התרגיל של שמעון בן חמו לכבוש נשים: חשוד שהתחזה לרב כדי לצאת אתו

שמעון בן חמו מאשדוד שוחרר ממעצרו לאחר שנעצר בחשד כי התחזה לרב, יצר קשר עם נשים פנויות והצע להם שידוך עם גבר מתאים. הוא חשוד כי בתרגיל מתוחכם ,לאחר השיחה אותן קיבלו טלפון "מהגבר המיועד", שהיה לפי החשד בן חמו בעצמו . החקירה נגדו נפתחה לאחר שהתקבלו 6 תלונות מנשים ברחבי הארץ על אותה שיטת פעולה . בפני הנשים הציג עצמו על פי החשד, כמשפטן, כד"ר לכלכלה ואף כסוכן מוסד שמצוי בשליחות ביטחונית

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

שוחרר ממעצרו הבוקר)שישי) ממעצרו. עו"ד קובי בן שעיה בתגובה לשחרור מסר:" אנחנו מברכים על החלטת השחרור. לא היה לנו כל ספק כפי שחזרנו ואמרנו כי שמעון בן חמו ישוחרר. אנחנו חוזרים ואומרים התיק יסגר בלא כלום כי לא בוצעה כל עבירה פלילית. יצוין כי מרשי הינו איש עסקים מכובד מאוד, סא"ל במילואים שתרם את חייו וגופו במשך שנים רבות לביטחון המדינה, המגיע ממשפחה ענפה ומיוחסת".

ממשטרת מחוז דרום נמסר :
"החקירה הסתיימה, עובדים כעת על סיכום החומרים והעברתם לפרקליטות, שם נקבע כי אין מדובר בתיק בו מגישים כתב אישום תוך מעצר וכידוע מעצר אינו עונש…
החשוד הובא לבית משפט ושם שוחרר בתנאים הבאים:
מעצר בית מלא למשך עשרה ימים עם פיקוח.
ערבות עצמית וצד ג על סך 50,000 שח
יתייצב בכל אימת שידרש.
שלא יצור קשר עם המעורבות.
הפקדת דרכון שלא יוכל לעזוב את ישראל".

החשדות והמעצר

בתחילת השבוע הוארך מעצרו של תושב אשדוד, שמעון בן חמו איש עסקים מוכר באשדוד בן 67. בן חמו נעצר ביום שני השבוע בחשד שהתחזה לכאורה לרב והונה כביכול נשים מרחבי הארץ. החקירה הועברה לחוקרי הונאה מחוז דרום, ולאחר חקירה סמויה נעצר בן חמו.  המשטרה חושדת כי בן חמו כביכול התחזה לרב, יצר קשרים עם נשים, שהן לא נשואות, סיפר להן בשיחה שיש לו זיווג עבורן ולאחר שאישרו לו לתת את פרטיהן לגבר המיועד, בעוד שבפועל, כך נטען, מדובר היה בבן חמו שהיה גם הרב ״ השדכן״ וגם המשודך לכאורה.

מהדיון בהארכת המעצר שלו בבית משפט בבאר שבע עולה בין היתר כי החשד נגד בן חמו החל לפני כחודשיים. נציג המשטרה טען כי בן חמו השתמש בפני אותן נשים בתארים ותפקידים שכמובן אינן קשורים אליו. "האדון הציג עצמו כד״ר לכלכלה, כאשר אני חייב לומר שבבדיקה קצרה שנערכה אין לו אף תואר אקדמאי, הוא לא למד באף מוסד, ובנוסף הוא טוען שהוא נמצא בשליחות ביטחונית מטעם רשויות של שירות הביטחון והמוסד" טען נציג המשטרה בדיון. "בנוסף הוא טוען שהוא גרוש טרי, בזמן שהוא גרוש 20 שנה. גם לגבי הגיל, הוא מציג את עצמו כבן 51-52 בזמן שהוא בן 67 ועוד מעטפת, מצגי שווא״.

השיטה שחוזרת על עצמה

החוקר המשיך ותיאר את החשדות נגד בן חמו ותיאר את השיטה בה פעם על פי החשד. "מוטיב מרכזי אחד שחוזר זה" סיפר החוקר. "כל הקורבנות, מעבר לשלל התארים שתיארתי כרגע, טרם ההיכרות עם הקורבנות מבוצעת כך: שיחת טלפון מאדם שמציג את עצמו כרב מקובל מבית שמש, שמנסה לשדך לאותה אישה את מר שמעון בן חמו. מה שיפה בעניין הזה, שהטלפון שממנו מתקשר אותו רב מדובר פעם אחר פעם, ומיד אחר כך מתקשר החשוד. מספר הטלפון הוא בבעלות החשוד והוא המשתמש היחידי.  בטלפון הזה ממנו מתקשר המתחזה לרב, ומנסה לשדך למתלוננות את החשוד, כאשר הוא משתמש באותם תארים בדיוק, ד״ר לכלכלה, משפטן וכהנה וכהנה״

מוכר הגלידות שהתחזה לסוכן המוסד

בסיכומי הדברים חזר החוקר על הבקשה להארכת מעצר וציין שיש עוד הרבה פעולות לעשות. בין היתר אמר החוקר כי יש לכאורה מקרה נוסף שנחקר כעת. מתברר כי המקרה הנוסף נחשף לחוקרים במהלך חיםוש שנעה בביתו לקראת מעצרו.  ״במהלך החיפוש שנערך בביתו, לפני יומיים, נמצאה אישה בביתו. בתשאול קצר שתשאלה אותה החוקרת שלנו התברר שמדובר בקורבן נוסף, וגם לפניה הוצגו דברים, האישה בדרכה ליחידת ההונאה למסור תלונה״

סנגורו של בן חמו, עו״ד קובי שעייה בדיון טען כי מדובר באיש עסקים ודמות מאוד מוכרת בתחום העסקי במקום מגוריו. "מרשי הוא גם סגן אלוף- טיסות לחו״ל, מסעדות, כל הפרסטיז׳ה מסביב- הוא לא איזה עובד בשוק- סליחה- שהציג את עצמו כמשהו רחוק מן המציאות. ניסיתי להבין מה העבירה. מה בוצע פה. מה הפשע. אדם יוצא לדייט. במפגש ראשון לא חושפים את כל הקלפים. אז נניח שהוא רצה להחמיא לעצמו בגיל ואמר 50 ומשהו. זה לא שהוא הזדהה בשם אחר. אדם שרוצה להונות אינו מביא נשים לתוך ביתו. הוא לקח אותן למסעדות, הוציא כספים, נהנו אכלו״.

עו״ד שעייה ציין עוד כי לבן חמו אין עבר פלילי בנושאים אלה. "וגם מה שיש, ישן. הוא מעולם לא ריצה מאסר מאחורי סורג ובריח. הוא שירת ועודנו משרת בשירות מילואים. הוא ממשפחה שכולה ואין הצדקה להאריך מעצרו. היחידה החוקרת יודעת שהוא איננו מסוכן״.

השופטת אורית ליפשיץ כתבה בהחלטתה על מעצרו בתחילת השבוע  כי  שוכנעה שקיים חשד סביר ואף למעלה מכך שהמשיב עבר את העבירות המיוחסות לו. "מתוך העדויות אשר הובאו לעיוני עולה חשד כי המשיב הציג מצגי שווא דומים מאוד לכל המתלוננות, וכי מצגים אלו הם שגרמו למתלוננות- כך לפי החשד- להסכים להיכרות ולקיים את יחסי המין. מקובלת עלי טענת עורך הדין של בן חמו כי יתכן שבמפגש הראשון לא כל הפרטים המלאים נמסרים, אך לפי החשדות המיוחסים למשיב אין מדובר באי- מסירת פרטים אלא במסירת פרטים לא נכונים, אשר כל מטרתם- כך לפי החשד- היא להביא לכך שהמתלוננות יסכימו להיכרות ולדברים הנלווים כתוצאה מכך״.

מעצרו של בן חמו כאמור לא הוארך והוא שוחרר ממעצרו

עו״ד קובי בן שעיה ״ לא בוצעה כל עבירה פלילית״

עו"ד בן שעיה . התיק ייסגר

סנגורו של בן חמו, עו״ד קובי בן שעיה מסר : "מרשי מכחיש מכל וכל את החשדות המיוחסים לו, לא בוצעה כל עבירה פלילית. מדובר בקשר לגיטימי לחלוטין, לא הייתה כל התחזות, ואין לי ספק שהתמונה תתבהר מהר מאוד והתיק יסגר בלא כלום״.

עוד מוסיף עורך דינו של בן חמו:"יצוין כי מרשי הינו איש עסקים מכובד מאוד, סא"ל במילואים שתרם במשך שנים רבות לביטחון המדינה, המגיע ממשפחה ענפה ומיוחסת".

בן חמו הוא הנין של הרב יצחק אבוחצירא

שמעון בן חמו הוא נינו של הרב יצחק אבוחצירא, בן למשפחה מאוד מכובדת באשדוד ובנו של אחד מהשותפים של חנות "עלית" הראשונה באשדוד.  מהוא וכר בעיקר בשל היותו במשך שנים רבות סוכן של גלידות: 'טנא נוגה' 'פלדמן' ועוד. בתביעה גדולה שהגיש בזמנו נגד טנא נוגה הוא זכה במיליון שקלים. רק באחרונה הוא הפסיק לעבוד ויצא לפנסיה.

בן חמו התגרש לפני 20 שנה ומאז הוא מנהל מערכות יחסים רבות ומגוונות עם נשים. אחת מהן איתה היה לו מערכת יחסים מורכבת עבדה בזמנו בבנק בינלנאומי באשדוד. אהבה שגלשה לא אחת למריבות שהיו מבוססות על קנאה.

בנוסף, הייתה לו מערכת יחסים עם קצינה באגף מודיעין, אישה מוכשרת וחכמה שעבדה בתחילת דרכה בצעירותה בעיתון "השבוע באשדוד".

דילוג לתוכן