השמיים הם לא הגבול

ערב מרשים במיוחד נערך ביום שני בערב במלון קראון פלאזה בתל אביב לרגל השקת ספרו של יו"ר התאחדות עובדי הבניין והתעשיות הנילוות, יצחק מויאל, תושב אשדוד, "עבודה בגובה העיניים". מויאל זכה לתשבחות רבות ממשגריר מרוקו בישראל, השרים לשעבר, מירי רגב ואלי כהן ואיש העסקים רמי שביט וריגש את כולם כשסיפר על אביו ז"ל ששימש עבורו כמודל לעבודה קשה ואמר כי כואב לו הלב שהוא אינו נוכח במעמד הזה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מאות אנשים הגיעו ביום שני בערב למלון קראון פלאזה בתל אביב כדי לכבד בנוכחותם את השקת ספרו של יצחק מויאל, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנילוות, תושב העיר אשדוד.

בספר מספר מויאל על מסעו המרתק בעולם העבודה המאורגנת. החל בכהונתו הסוערת כיו"ר הוועד הארצי של עובדי "השקם", דרך תפקידו הבכיר במגזר הפרטי, כסמנכ"ל בחברת "כלל ביטוח" ועד לכהונתו הנוכחית, בשלושה עשר השנים האחרונות, בהן רשם חוקים והישגים היסטוריים ששיפרו ללא הכר את ענף הבניין, תנאי העובדים ובטיחותם.

המוטו של מויאל, על פי הספר ובכלל, הוא שצריך לדאוג לכל העובדים במידה שווה, החל מהעובד החלש ביותר עד לבכירי הענף. הכל בשאיפה לצדק ושיוויון תעסוקתי, והיכולת לתמרן בין שימוש בכוח הארגוני להידברות וניהול משא ומתן פורה עם המעסיקים בענף.

מאות הגיעו ורכשו את הספר ואף קיבלו הקדשה אישית ממויאל. בינהם שגריר מרוקו בישראל, באיוד עבד אל רחים, השרים לשעבר, ח"כ מירי רגב שאמרה בדברי בירכתה: "אין משפט יותר הולם לשם הספר מ'עבודה בגובה העיניים'. כדוברת לשעבר אני יודעת שמשפט אחד ותמונה שווים יותר מאלף מילים. איציק הוא איש של אנשים, בגובה העיניים. ואני גאה בדרך ובשורשים שלו".

השר לשעבר, ח"כ אלי כהן בירך גם הוא. "כולכם הגעתם לכאן כי אתם אוהבים את איציק. כשר הכלכלה לשעבר הצלנו ביחד פרנסה של מאות עובדים. במקורות נאמר שצדקה זה חשוב, אבל פרנסה חשובה יותר". נשיא התאחדות הקבלנים ובוני הארץ, ראול סרוגו, אמר שמודל העבודה המשותף של התאחדות הקבלנים וההסתדרות עובדי הבניין יחד עם מויאל, משמש כדוגמא בכל העולם. עוד ציין את הקמת האקדמיה למקצועות הבנייה יחד מנכ"ל הקרן לעידוד ענף הבנייה, משה בן זקן, אף הוא תושב אשדוד, שנכח גם הוא במקום.

ערן סיב, נשיא איגוד קבלני השיפוצים אמר שבזכותו של איציק עברו חוקים ותקנות שהטיבו מאוד עם העוסקים בענף. עוד נכחו: הרצל עוזר, בכיר בתחום התעשייה,  מנכ"ל אבן וסיד, מנחם טרקטור, מנכ"לי חברות רבות, נציגי ועדי עובדים, נציגי ההסתדרות, סגני ראשי ערים, ועוד אורחים רבים וטובים.

מויאל עצמו הודה לאורחים הרבים שהגיעו, ואמר שכבר בהיותו ילד בן 13 ראה כמה אביו רבי עמרם זצ"ל עובד קשה ונדר נדר שהוא יפעל כדי שמי שעובד קשה כמו אביו ז"ל, יתוגמל ויזכה לזכויות המתאימות. לדבריו "כואב לי הלב שאבא לא נוכח כאן. הוא היה ממייסדי 'נגב קרמיקה' ועכשיו אני גאה בתפקידי לטפל הנוכחי במפעל הזה. כתבתי את הספר הזה כדי להנציח את המורשת של משפחתי". כל אחד שנמצא בקהל הוא שותף שלי במעלה הדרך הארוכה שעשינו".

עוד נציגות של ילידי אשדוד הייתה בדמותו של הבעלים ומנכ"ל המשביר, רמי שביט, שאמר שאיציק מלווה אותו כבר 20 שנה, מאז שרכש את המשביר. "איש יקר", הוא אומר. "הוא מודל של מישהו שהגיע מלמטה עד להכי גבוה למעלה. רכשתי 100 ספרים למנהלים שלי כדי שילמדו מהדרך שלו". שגריר מרוקו, עבד אל רחים 

 אמר שאיציק תרם רבות לקשרים הכלכליים ולקשרים בכלל עם מרוקו וכי הם מכירים כבר הרבה שנים.

היו כמובן גם בני משפחתו של מויאל, להם הקדיש את הספר, אביו זצ"ל, רבי עמרם, אימו תיבדל לחיים ארוכים, סוזן, ילדיו שמעון מלי ושאול, וכמובן אשתו, פני, עליה כתב בפתיח של הספר: "בלעדייך לא הייתי מגיע להיכן שאני נמצא היום".

עופר פטרסבורג, עורך ראשי של "נדל"ן היום", ומי שתיעד את הארוע הוסיף. "כמו שכולם אומרים איציק הוא כולו לב. זה בעיני הסרט הכי טוב והכי מרגש שעשיתי. שמעתי על איציק רק מחמאות מכולם, אפילו לא הרמז הכי קטן של ביקורת". בתו, מלי, סיכמה את הערב המרגש. "הוא המלך שלנו. אנחנו כולנו גאים בו".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן