"יובלים אשדוד" הצלחה לתכנית החינוכית ערכית לכיתות ד' "מחוברים למים."

תלמידי כיתות ד' בחמישה בתי ספר באשדוד רכשו ערכים לשמירה על משאב המים בתכנית החינוכית ערכית "מחוברים למים" שהסתיימה השבוע

צילום: יובלים אשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

התלמידים והצוותים החינוכיים ציינו את התרומה של התכנית, שהתקיימה זו השנה הראשונה, לידע ולמעורבות בתחום איכות הסביבה ולשמירה על משאב המים.
לילך לוי מנהלת בית ספר קשת בעיר," "מחוברים למים" הינה תכנית ערכית בה התלמידים קידמו התנהגויות מקיימות בנושא המים בעולם ובישראל. התלמידים לקחו חלק במפגשים חווייתיים בהם שולבה פעילות משחקית ולמידה יצירתית. התלמידים למדו אודות נושאים חשובים כמו מחסור במים, מערכת אספקת המים והולכת השפכים, מד המים וחשבון המים הביתי וכיצד לשמור על צריכת מים חכמה. התלמידים הציעו רעיונות להכנת משחקים יצירתיים בתחום וניסחו סלוגנים וסיסמאות לחיסכון במים ומניעת השלכת מגבונים לאסלה. הילדים למדו ממפגשים איכותיים, מיטביים ומהנים."

התכנית "מחוברים למים" גובשה בשיתוף הצוות המקצועי של "המועצה לישראל יפה", והועברה על ידי מדריכים מנוסים מטעמם. התכנית נמצאת בהלימה לתכנית הלימודים במדעים בבתי הספר ובהלימה ליעד 6 של האו"ם לפיתוח בר קיימא המדגיש את נושא זמינות המים, איכות המים ומערכות של תברואה ונועדה לעודד מודעות ואחריות בקרב התלמידים לנושא.

התכנית "מחוברים למים" מבוצעת במסגרת הפעילות הענפה בתחום האחריות החברתית של "יובלים אשדוד" בקהילה, הכוללת מבצעי מחיקת ריביות והצמדה, אימוץ ושיפוץ דירות של חניכי "אקים אשדוד", תכנית לשמירה על וותיקים בודדים באמצעות מערכת מדי המים החדשנית לקריאה מרחוק, מערכת שליחת התראות לצרכנים על צריכה גבוהה על מנת לחסוך בעלויות וצריכת מים, שירותים מונגשים באתר ובמרכז שירות הלקוחות וייזום של פסטיבל המים באשדוד שנחגג בהשתתפות מאות תושבים.

מ"מ מנכ"ל "יובלים אשדוד" מלי בן ברוך:" התכנית החינוכית "מחוברים למים" הינה פרויקט משמעותי נוסף בפעילות "יובלים אשדוד" למען הקהילה. התלמידים רכשו ידע רב וכעת – הם משמשים כסוכני שינוי בקהילה התורמים להפצת הידע לשמירה על איכות הסביבה ומקורות המים."

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן