זיהמו את הים וישלמו

המשרד להגנת הסביבה הטיל קנס על חברת החשמל לשלם יותר ממיליון וחצי שקלים, בעקבות זיהום הים באשדוד בהיקף אלפי ליטרים של שמן

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

המשרד להגנת הסביבה הטיל השבוע על חברת חשמל קנס כספי בסך 1,611,750 שקלים, בגין הפרה של הוראת חוק מניעת זיהום הים ממקורות יבשתיים וכן על הפרת תנאים בהיתר ההזרמה לים.

מקרה הזיהום התרחש ביולי 2018, בעקבות תקלה בברכת הפרדת השמנים שבשטח בריכת הנמל באשדוד, הזרימה חברת חשמל שמן מינרלי מצינורות הקירור לים, זאת בניגוד להיתר ההזרמה שבו מחזיקה חברת חשמל.

השמן הוזרם בכמויות גדולות ובריכוז גבוה מהמותר על פי ההיתר, תוך גרימת זיהום למי הים. חקירת האירוע העלתה, כי החברה יצרה חיבור אסור בין שוחת ניקוז מי הנגר לבין הבור לניקוז שמנים, במטרה לספק פתרון מאולתר לבעיית מי הנגר. זאת, בנוסף לאי-סדרים בעבודות התכנון והתחזוקה של החברה. הפרות אלו הובילו לאלפי ליטרים של שמן שנשפכו לים וגרמו לזיהום ונזק סביבתי.

 לאחר האירוע פתחה היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה בחקירה פלילית כנגד חברת החשמל ונושאי משרה בה, בגין עבירות על החוק וחריגות מתנאי ההיתר. בתום החקירה, הטיל המשרד להגנת הסביבה עיצום כספי על החברה. המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה כל זיהום סביבתי, וימשיך לפעול בפיקוח הדוק על כלל הגורמים ואכיפה נוקשה אל מול מזהמים, במטרה לשמור על בריאות הציבור והסביבה.

 לדברי סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק (בנדה) בן דוד אמר: "המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה רבה התנהלות לקויה ואי עמידה בהנחיותיו – שבמקרה זה הובילו לנזק סביבתי ולזיהום מי הים. נדאג שבכל אירוע המזהם ישלם ונמשיך באכיפה ובפיקוח כדי למנוע את הזיהום הבא, תוך שמירה על הסביבה ועל בריאות הציבור".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן