המיזם האשדודי לעידוד הקשישים

8 ליצנים קהילתיים יגיעו לתושבים הוותיקים למפגש אישי ביתי במטרה להעניק שמחה ולהפיג את הבדידות

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הפרויקט שהחל השבוע ובו השתתפו 15 ותיקים נועד להגיע ליעד של 120 תושבים ותיקים החיים בגפם תוך חודש. בעירייה ציינו כי הביקור לא חד פעמי וייערך מדי שבוע.

"באנו לעשות שמח לוותיקים" נפגשים מדי שבוע עם תושבים וותיקים החיים לבדם בבתיהם, משוחחים עמם על נושאים מגוונים ומנעימים את זמנם בשירה, בניגון ובפעילויות אומנותיות במטרה להפיג את בדידותם ולסייע להם בצרכיהם השונים. המיזם פועל בשיתוף פעולה של המנהל לשירותים חברתיים בעיריית אשדוד, החברה העירונית לתרבות הפנאי, מרחב יצירה אשדוד ותיאטרון "ברמוזה".

תושבים וותיקים רבים במדינת ישראל חשים בדידות וחלקם אף ללא עורף משפחתי. עיריית אשדוד באמצעות המנהל לשירותים חברתיים פועלים ללא הפסקה במטרה למצוא פתרונות להפגת הבדידות לתושבי העיר הוותיקים. חלק מהפתרונות מצריכים חשיבה יצירתית וחדשנית, ואכן, מאז תחילתה של מגפת הקורונה הוקמו מספר פרויקטים שכל מטרתם היא הפגת תחושת הבדידות של התושבים הוותיקים.

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי מלווה באופן אישי את התוכניות העוסקות בטיפול, סיוע ודאגה לאוכלוסיית בני 65 ומעלה, ולטובת מטרה זו אישר תקציבים במטרה לקיים את כלל הפעילויות והסיוע הנדרש. נוסף על כך, ראש העיר ביקש מגורמי המקצוע בעירייה לגבש תכניות במטרה לשמח ולסייע לאוכלוסייה הוותיקה בעיר. התכניות כוללות שיתוף פעולה עם בני הנוער, איחוד כוחות עם החברות העירוניות ובניית תכניות לטווח ארוך, על מנת להעניק סיוע ותמיכה לתושבים הוותיקים לאורך כל תקופת המגפה.

בנוסף, עובדים סוציאליים העבירו לקבוצה הכשרה מקצועית נוספת תוך הקניית כלים מקצועיים במטרה לבנות את האמון בין הקשישים לליצנים הקהילתיים. כחלק ממטרות התוכנית הוחלט שהמפגשים יהיו קבועים ונבנתה תכנית שנתית, במסגרתה, בכל שבוע ייפגש כל תושב ותיק במיזם עם ליצן קהילתי.
המיזם הוקם כמענה לצורך של תושבים וותיקים רבים בסיוע ובהפגת בדידותם בעקבות ההכרח לשהות בבית על מנת לשמור על בריאותם במאבק בהתפשטות מגפת הקורונה. במהלך המפגש, משוחח הליצן הקהילתי עם תושב וותיק על מגוון נושאים מחיי היומיום, על אתגרים ועל דרכים אפשריות להתמודד עמם. המפגש השבועי כולל שלל פעילויות אומנותיות חווייתיות, כחלק מתכנית שנתית קבועה, המסייעות בהפגת הבדידות לתושב ובמתן אוזן קשבת לצרכיו השונים בצורה שונה וחווייתית.

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן