חבר מועצת העיר ספד לאדמו"ר מפיטסבורג: "הפסד גדול"

עזרא שור סיפר לחברי מועצת העיר על האדמו"ר שנפטר במהלך חג הסוכות מסיבוכי הקורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

חבר מועצת העיר אשדוד הספיד בישיבת המועצה את האדמו"ר מפיטסבורג, שנפטר מסיבוכי הקורונה. "העיר אשדוד והציבור החרדי הפסיד אדמו"ר מאד גדול", סיפר שור. "אני רוצה לעמוד על הסימבוליות של הפטירה דווקא בימי חג הסוכות. כאשר בחג הסוכות ד' הדפנות של הסוכה מקבלות אליהן כל יהודי באשר הוא. כך הייתה גם דרכו של האדמו"ר לקבל ולקרב כל יהודי באשר הוא".

"בשבוע שאנו קוראים בתורה 'בצלם אלוקים ברא אותם' יושבים בניו שבעה אחריו, אחרי איש שהיה מקבל כל אדם באשר הוא, כל נברא בצלם", אמר חבר המועצה.

"שמעתי במהלך השבעה סיפור שסופר על ידי בעל המעשה בעצמו, ספורטאי בעל שם, נכנס אליו וביקש ברכה להצלחה במשחקי הספורט בהם הוא משחק, שאל אותו האדמו"ר האם הוא משחק בשבת, לאחר שהשיב בחיוב, קם האדמו"ר וניגש לארון הספרים והוציא חומש והראה לו את הפסוק 'ושמרו בני ישראל את השבת'. אני שואב את כל כוחי מהתורה הקדושה, ואיך אוכל לברך אותך כשאינך מקיים את ציווי ה' אמר לו האדמו"ר. למותר לציין שמאז הפסיק הספורטאי לשחק בשבת", אמר. שור הוסיף כי שמע מהאדמו"ר "כתוב 'וראה בטוב ירושלים', יש בירושלים רק דברים טובים? אלא התורה מלמדת אותנו להתמקד רק בטוב שיש בכל דבר ובכל אדם, "חבל על דאבדין", קונן.

דילוג לתוכן