חדש: סיורי עששיות בפארק האקולוגי לבני נוער

במיזם חדש, תוצר של שיתוף פעולה בין מזל שאלתיאל ראש תחום הנוער, מרב יגר מאיגוד ערים לאיכות הסביבה ואלימור פריד מבית ספר שדה שקמים, שבמסגרתו מתבצעים סיורי עששיות בפארק האקולוגי החדש הסמוך למצודת אשדוד ים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

כאן, ממש מתחת לבית, בטבע האשדודי המדהים, מוזמנים בני הנוער הנפלאים שלנו להשתתף בסיורים, להתנתק מהזום ומהמחשב ולצאת מהבית. יחד עם מדריכי החברה להגנת הטבע הם נהנים מסיורי הרפתקה ופעילות כייפית, שהתחילו השבוע וימשכו כמעט עד חנוכה.

הסיורים עוררו בבני הנוער שאלות כמו האם יכול להיות שיש צבאים באשדוד ליד הים? למה הפארק אינו מואר בלילה? מי היה כאן פעם ומי היום? של מי האחריות לשמור על הפארק נקי? ועוד, ובתוך כך גם זכו לקבל תשובות מהמדריכים. בעירייה אומרים כי לשיתופי הפעולה בין גורמי סביבה וגופי חינוך לבין הנוער האשדודי כבר יצאו מוניטין בכל הארץ, ומן הסתם כי גם פעילות זו תזכו לאימוץ ע"י רשויות ומסגרות נוספות.

מזל שאלתיאל, שהצטרפה השבוע לאחת מהקבוצות של בני הנוער סיפרה: "אשדוד היא עיר בעטיפת מתנה וזו פיסת מקום מופלאה. אני גאה בנוער האשדודי שלנו שמתנדב למען הקהילה בכלל ובתקופת הקורונה בפרט. מיד כשפרסמנו את הסיורים, הנוער המופלא הזה 'הרים את הכפפה' והצטרף לסיור למידה סביבתי חדשני ומרתק".

ד"ר ענת רוזן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה: "השותפות של האיגוד עם תחום הנוער באשדוד היא שותפות ארוכת שנים. מאז שהמיזם הנוכחי, שהותאם במיוחד לתנאי התו הסגול ושגרת הקורונה, יצא לדרך, התחלנו לקבל פניות נלהבות מכל רחבי העיר".

מרב יגר ויורם סויסה, יו"ר האיגוד, מברכים על הפעילות ומודים מקרב לב לצוות של שאלתיאל, במיוחד לעופר בן צבי רכז ארגוני הנוער בתחום הנוער ולצוות של בית ספר שדה שקמים בחברה להגנת הטבע, ומאחלים "מי ייתן וירבו שיתופי פעולה סביבתיים חברתיים למען הנוער באשדוד!"

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן