הפארודיות הכי טובות של מל ברוקס

מל ברוקס הוא שם הבמה של מלווין מל קמינסקי, במאי, שחקן, תסריטאי, מפיק, מלחין ובדרן ממוצא יהודי. מל ברוקס ידוע כיוצר פארודיות לז'אנרים השונים בקולנוע וכיוצר שנון של פארודיות על אנשים בתעשיית הקולנוע. שלושה סרטים של מל ברוקס מככבים ברשימת 100 הסרטים המצחיקים ביותר בעולם על פי מכון הסרטים האמריקאי, ביניהם "אוכפים לוהטים" ו"המפיקים"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מל ברוקס זכה בשלל פרסים במשך השנים, לרבות פרסי אוסקר, אמי, גראמי וטוני. אם אתם מחפשים סרטים מומלצים לצפייה מהנה ומצחיקה בשבת הקרובה או באחד הערבים החורפיים – לפניכם סקירה קצרה של הפארודיות הכי טובות של מל ברוקס.
דרקולה מת ואוהב את זה
סרט האימה הקומי "דרקולה מת ואוהב את זה" יצא לאקרנים בשנת 1995, סרטו הפארודי של מל ברוקס עוסק בגווייתו של הרוזן הידוע מטרנסילבניה. את דמותו של דרקולה מגלם השחקן לסלי נילסן, שלבטח מוכר לכם מסרטים כמו "האקדח מת מצחוק". הרוזן המבולבל והשלומיאל לא מצליח להפחיד אחרים או להשיג דם. אגב, מל ברוקס נוהג להשתתף בסרטים שהוא מביים, הפעם הוא מגלם את דמותו של פרופסור ואן הלסינג.
הסרט "דרקולה מת ואוהב את זה" מצחיק מאוד, זהו אחד מסרטיו המצליחים ביותר של מל ברוקס, והסרט מתאים לכל המשפחה, גם למי שלא מתחבר לז'אנר הערפדים.
שגעון בחלל
הפארודיה "שגעון בחלל" נכתבה ובוימה על ידי מל ברוקס, הסרט יצא לאקרנים בשנת 1987. הפארודיה על סרטי המדע הבדיוני מסדרת "מלחמת הכוכבים" כוללת גם רמיזות לסרטים פופולריים מהז'אנג כגון "מסע בין כוכבים", "כוכב הקופים, "הנוסע השמיני" ועוד. גם בסרט זה מל ברוקס מככב באחד התפקידים ולצדו משחקים ביל פולמן, ג'ואן ריברס, ג'ון קנדי, ודום זה לואיז.
הסרט לוקח סצנות ידועות מסרטי המדע הבדיוני ומשלב תוספות הומוריסטיות ומשחקי מילים. אמנם הסרט לא נחל הצלחה גדולה בקולנוע אך לאחר מספר שנים ובעקבות מכירת קלטות הווידאו שלו, הוא הפך לסרט פולחן ולאחד מסרטיו הפופולריים ביותר של מל ברוקס.
רובין הוד – גברים בגטקעס
הסרט הפרודי של מל ברוקס יצא לאקרנים ב-1993, זו פארודיה שנונה ומבריקה על אגדת רובין הוד והיצירות הקולנועיות בהוליווד שעסקו ברובין הוד וחבורתו, בעיקר פארודיה על הסרט "רובין הוד: נסיך הגנבים" בו כיכב קווין קוסטנר.
רובין הוד נכלא במהלך מסעות הצלב ועובר עינויים כדי לגלות את מיקומו של המלך ריצ'רד לב הארי. הוא מצליח לברוח מהכלא, שב לאנגליה ומגלה לתדהמתו שהטירה של משפחתו עוקלה וכי אחיו של המלך החוקי השתלט על אנגליה והטיל מסים כבדים על תושבי הממלכה. רובין הוד מתגייס לעזרת העם ובעזרת כנופיית גנבים הוא מנסה לתקן את העוולות, ובדרך גם מתאהב קשות בעלמה מריאן.
ההיסטוריה המטורפת של העולם
הסרט מהווה פארודיה על הסרטים התקופתיים שהוליווד הפיקה במשך השנים, הסרט יצא לאקרנים בשנת 1981 ויש בו ארבעה חלקים – שחר האדם, האימפריה הרומית, האינקוויזיציה והמהפכה הצרפתית.
הסרט מסתיים בפארודיה הנקראת "יהודים בחלל", ומככבים בסרט השנון שחקנים מוכרים כמו דום דה לואיז, יו הפנר, מדלין קאן, ג'ון הרט ורבים אחרים, בעוד אורסון ולס תורם את קולו הרציני כקריין הסרט.

דילוג לתוכן