חב"ד אשדוד מסכמת: חודש ניסן ללא הפסקה 

חודש ניסן שחלף לו זה עתה, ובמרכזו חג החירות, עברו על עם ישראל במצב מלחמה. בתקופה מאתגרת כל כך, היו מי שלא הורידו הילוך ועבדו שעות נוספות כדי שאף אחד לא יישאר לבד. השתתפות שיא ב-10 אירועי ליל סדר קהילתיים, אלפי תלמידים ביריד חוויות הפסח וחלוקת מצות תושבים. הצצה לשורת מיזמים של חב"ד באשדוד  שהביאו הרבה מסורת, עוצמה וכוח לילדי העיר, לקשישים ובודדים, למשפחות השכול ולכלל התושבים

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

חודש ניסן, וחג הפסח שבמרכזו, עומדים בסימן חירות וגאולה. השנה, כשעם ישראל נמצא במערכה, כש-128 מאחינו חטופים בעזה ומשפחות לא מעטות איבדו בחצי שנה האחרונה את יקיריהן, האתגר היה גדול: איך חוגגים חירות במצב מלחמה?

עבור שליחי חב"ד באשדוד, שאמונים במשך כל השנה על העשייה למען תושבי העיר, התשובה ברורה: הגברת פעילות החינוך, העזרה והחסד – כדי שאף אחד לא יישאר לבד.   

וכך חלף לו חודש עמוס בעשייה, עם שורת מיזמים משמעותיים ומרגשים שנגעו בעשרות אלפים מתושבי העיר… הנה הצצה לכמה מהם.

יריד חוויות הפסח

שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא… ילדי ישראל, אלו שעומדים במרכז ליל הסדר, הגיעו השנה מוכנים לחג החירות. בשבועות שקדמו לחג הפעילו שליחי חב"ד סדנאות אפיית מצות בבתי הספר, בגני הילדים ובמרכזים הקהילתיים. כ-10,000 מילדי העיר השתתפו בסדנאות ונהנו מחוויה חינוכית בלתי נשכחת.

מצה לתושב

המאכל הפופולרי של החג הוא ללא ספק המצה, אשר ידועה בסגולתה לאמונה ורפואה, המבוקשים כל כך בימינו אלה… ובכן, שליחי חב"ד בעיר חילקו לקראת החג למעלה מ-60,000 מצות ("מצה שמורה") לתושבים. ברבעים מסוימים אף נערך מבצע חלוקה המוני לכל בית בשכונה, מה שאפשר להמוני יהודים לקיים את מצוות החג כהלכתה.

זוכרים ומחבקים

וכמובן, אי אפשר לשכוח את המשפחות היקרות שיחגגו השנה פסח ראשון (ומי ייתן, בעזרת השם, גם אחרון) ללא יקיריהם שנפלו במלחמה. באשדוד יש לא מעט משפחות כאלה, ושליחי חב"ד הגיעו אליהן בערב החג, לחזק, לחבק ולעודד. כל משפחה קיבלה שי אישי מרגש – קערת ליל סדר מעוטרת בתמונת יקירם, לצד מצה שמורה והקדשה אישית.

שיהיה חג שבע

מנהג ישראל לקיים בערב החג קִמְחָא דְפִסְחָא (בעברית: קמח לפסח) על מנת לסייע למי שאין באפשרותו לחגוג. ואכן, כמידי שנה, בתי חב"ד בעיר סייעו למאות זקנים ובודדים, לנזקקים ולמשפחות נצרכות לחגוג את הפסח באמצעות חלוקת תווי מזון ומנות מוכנות לחג. כל זה התאפשר הודות לתרומות של ידידי בתי חב"ד ותושבי העיר שלקחו חלק במבצע החשוב הזה.       

מגה הפרשת חלה

ולמי שחשב שאחרי חג הפסח, שליחי (וליתר דיוק, שליחוֹת) חב"ד יצאו להפוגה… קרוב ל-1000 מנשות העיר השתתפו ב-10 ערבי הפרשת חלה המוניים שהתקיימו בשבוע האחרון ברחבי העיר. הנשים נהנו מתכנית מלאת העצמה והשראה, שבמהלכה נשאו תפילה להשבת החטופים, לרפואת הפצועים, להצלחת החיילים ולגאולת ישראל במהרה! 

הפרשת חלה המונית ותפילות להשבת החטופים ולרפואת הפצועים

באשדוד בני חורין: 1,200 השתתפו בסדרי פסח קהילתיים של חב"ד

גולת הכותרת של פעילות החודש היא מיזם ליל הסדר הקהילתי, במסגרתו השתתפו כ-1200 מתושבי אשדוד, צעירים ומבוגרים, בעשרה סדרי פסח ברחבי העיר. האירועים התנהלו ברוב פאר והדר, באווירה עילאית ומרוממת כמיטב המסורת המוכרת מסדרי חב"ד למטיילים במזרח ובמקומות נוספים בחו"ל.

סדר פסח מרגש במיוחד התקיים במרכז הרפואי אסותא, למאושפזים ולבני משפחותיהם. כמו כן, התקיימו סדרים ייעודיים לדוברי רוסית ולדוברי צרפתית, בהשתתפות עולים חדשים וותיקים.

סדר פסח כהלכתו בכל הרובעים בעיר בחסות חב״ד

הרב שניאור גודמן, שליח חב"ד הראשי לאשדוד, מבקש להודות למועצה הדתית ולעומד בראשה הרב עובדיה דהן הי"ו על השותפות במיזם למען תושבי העיר.

"מרגש לראות צעירים ומבוגרים, מכל שכבות האוכלוסייה, יושבים יחד כמו משפחה אחת גדולה וחוגגים סדר כהלכתו. מה שהתחיל לפני שלושים וחמש שנה כיוזמה קטנה ומקומית, גדל היום לממדי ענק, בעידודו ובכוחו של הרבי מלובביץ'", מסכם הרב גודמן.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן