המתחסנת ה-2 מליון: מורה מאשדוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין הגיעו השבוע לאשדוד למתחם החיסונים בקופת חולים ״לאומית״, בה חוסנה אשת החינוך אתי שמש, שהיא המחוסנת ה-2 מיליון בישראל. לאחר החיסון במעמד ראש הממשלה קוראת שמש: ״לכו להתחסן״. ראש העירייה ד״ר לסרי הודה לראש הממשלה ״תודה בשם כל תושבי אשדוד״

צילום: אבי רוקח
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין הגיעו בצהרי יום שלישי השבוע לקופת חולים ״לאומית״, סניף אלמוג ברובע י״א, באשדוד לכבוד החיסון ה- 2 מיליון בישראל, אשת החינוך אתי שמש. למעשה נתניהו פתח את מערכת הבחירות באשדוד. בתחילת דבריו מסר נתניהו איחולי החלמה מהירה לח"כ משה גפני, "בשם כולנו אני שולח את תפילותינו לח"כ משה גפני שלקה בהתקף לב ונמצא בטיפול רפואי". למרבה השמחה התברר כעבור מספר דקות שמדובר בפייק ניוז. ונתניהו מיהר לתקן: "הוא קיבל חיסון. אני שמח לתקן, משום שאני קיבלתי דיווח שהוא פייק ניוז. בסך הכל קיבל חיסון. ברוך השם”. נתניהו גם התייחס לידיעה העצובה על מותו של המיליארדר היהודי שלדון  אדלסון. בין היתר אמר: "שלדון היה פטריוט יהודי ענק והוא פעל לחיזוקה של מדינת ישראל וחיזוק מעמדה בארה"ב וחיזוק הקשר עם התפוצות״.

בביקור החגיגי השתתפו גם מנכ״ל משרד רה״מ בפועל צחי ברוורמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, יו"ר לאומית יעקב (קוקי) אדרי ומנכ"ל לאומית חיים פרננדס. קופ"ח לאומית העניקה לראש הממשלה את "אות החסידה" על תרומתו יוצאת הדופן למאבק מול נגיף הקורונה.

נתניהו: ״אנחנו מקדימים את כל העולם בחיסונים״

 לאחר מעמד החיסון לאתי שמש, נשא נתניהו נאום לגבי הקורונה: "אנחנו נמצאים כרגע במירוץ אדיר בין שני אירועים: התפשטות המחלה והפצת החיסונים. אנחנו מקדימים את כל העולם בחיסונים עם מיליוני החיסונים שהבאנו. קופות החולים והמערך הרפואי שלנו עושים עבודה הרואית ואנחנו מקווים שגג עד מחרתיים נגיע ל-170 אלף חיסונים ליום; שיא עולמי. באותה עת, אנחנו נלחמים גם בהתפשטות המחלה שהגיעה לעשרת אלפים חולים מאומתים ביום. זה קצב מהיר מאוד. אנחנו יכולים לנצח, וכדי לנצח נצטרך לעשות שני דברים יחד: דבר ראשון, לבוא ולהתחסן. אני חושב שכאן אין צורך להכביר במילים, הציבור בישראל נרתם לעניין וחשוב שימשיך. התחלנו לחסן היום אזרחים מעל גיל 50 וגם המורים יחוסנו בקרוב מאוד. זה חשוב כי אנחנו רוצים שהם יהיו פנויים לחנך את ילדינו בתקווה שיראו את ילדינו במהרה בכיתות עצמן. הדבר השני שצריך לעשות הוא להקפיד על הכללים משני טעמים: אף אחד לא יודע מתי הוא מתחסן, זה ייקח זמן. בנוסף, אין ודאות לכך, ויש ספק רב שמי שיתחסן אינו נושא את המחלה בעצמו. הנגיף יכול לתקוף גם כשיש חיסון וכך אפשר להעביר את הנגיף למישהו אחר. לכן אין תחליף למרחק, ידיים ומסיכה. צריך להבין שגם כשאנחנו מחסנים את אזרחי ישראל וגם שבמהלך חודש מארס אנחנו נשחרר את המשק והכלכלה לגמרי, ובאופן מדורג עוד קודם, אנחנו נצטרך להמשיך ולהקפיד על הכללים הללו. אני שמעתי שמדינות מרכזיות באירופה מדברות על סגר עד אפריל, לא כך אצלנו. אנחנו יכולים לגמור את זה במהירות רבה מאוד. אבל אפשר לעשות זאת רק אם נפעל יחד – להתחסן ולשמור״.

נתניהו המשיך ואמר: ״אני מפנה את הבקשה הזאת לכל אחד ואחת מאזרחי ישראל כי הנגיף לא מבדיל בינינו.  בואו לא נבדיל אנחנו בינינו, כל אחד ואחד נושא את האחריות הזאת. כל ישראל ערבים זה לזה, אבל עדיין לא מתערבבים זה עם זה, בטח לא בלי מסיכה".

אדלשטיין: ״בכל שבוע נקבל משלוח חדש של חיסונים״

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי "אנחנו עדים לגל שני של חיסונים, בכל שבוע נקבל משלוח חדש של חיסונים. היום בעצם התחילו לתת את

המנה השנייה בקהילה, גם כאן באשדוד צוותי ההוראה מתחילים להתחסן. זה יקל על המערכת בגלל שהמורים לא יצטרכו בידודים״‫.  

לסרי לנתניהו‫: ״תודה בשם כל תושבי אשדוד״

גם ראש העירייה ד״ר יחיאל לסרי הצטרף למברכים‫. תחילה התייחס למחוסנת ה‫- 2 מיליון שהיא אשת חינוך מוערכת באשדוד ואז הודה לסרי

לנתניהו‫: "תודה בשם כל תושבי אשדוד ובשם כל תושבי ישראל ומכל העולם שלומד מאיתנו כי אנחנו עושים הכל כדי להילחם בהתפשטות המגיפה אבל אין ספק שהניצחון הגדול הוא באמצעות החיסון ואתה מביא אותו. אתה מביא אותו למדינת ישראל והופך אותה למדינה הראשונה שתנצח את המגפה הזאת. חזק ואמץ. זאת המנהיגות שאנחנו צריכים היום. מנהיגות בטוחה שיודעת להילחם ולהביא בריאות ואת המענים הכלכליים וגם לעמוד מול איומים ביטחוניים ולהביא הסכמי שלום למדינת ישראל ״‫.

המתחסנת אתי שמש‫: ״שני מיליון זה לא מספר זוכה בלוטו‫, אבל זה זוכה בבריאות״

אתי שמש  מנהלת חטיבת הביניים במקיף ח׳ היא המחוסנת ה‫-2 מיליון‫. שמש‫, ילידת אשדוד. היא למדה במקיף ב׳ ולפני כ‫-3 עשורים החלה בהוראה כמורה לעברית במקיף א׳‫. אחרי 22 שנים במגוון תפקידים היא עברה לניהול‫ במקיף ח׳ ומשמשת כמנהלת חטיבת הביניים במשך 7 שנים. היא רואה בחינוך ערך וייעוד ולדבריה, כמו בפרסומת בזמנו על החומוס ״חינוך עושים באהבה או לא עושים בכלל. האהבה למקצוע ועל ההערכה לעובדי ההוראה שעושים לילות כימים בתקופה הזו, כדי לשמור על הגחלת ועל קשר עם התלמידים בכל האמצעים, שאפשר בהתאם לנתונים זה מאוד חשוב״. ולכן היא חשה שזה צו השעה שעובדי ההוראה יתחסנו.  היא נרשמה באתר ההוראה לחיסון. ביום שני בערב קיבלה טלפון מהקופה להגיע למחרת לחיסון והיא נענתה‫. לא היה לה מושג שהיא תתחסן כשמצדדיה ראש הממשלה ושר הבריאות‫.

לאחר הטקס חיסון בשידור חי היא עוד המשיכה לעבוד ובערב קיימה מפגש בזום עם הורי תלמידים שעומדים לעלות לכיתה ז׳ בשנת הלימודים הבאה‫. למחרת היא התפנתה לשתף בחוויותיה‫.

איך ההרגשה להיות המחוסנת ה‫-2 מיליון‫?

״אני לא ספרתי אם אני מיליון ו‫תשע מאות אלף או שני מיליון ו-1. אני רק רוצה לקדם את החיסון בקרב עובדי הוראה. עד היום ראיתי בתקשורת שרק 30% מעובדי ההוראה נרשמו לחיסון. ואני מבינה את החשיבות של זה. זה צו השעה . אם אנחנו נתחסן ונפתח את מערכת החינוך, אנחנו נסייע בפתיחת המשק. זה יהיה ממש כלי עזר וכמובן שמירה על הבריאות של כולנו״

מתי גילית שאת מחוסנת ה-2 מיליון?

״ רק כשהגעתי. לגבי המספר לא רלוונטי מה שרלוונטי שמעגל החיסונים יתרחב. המספר 2 מיליון זה לא המספר הזוכה בחוטו. מה שאנחנו נזכה זה בבריאות״

ובכל זאת זה מספר שזיכה אותך להיפגש עם ראש הממשלת ושר הבריאות, התרגשת?

״ זה היה מרגש. זו הייתה חוויה. שאלו את רשותי ואמרתי׳ בוודאי!׳ . היה לי הכבוד והעונג להתחסן בפני שבאמת עשה מאמץ בלתי נלאה למיגור המגפה ולהפחתת התחלואה. באותה הזדמנות, כילידת העיר וכשתושבת, אני רוצה להודות על כל מה שקורה בעיר במתחמי הקורונה שנפתחו. הסדר המופתי שיש בהם. זה לא מובן מאליו״.

את תומכת בנתניהו?

״אני לא אענה על השאלה מתוקף תפקידי. אני מעריכה את העשייה שלו״. 

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן