השפעת מטבחים על עיצוב פנים הבית

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אם אתם עסוקים בעיצוב הבית שלכם, זכיתם. לא הרבה אנשים זוכים לעצב, אבל באמת לעצב את הבית, ומרביתנו מסתפקים במה שיש. בין העבודה, הילדים ואינספור המטלות, למי יש את הזמן או את הכסף לעצב את הבית כמו שצריך? ובכן, לכם יש, ואם כבר אתם עושים את זה, כדאי לעשות את זה מכל הלב, בטח כשמעצבים את הלב של הבית – המטבח. מטבחים משפיעים באופן מובהק על החיים בבית, ולא רק על המראה הכללי שלו. לכן כאשר ניגשים לעיצוב המטבח, כדאי להבין את ההשפעות של העיצוב על החלל.

המטבח שלכם יכול להיות מאוד פעיל, או רק מקום שמכינים בו קפה וקוראים את העיתון של הבוקר. ככה או ככה, כחדר בבית, כחלל בבית, יש לו השפעה, והעיצוב שלו אפילו יכול לגרום לכם לשנות את ההתנהלות שלכם בבית.

מטבחים מעוצבים משנים הרגלים

זה לא גימיק, זו עובדה בדוקה ומוכחת. ההתנהגות האנושית משתנה בהתאמה לסביבה בה היא נמצאת, וזה לא צריך לבוא כהפתעה. אם תעצרו רגע לחשוב על זה, הרי מובן מאליו שהסביבה משפיעה עלינו, מה שהופך את ההשקעה בתכנון נכון של עיצוב בתים בכלל ומטבחים בפרט כהשקעה ששווה כל רגע.

אם המטבח שלכם רחב ידיים במיוחד, התחושה בו תהיה מאוד שונה מאשר מטבח קטנטן, והחשק להיות בו ישתנה. תארו לעצמכם לרגע מטבח בבית יוקרתי של חברים למשל, לעומת מטבח משרדי שנועד לקפה ועוגיות. זה עולם אחר. שניהם עיצובים לגיטימיים, אשר נועדו לשרת מטרות שונות, אך שניהם בהחלט מטבחים , ואתם צריכים להחליט מה הכיוון שלכם.

עיצוב במחשבה פרקטית הוא הדרך הנבונה לצאת ממנה כאשר יוצאים למסע עיצוב המטבח. הסיבה היא שהמטבח הוא חדר שנותן לנו שירות מיוחד, שירות אקטיבי. שלא כמו הסלון הפסיבי, בו אנו לרוב רובצים ובוהים, רואים טלוויזיה, קוראים, משוחחים, אולי שותים כוס תה, הרי שהמטבח הוא מפעל קטן בלב הבית, מפעל למזון ולמשקאות. לכן העיצוב הפונקציונאלי חשוב במיוחד, כדי שיהיה נוח למנף אותו. ככל שהמטבח שלכם נוח יותר ומזמין יותר, כך תמצאו את עצמכם שוהים בו יותר, ואולי, בעקבות כך, גם מקדישים יותר תשומת לב למה אתם מכניסים לפה שלכם, ומשם לגוף שלכם.

מטבחים מכל סוג

מטבחים מגיעים בשלל עיצובים, ורבים מהם אתם מכירים, אפילו אם לא חשבתם על זה. המטבח הכפרי, הגס וה"כבד" יותר, עם לוחות עץ גדולים, כלים תלויים על ווים וכיו"ב. מטבח המסעדות, מטבח פונקציונאלי מאוד, מודרני מאוד, עם הרבה נירוסטה וניקיון מבריק, והמטבח הלבן, היפה, שמקרין ניקיון אך גם דורש ניקיון מצדכם.

כיום מרבית המעצבים ממליצים על המטבח המודרני, מטבח המשלב אלמנטים טכנולוגיים לצד מראה חלק ונקי, כדי ליצור אווירה של ניקיון וסדר בחדר שהוא בסופו של דבר – מקום לייצור מזון.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן