התמנון הסרבי

השוער המצטיין של הפועל אשדוד בכדוריד, טומיסלאב סטויקוביץ' ימשיך עונה נוספת בקבוצה. חודש לפני שובה של ליגת הכדוריד הישראלית, השוער הסרבי מדבר: "התקופה באשדוד, הכי טובה שלי בקריירה״

צילום: הדר ואן קולא
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

טומיסלאב סטויקוביץ', שוערה הסרבי המצטיין של הפועל אשדוד, אמור להתחיל את העונה הרביעית שלו במועדון והחמישית בישראל לאחר שהאריך את חוזהו בעונה נוספת. בעונתו הראשונה, במדי הפועל ראשל"צ הוא זכה בגביע המדינה. סטויקוביץ' חתום על ההישג הכי גדול של הפועל אשדוד בהיסטוריה, הזכייה באליפות המדינה ב-2019, בה הוכתר למצטיין גמר הפליאוף ולשחקן העונה (הזר) בליגה. הוא מציג יכולת גבוהה כבר כמה שנים, ולא פחות מכך מנהיגות. לפני כחודשיים חששו באשדוד, שמא יחתום בקבוצת רמת השרון שהביעה התעניינות, אך לאחר זמן קצר, השוער הענק מיהר להרגיע את הרוחות וסגר כאמור את תנאיו.
באשדוד ממתינים לחזרתו לארץ של שחקן בכיר נוסף, המקשר הגרמני גאבור לנגהאנס, שימשיך לעונה שלישית במועדון. בקבוצה ממשיכים באימונים תחת המגבלות, כולל השחקנים החדשים שצורפו ולדי קופמן, גיא קורדובה ועומר גרא, שמגלים סימני השתלבות.
בריאיון לאתר איגוד הכדוריד טומיסלאב סטויקוביץ' מספר: "ישראל מאוד מיוחדת עבורי. השנים עוברות מהר, אבל בכיף ואני שמח להיות שותף כאן להישגים. אין ספק שהתקופה האחרונה ללא כדוריד כבר 5 חודשים מוזרה, אבל כמה שזה קשה – אני מתחזק את המוטיבציה העצמית שלי לחזור בכל הכוח. אנחנו עם מוטיבציה ושמחה על החזרה לאימונים ובתקווה שהליגה גם תחזור. אני מרוצה מהשחקנים החדשים שהגיעו. תהיה לנו קבוצה טובה ללא ספק. הציפיות הן תמיד להיות בטופ".
אשדוד, האלופה היוצאת, תפגוש במחזור הפתיחה את האלופה מכבי ראשל"צ (11/10), וסטויקוביץ' מעריך שהעונה, הליגה צפויה להיות שונה: "קודם כל נצטרך להיות זהירים לגבי הבריאות של כולם כדי שיהיו בכלל משחקים. אני שמח שהרבה שחקנים יצאו מהליגה לאירופה, כי זה מאוד חשוב לכדוריד הישראלי, שהם יתפתחו ויהיו טובים יותר לנחברת הלאומית. מי שיכול להנות בסיטואציה הזו, הם שחקנים צעירים ויש לנו הרבה כאלה, אני מקווה שהם ידעו לקחת את הצ'אנס ולמנף אותו".
סטויקוביץ' כאמור ימשיך להיות השוער הבכיר באשדוד, אלא שהקבוצה עצמה הפתיעה כשצירפה לצדו שוער זר – את הסרבי מילוש רג'יצ'יץ', ששיחק בעונה שעברה במכבי דימונה. יצויין, כי זו הפעם הראשונה בתולדות הכדוריד הישראלי שקבוצה מרכיבה את עמדת השוערים שלה על טהרת זרים. על כך אמר טומיסלאב: "אני מסתכל על הדברים כמקצוען. עבור כל קבוצה מאוד חשוב שתהיה איכות גבוהה של שוערים. אני מבין שזו פעם ראשונה ששני זרים ממלאים את עמדת השוער בישראל. אני יכול לומר ש'רג'א' הוא בחור מדהים, מקצוען, ובהיבט האישי והמקצועי אני מאוד שמח שהוא ישחק לצדי. מאוד נהניתי לעבוד בעונה שעברה עם אורון ברגיל. זה מה שההנהלה והמאמן החליטו, וכדי לקחת אליפות עמדת שוער היא בוודאי עמדת מפתח. כנראה הסיבה שהלכו על שנינו, היא שהשוערים האחרים שהיו, זקוקים לעוד זמן התנסות".
סטויקוביץ' בן ה-35 החל את הקריירה בפרטיזן בלגרד הסרבית, המשיך להפועל ראשל"צ, לליגה הבכירה בפולין (שיחק 3 עונות בפוגון שצ'צ'ין) ובשוייץ (באראו) לפני שהצטרף לאשדוד. יש שמחשיבים אותו לשוער הזר הטוב בכל הזמנים כאן. "גם ההישגים האישיים שלי שייכים למועדון. אני גאה בהם, גאה שעשינו היסטוריה, אבל למען האמת אני מסתכל כל הזמן קדימה – לייצר תוצאות והישגים חדשים. הרגשתי טוב בכל הקבוצות שבהן שיחקתי, אבל כאן זה בהחלט מיוחד. זו התקופה הטובה ביותר בקריירה שלי. כל מה שנותר לקוות שהקורונה תחלוף, ואם לא – שנלמד לנהל חיים נורמלים, בלי כל הלחץ מסביב. אני מאחל את זה לכולם, ומייחל שהליגה תוכל לחזור ואולי בהמשך גם נוכל לשחק מול קהל, וללא פחד".
סטויקוביץ' התייחס גם להתקדמותו של הצעיר האשדודי המבטיח אדיר כהן בן ה-20, שחקנה של ווינטרטור מהליגה השוויצרית: "הספורט דירקטור בקבוצה שלו הוא סרבי, ואנחנו מכירים. הגישה שלהם היא לחפש שחקנים צעירים מוכשרים ולקדם אותם. מקצועית, אדיר הוא שחקן מאוד מוכשר ובחור נהדר. הוא כמו אח קטן עבורי. שמחתי לעזור לו לצאת לשחק בחוץ. אני כמובן עוקב אחריו. אנחנו מדברים כמעט כל יום, לעיתים יותר מאשר עם המשפחה. הוא מתפתח טוב. המשבר של הקורונה עצר אותו במומנטום טוב, אבל הוא צריך להמשיך בדיוק באותו קו – לעבוד קשה, להיות ממוקד, ואני מאמין בו מאוד שיעשה בהמשך את קפיצת המדרגה".
באשדוד ממתינים לחזרתו לארץ של המקשר הגרמני גאבור לנגהאנס, שימשיך לעונה שלישית במועדון. בקבוצה ממשיכים באימונים תחת המגבלות, כולל השחקנים החדשים שצורפו ולדי קופמן, גיא קורדובה ועומר גרא, שמגלים סימני השתלבות.

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן