“יובלים אשדוד" זכה לציון מצוין בביקורת רשות המים בתחום השירות והשקיפות

אמינות, שקיפות, וראיית טובת הלקוחות הם המאפיינים את "יובלים אשדוד". כך עולה מדוח שפרסמה רשות המים – הגוף האחראי על תאגידי המים בישראל, המסכם ביקורת מקיפה שנערכה בקרב תאגידי המים בשנת 2023

מלי בן ברוך. צילום: יובלים אשדוד
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

תאגיד המים "יובלים אשדוד" האמון על כלל שירותי אספקת והובלת המים והשפכים באשדוד זכה לציון מצוין בכל היבטי הביקורת.

הביקורת כללה בדיקה קפדנית ומעמיקה של התחומים: אמינות מדי המים ובכלל זה אופן המדידה במדים ואמינות ושקיפות הדיווח בחשבונות המים ללקוחות, מתן הטבות ושמירה על זכויות הלקוחות, שקיפות ואמינות בדיווחים לתושבים ועוד.

כמו כן עומד התאגיד במקומות הגבוהים בישראל במקצועיות וזמני המתנה בשירות הלקוחות במדדים של חברות מובילות במשק, זמן מענה של – 1:07 בשירות הלקוחות טלפוני ו -2:01 בשירות הפרונטאלי.
תוצאות ביקורת רשות המים מצטרפת להישגים נוספים בתחום המצוינות הניהולית -בראיית טובת הלקוח להם זכה לאחרונה התאגיד: תו פלטינה יוקרתי של מכון התקנים – על חמישה תווי תקן וציון לשבח ממשרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור על המקצועיות והאמינות בשירות הלקוחות.

מנכ"לית " יובלים אשדוד" מלי בן ברוך," אני מודה לעובדי התאגיד על המקצועיות ועל מימוש ערכי התאגיד הרואים בראש ובראשונה את טובת הלקוחות. אנו נמשיך להוביל במתן שירותים בתחום תשתיות המים והשפכים באשדוד, על פי מדיניות הדירקטוריון, במקצועיות, חדשנות ושקיפות תוך שיפור מתמיד, לטובת איכות חיי לקוחות "יובלים אשדוד".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן