הצעה לסדר: ייצוג לאופוזיציה בכל המדיה של עיריית אשדוד

בפנייתו לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בה ביקש בורודה להעלות את הנושא לסדר יום המועצה הוא טוען שהפעילות כפי שהיא נעשית כיום בתוכנית המשודרת "אפטר מועצה" מנוגדת לחוק מאחר שהיא מהווה שימוש פסול בכספי ציבור למטרות פוליטיות ויוצרת אי שוויון בלתי הוגן כלפי האופוזיציה ולעיתים אף מבזה אותה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מאז פברואר משדרת העירייה בשידור חי בדף הפיסבוק שלה אחת לחודש מיד בתום ישיבת מועצת העירייה את התוכנית " אפטר מועצה". את התוכנית מנחה סגן מנהל אגף הדוברות אוהד צויק ובמהלכה סוקר מ"מ ראש העיר עו"ד גבי כנפו  את הנושאים בהם עסקה ישיבת המועצה וזאת בליווי פרשנות והסברים.

בשתי התוכניות ששודרו עד כה הופיעו רק נציגי הקואליציה בעוד שלאופוזיציה לא ניתנה אפילו אפשרות תגובה. לדברי בורודה  "היוזמה כשלעצמה יכלה להיות טובה ומבורכת אלא שהיא הפכה לשופר פוליטי וכלי לניגוח האופוזיציה תוך הצגתה באופן שלילי ופוגעני". בורודה מציין כי בתוכנית האחרונה הוזכר שמו בהקשר לשתי שאילתות שהגיש בנושא פיתוח הייטק באשדוד. "נדהמתי, כמו צופים אחרים, לשמוע מפיו של עו"ד כנפו שמטרתן של השאילתות שלי היתה 'לכבס את עבודת העירייה' כלומר שהשאילתות היו מיותרות ולא ענייניות תוך זלזול ופגיעה בי ובחבריי לסיעה. זאת במקום להתייחס עניינית לשאלותיי, שהמענה שקיבלתי עליהן היה רחוק מלהיות מדויק".

בורודה. צילום: ואדים בויצנקו

המענה לדבריו אילץ את כנפו להודות בכך בישיבה ולהודיע לו, לבורודה, שתיקון למענה יישלח אליו בתוך מספר ימים , מה שגם לא קרה עד כה, חודש לאחר ישיבת המועצה. לדברי בורודה הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותו כחבר מועצה מטעם האופוזיציה  הן השאילתות וההצעות לסדר וכי הוא רואה את דבריו של עו"ד כנפו "כפגיעה בתדמית ובתואר של כל חברי האופוזיציה וחמור מכך שכל זה נעשה בשידור חי ע"י שימוש במשאבי העירייה וללא נוכחות של נציג האופוזיציה באולפן ויכולת להגיב בנושא".  הצעתו של בורודה כאמור היא "שיינתן ייצוג הולם, הוגן ושוויוני הן לנציגי הקואליציה והן לנציגי האופוזיציה וזאת על מנת לאפשר להם להביע את עמדתם".תגובתו של עו"ד כנפו: " מדובר בהצעה לסדר שהוגשה ע"י חבר מועצה. נכון וראוי שהצעה זו תעלה לדיון במועצת העיר ולא בעיתונות. מיד לאחר הדיון במועצה אם עדיין תידרש תגובה אשמח להגיב".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן