המרכז לתרבות אנדלוסית ולפיוט בישראל אירח את טקס פרסי קרן גאון

הנהלת קרן גאון העניקה פרס על שם רנה וניסים גאון לשנת תשפ"ב, בתחום המחקר והיצירה של מורשת יהדות צפון אפריקה, לפרופ׳ יהודית הנשקה ולסופר עו"ד עוזיאל

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בטקס מרשים שהתקיים השבוע בכיפה של המשכן לאומניות הבמה באשדוד, שעה קלה לפני פתיחת הקונצרט של התזמורת האנדלוסית, הגישה הנהלת קרן גאון את הפרס על שם רנה וניסים גאון לשנת תשפ"ב 2021 בתחום המחקר והיצירה של מורשת יהדות צפון אפריקה, לפרופסור יהודית הנשקה ולסופר עו"ד עוזיאל חזן‫.

בכנס השתתפו חברי ההנהלה של הקרן, הד"ר יעקב הדני, מר שמואל מרגי היו"ר, ופרופ' משה בר אשר. מי שזכו להיות אורחי הכבוד של הטקס, הם הנהלת המרכז לתרבות האנדלוסית ופיוט בישראל, שהגיעו יחד עם היו"ר הגב' טלי סהרוני, חברי ההנהלה ומנהלי התזמורת והמרכז לפיוט ושירה יעקב בן סימון וישראל אוחיון וכן פייטני האנדלוסית והמרכז לפיוט ושירה הר' מני כהן ושמעון אילוז‫.

במהלך הטקס כובדה איריס חליפה מנהלת המחלקה החינוכית של התזמורת האנדלוסית, לשאת דברים למשתתפים, כמו גם קרן בטיט מנהלת מחלקת השיווק של התזמורת שפועלת מול קרן גאון לשיתופי פעולה במהלך השנה כולה‫.

במשך שנים ארוכות מעניקה הקרן פרס לחוקרים בתחום יהדות צפון אפריקה, ונותנת מלגות לסטודנטים ותלמידים שמשתתפים בלמידה וחקר של התרבות של יהודי צפון אפריקה. כחלק מהפעילות של הקרן, היא משתפת פעולה עם התזמורת האנדלוסית והמרכז לפיוט ושירה בישראל‫. קרן גאון הינה עמותה שפועלת לאיסוף לחקר ולהפצה של התרבות והמורשת של יהדות צפון – אפריקה, כחלק בלתי נפרד של תרבות ישראל בארץ ובגולה. מטרתה לערוך פעולות תרבות מכל סוג שהוא, כולל כנסי- עיון , הסברה, הוצאה לאור של ספרים ויצירות. דגש מיוחד יושם על פעולות מחקר ועיון באמצעות המוסדות האקדמיים

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן