הרשלנות גרמה למותו של דוד טטראשוילי ז״ל בנמל 

כתב אישום הוגש השבוע נגד עובדי נמל אשדוד מקס אללוף (50) ויעקב קידר (50) מאשדוד, לאחר שבשל רשלונתם, בעת פריקת גלילי פח התנתקו הגלילים וגרמו למותו של דוד טטראשוילי ז"ל

מוות מרשלנות‫. דוד טטראשוילי ז״ל.
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

מכתב האישום שהגישה עו"ד רננה לוי עולה כי בתקופה הרלבנטית עבד קידר כמנהל עבודה בנמל ואללוף, שהיה כפוף אלו, עבד כאתת בנמל. בתאריך 13/2/20 קידר היה ממונה על מספר צוותים ובהם צוותו של אללוף, אשר מנה צוות של 4 סוורים, שהיו כפופים אליו, וביניהם המנוח. מטרת הצוות הייתה לפרוק גלילי פח, גדולים העשויים מתכת, כשמשקל כל אחד מהם נע בין 9 ל-12 טון‫.

על מנת שגלילי הפח לא יתגלגלו, הם היו קשורים בכבלים והיה עליהם לפרוק אותם בהתאם לנהלים. על אף האמור, אללוף בהיותו אחראי על העובדים הכפופים לו, הפר את הוראות הבטיחות של הנמל. בין היתר, אפשר לנהוג במלגזה ללא היתר, קרע באמצעות מזלג המלגזה את אמצעי הקשירה שהחזיקו את גלילי הפח ולא המתין לאדם המוסמך לכך, פרק את גלילי הפח שלא בהתאם לנהלים ואף לא השתמש בקורות עץ כדי למנוע את התדרדרות הגלילים הנותרים‫.

בשל פעולותיו של אללוף, ובשל הימנעות של קידר מלפקח על העבודה ולוודא כי מקיימים את נהלי הנמל, בכל הקשור לבטיחות פריקת הגלילים, שוחררו הגלילים מהכבלים, התגלגלו מהשורה שלהם מטה לכיוון רצפת הספנה ופגעו במנוח, אשר בשלב זה עסק בעבודתו על רצפת הספנה, בסמוך לשורות הגלילים‫.

כתוצאה מהתאונה המנוח פונה לבית-החולים ומספר שעות לאחר נפטר בבית החולים‫.

לנאשמים יוחסה עבירת גרימת מוות ברשלנות‫.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן