זוכרים את אילן גילאון: המגדלור באשדוד ייקרא על שמו

עיריית אשדוד תנציח את אילן גילאון במתחם הנוער בגבעת יונה
ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי:"המקום מסמן את פועלו של ח"כ וסגן ראש העיר לשעבר. אילן היה מגדל של אור חברתי שהאיר בפועלו את חייהם של רבים". משפחת גילאון: "מחווה מרגשת"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

כשבועיים לאחר פטירתו של אילן גילאון בגיל 65, מתכוונת העירייה להסב את שמו של מתחם הנוער, הממוקם בגבעת יונה ממש מתחת למגדלור של חיל הים, אשר צופה על העיר אשדוד ומאיר בתאורה לבנה את הים

ראש העיר לסרי:"הבחירה במקום משיקה לפועלו של אילן גילאון ז"ל כסגן ראש העיר אשדוד וממונה על התרבות והנוער. הוא פעל רבות וקידם נערים ונערות, הקנה להם ערכים חברתיים, אהבת האדם, וחתירה לשוויון חברתי".

"אילן שצמח והתפתח למנהיג חברתי ברובע ג׳ באשדוד, היה מגדלור של אנושיות נדירה ואהבת האדם, שהתעלמה ממחלוקות פוליטיות למען צדק חברתי ותיקון עוולות", הסביר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי את הבחירה. "מתחם הנוער הוא המקום הטבעי להנצחתו ומגלם בתוכו את חייו ופועלו, את הבית החם והאוהב שכולנו צריכים לתת לבני הנוער שמהם תצא מנהיגות העתיד״.

משפחת גילאון:"תודה לראש העיר ריגשת אותנו "

במכתב מרגש ששלחה יהודית גילאון אלמנתו של אילן היא מודה ללסרי על היוזמה:

"אדם צריך להזדקן בתבנית נוף מולדתו" כך האמין אילן בחייו. לצערו נאלץ לוותר על הרבה חלומות ותכניות בשנים האחרונות. ובעיקר על תבנית נוף מולדתו, העיר אשדוד שכל כך אהב.

ילדיי ואני התרגשנו מאוד לשמוע את דברייך בישיבת העירייה הערב. הימים האחרונים מחממים את הלב בידיעה שאילן הצליח לגעת בכל כך הרבה אנשים, בכל מקום. אבל לעיר אשדוד יש חשיבות מיוחדת.

הרעיון לקרוא למגדלור ע"ש אילן גילאון, היא מחווה שהביאה אותי לדמעות. אתחיל בעניין קטן ופרטי. שרתתי לפני ארבעים ושש שנים בחיל הים במתחם המגדלור, טיפסתי לעיתים קרובות לראש המגדל לבדיקה שגרתית של אנטנות שהיו מורכבות שם. ואילן נהג לבוא לאסוף אותי משם בסוף משמרת,

מראש המגדלור ניתן לראות את כל אשדוד, את העיר היפה והמדהימה הזו שצמחה מתוך החולות ואילן צמח יחד איתה. המגדלור סמל של אור המאיר את הדרך הנכונה והבטוחה לחוף מבטחים. מה יותר מזה יכול לסמל את אילן?

כשאילן היה סגן ראש העיר בשנות התשעים, תחום אחריותו על פי בחירתו היו נוער ותרבות. אלו התחומים הכי חשובים בעיניו. כשיניב קקון קבל עליו את התפקיד לאחר הבחירות האחרונות, אילן היה מאושר. הוא ראה ביניב את ממשיך דרכו. עכשיו כשבשטח המגדלור עומד לקום מתחם בילוי לנוער. אני מרשה לעצמי לומר שאילן מאוד גאה בדרך שבה יניב מממש את מורשתו של אילן.

אנחנו המשפחה מודים לך ראש העיר. ולכם חברי העירייה. על ההנצחה הכל כך חמה ומרגשת של אילן בנוף תבנית מולדתו.

תודה!

משפחת גילאון

יהודית, עמרי, ענבר, אלינור ומתן.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן