המועצה הדתית מכרה את החמץ

מעמד "מכירת חמץ" במועצה הדתית נערך הבוקר ערב שבת במעמד רבני העיר, רבני המועצה ראש המועה"ד וראש העיר

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

המעמד התקיים באולם שע"י המועצה הדתית בקומה העליונה בהשתתפות רבנים ואורחים ביניהם; יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, רב העיר הרב יוסף שיינין, הדיין, הרב יצחק אברג'ל רו"מ "תורה וחסד", ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, נציג רבני שכונות חבר לשכת הרבנות הרב חיים קלמנוביץ, סגן מפקד משטרת אשדוד תת ניצב דביר ארובס, ראש ענף הכשרות הרב אשר פרץ והגוי שקנה את החמץ של תושבי העיר אשדוד.
 
את המעמד פתח והנחה יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, שהביא את דברי ברכתו של הרב הראשי רבי חיים פינטו לתושבי העיר אשר נבצר ממנו להשתתף במעמד.
 
בדבריו הביא סקירה על פעילות המועצה בכל המחלקות השונות בשנה האחרונה בצל תחלואת הנגיף, וכל זה הודות לצוות המסור של כל עובדי המועצה.
 
"ערכנו קמחא דפסחא למאות משפחות, השתתפנו בחלוקת ארוחות חמות לליל הסדר למשפחות שעורכים ליל סדר ציבורי, הגברנו את התודעה בקרב העובדים בכל נושא הזהירות בשמירת הכללים, במקוואות, בבניני המועצה, בבית העלמין ערכנו חיטוי יסודי מס' פעמים ע"י חברה מקצועית ועוד. הוצאנו חוברת 'הלכות ומידע' במהדורה מיוחדת וססגונית שחולקה בכל רחבי העיר, בימים אלו מערכת הכשרות פועלת  לקראת החג בצורה בלתי רגילה כדי להשגיח שענף המזון יהיה כשר לפסח כהלכה, כמו"כ חולקו "סדר ספירת העומר" אישי לכל מתפלל בסימון מיוחד של כל ערב, אותו ניתן לתלוש לאחר הברכה. בסיום בירך את כל עובדי המועצה יחד עם כל תושבי העיר בברכת חג פסח כשר ושמח", אמר.
 
הרב יוסף שיינין הקריא את שטר מכירת החמץ בפני הנוכחים, בסיומו חתמו עליו הרבנים הראשיים, במכירת החמץ נכללו החמץ של כל מוסדות העיריה, וכן החמץ של משטרת אשדוד. כל שטרי ההרשאה של מכירת החמץ הועברו לידו של גוי שהסכים וקנה את החמץ.
 
תוך כדי, ערכו קנין 'עירוב העיר' עם מפקד משטרת אשדוד תנ"צ דביר אורבס וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על השטר אותו הכין הרב חיים קלמנוביץ חבר לשכת הרבנות ורב מחלקת עירובין.
 
הרב שיינין נשא דברי תורה בנושא מעלת חג הפסח והגאולה וציין לשבח את מחלקת הכשרות העושים מלאכתם נאמנה במסירות רבה בפרט בימים אלו.

ברכה מיוחדת בירך את יו"ר המועצה הרב עובדיה דהן אשר פועל ועושה בכל עת במסירות רבה, על מנת לייעל בכל תחום מסגרת הפעילות הברוכה שבמועצה הדתית. עוד הסביר את כל ענין מכירת החמץ לגוי תוך כדי שהציג את המסמכים של טופסי מכירת החמץ ושטר הקנין ובירך בברכת חג פסח כשר ושמח.
 
ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי פתח במצב בו עברנו בהתמודדות הקשה עם הנגיף ועל הנס הגדול שזכינו לחיסון ב"ה.
 
בדבריו ביקש להודות בברכה מיוחדת לידידי הרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית על כל העשיה יחד עם סגני וחברי המועצה, הנותנים שירותי דת ברמות כאלה, במסירות ואיכפתיות גם בתקופה הלא קלה שכולנו עברנו.
 
אני רוצה לבשר כאן לכל התושבים, גם בשעות לא קלים אלו, אנו נמצאים יממה לפני ליל הסדר, כולם עמלו, עבדו וטרחו, עובדי העיריה ניקו אותה והבריקו אותה כדי שניכנס לחג רק אחרי שהעיר תהיה נקיה מכל חשש של חמץ או לכלוך בעבודה ובהשקעה רבה.
 
בסיום הרב עובדיה דהן מזג יין לנוכחים ובירכו "לחיים" בברכת חג פסח כשר ושמח יחד עם כל תושבי העיר.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן