הנרי פריאל (קלפון), בעל המפעל הראשון לקירור תעשייתי ,הלך לעולמו

הנרי בן 76, נולד בעיר פז במרוקו, עלה ארצה, התגייס למשמר הגבול, הוא הכיר את מיכאלה ילידת פולין בנהריה, האהבה פרחה בין יליד מרוקו לבין ילידת פולין, והם הקימו משפחה לתפארת, לאשדוד הגיע אחרי מלחמת ששת הימים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הנרי היה מומחה למקררים תעשייתיים, עם השנים הקים באשדוד המפעל הראשון למקררים תעשייתיים בשם "טכנו קור אשדוד". לפני עשרים ושש שנה עלה על הגג של מפעל ׳סולבר׳ לטפל במנוע קירור תעשייתי, תוך כדי טיפול נפל מהגג, נפצע קשה, מאז היה בטיפול ממושך, דבר שהקשה על פרנסת המשפחה.

ידידת המשפחה פנינה עזרן, ספדה למנוח: ״אחי היקר, כך כולם הכירו אותך, הותרת לנו חלל, לכאורה נוכחותך כאן לכאורה… זאת לא מילה והחיים נמשכים, ואין נחמה. אך לא לזה  פיללתי כשקיבלתי את הבשורה המרה על לכתו של הנרי, חבר ,אח יקר ואהוב

תקצר היריעה  מלתאר כאן, בכמה מילים את אשר חלקנו יחדיו  קרוב ל-60 שנות חיים, שנים של רעות אמיתית וללא תנאי. מנהריה של שנות ה 60- לאשדוד נפרדנו, אך בדילוג  קל הגענו לאשדוד, הם ואני.

נפגשנו שוב באקראי, והפעם כזוגות צעירים,  הם עם עגלת התינוק /יאור, ואני עם עגלת התינוקת /שרון.  מאז דרכינו לא נפרדנו עד עצם היום הזה. הילדים גדלו יחד. השמחות שלהם היו השמחות שלנו, ואם היו קשיים בדרך, הנרי היה שם כדי לעודד, לחזק ולהסיר כל מכשול. מהרגע הראשון כילדים עולים בשכונה בטרומפלדור, אף פוזה לא הייתה בינינו: חוויות,  טיולים, נסיעות, צחוקים, שיחות ארוכות לתוך הלילה ותמיד, זה לצד זה, אחד את השני ליווינו. ואני זכיתי כי במהלך השנים, גיליתי כי התברכתי בחברות מיוחדת.

וכאן המקום להעיד על תכונותיו הנדירות,  תכונות של צדיק אמיתי, יושר, כנות, אמינות מסירות, אהבת חינם ורעות, נתינה ללא גבול וגם כשעצוב, הוא ידע להביט רק על מה שחשוב, בשמחה ובחיוך החליק את הפצעים.

הוא היה האוזניים על תדר קבוע של קשב והאזנה לכל מי שביקש, עם סבלנות מרובה, סבלנות של נשמה.

איש שמח בחלקו, בעל, אבא וסבא מסור ואוהב, פרופיל של דמות להפליא עם לב רחב כמו הים, רגיש ומלא טוב לב .יש שיגידו אחרי מות קדושים…. אך האמינו לי. זה היה הנרי, הוא היה בן אדם ואיך לא.

מספר מילים למיכאלה ׳אחותי הנערצת׳ ולילדים והנכדים האהובים, איבדתם את היקר מכל, עמוד התווך של המשפחה, אין זה דבר מה בכך. עשיתם את הטוב ביותר עבורו ולא נפרדתם ממיטת חוליו ולו לרגע".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן