הרכב המועצה הדתית אשדוד נפסל: זאת לאחר שהרב הראשי פינטו שינה את שמו של מועמדו

ההצבעה תיערך בשנית בשל המהלך הטכני לפיו שינה הרב פינטו, טרם הישיבה האחרונה את הצעתו לחבר מועצה. במשך השנים נציגו היה יו"ר המועצה, הרב עובדיה דהן. טרם הישיבה האחרונה שלח הרב שליח לראש העיר עם מכתב בו הוא מבקש למנות מטעמו את אילן וענונו

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

הרכב המועצה הדתית באשדוד שעליו הוחלט ועליו, נערכה הצבעה במועצת העיר האחרונה ,נפסל ובמועצת העיר הקרובה תתבצע שוב הצבעה להרכב החברים בשינוי בולט אחד: אילן וענונו, אביו של בן וענונו ז"ל, לוחם גולני, שנפל בעזה ב'צוק איתן', ייבחר כנציגו של הרב הראשי לאשדוד חיים פינטו. וענונו אמנם שובץ בהרכב, שאושר, אולם היה זה לשני שליש מהקדנציה. כנציגו הרשמי של הרב פינטו הוא ישמש, כעת, כחבר מועצה בקדנציה שלמה.

ההצבעה תיערך בשנית גם בשל המהלך הטכני לפיו שינה הרב פינטו, טרם הישיבה האחרונה את הצעתו לחבר מועצה. לרב ראשי, סמכות למנות מטעמו חבר קבוע במועצה. במשך השנים נציגו היה יו"ר המועצה, הרב עובדיה דהן. טרם הישיבה האחרונה שלח הרב שליח לראש העיר עם מכתב בו הוא מבקש למנות מטעמו את אילן וענונו.

מה שקרה שהמועצה בחרה לא כפי שהרב פינטו ביקש והיא נפסלה למעשה. הרב עובדיה כעת יצטרך להיכנס למועצה באמצעות שיבוץ של העירייה. סביר שראש העיר , ד"ר יחיאל לסרי שתומך בדהן לראשות המועצה ידאג לשבצו מטעם העירייה.
הרב פינטו ששינה דעתו עשה זאת בשל החברות הקרובה שלו עם וענונו. למקורביו סיפר הרב פינטו כי וענונו הוא מעין הבן שלו והוא מלווה אותו ואת המשפחה מאז נפל בנו, בן וענונו ז"ל בקרב בעזה. מקורביו אמרו עוד כי הוא מעריך את הרב עובדיה וכי הוא תומך ויתמוך בו לתפקיד יו"ר המועצה הדתית. השניים נפגשו ויישרו הדורים.


המהלך הזה מערבב את הקלפים. אמנם רוב החברים שאושרו יכהנו למען החברים מטעם חברי האופוזיציה, שכן יו"ר האופוזיציה הלן גלבר שכן קיבלה נציג מטעמה את חיים כהן הגישה התנגדות בשם חברי האופוזיציה שטוענים כי הופלו לרעה בחלוקת החברים מטעמם להרכב המועצה הדתית.

סיכום ביניים: הרכב המועצה ישונה , בעיקר סביב סוגיית לוחות הזמנים שבהם יכהנו חברי המועצה, עם השינוי הגדול לפיו וענונו ישמש קדנציה מלאה, הרב עובדיה ישובץ אף הוא על ידי נציגי העירייה, עניין שראש העיר יצטרף לפתור. כמו כן המועמד ליו"ר המועצה היה ונותר הרב עובדיה שייבחר לאחר בחירת ההרכב שיובא להצבעה במועצת העיר הבאה לאישור, אלא אם כן יצוצו עוד שינויים.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן