיד אומרים שאשדוד זכתה ברצועת חוף נדירה, ואני יכול לומר שגם חופי הים באשדוד זכו במלאכים בלבן שנאבקים למנוע פגיעה קשה, דמיינו חיבוק ענק שמתקיים מידי יום  בין האדם לטבע, זה נדיר לראות זאת בימים אלה. דמעה קטנה נשטפה לי אתמול, כאשר חשבנו לצאת להפסקה קטנה והם לא מוכנים, עוד גריפה ועוד ערימה.

גורפים בזהירות , חס וחלילה לא יכאיבו לאדמה, הם מלטפים בעדינות ועושים זאת באופן טבעי, כאילו אומרים, אנחנו כאן איתך, אל תדאגו, אנחנו נדאג לרפא את החופים במהרה.

מדובר במשימה לא פשוטה, שיטת העבודה היא רק מתבצעת באמצעות מגרפה, העובדים מתפרסים על שטח במרחק של 2 מטר וכל אחד גורף את השטח עליו הוא הופקד, יוצר ערימה קטנה וכך מתקדמים, לאט לאט.

עבודה קשה מאוד, כאן אנחנו רואים את הנחישות של העובדים לעמוד ביעד פתיחת החופים. ודבר נוסף יוצא מהם באופן טבעי, אהבתם לטבע ולעיר אשדוד, כולם עובדים במרץ רב במטרה לגמוע שטח נוסף ובכך להפחית את הנזק שיכול להצטבר, נחישותם גדולה הם ממש מחבקים את החופים, לא מוותרים, גורפים בזהירות חס וחלילה לא יכאיבו לאדמה, הם מלטפים בעדינות ועושים זאת באופן טבעי, כאילו אומרים, אנחנו כאן איתך, אל תדאגו, אנחנו נדאג לרפא את החופים במהרה.

זה יהיה נדוש לומר בואו נמחא להם כפיים, אבל מגיע להם ולכלל עובדי רשויות החוף בישראל אשר מופקדים על העבודה השחורה, ובאמצעות אלפי המתנדבים ביחד עושים את זה. אני רוצה להאמין שאדם לא ינצח את הטבע אלא הטבע והאדם ביחד ינצחו את המכה השחורה במטרה להחזיר את אותם חופים זהובים אשר בשקיעה גרגירי החול  שנראה כמו יהלום מנצנץ בעוצמה גדולה יחזרו לנצנץ אלינו במהרה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן