הלך לעולמו השר והח"כ לשעבר אהרון אבוחצירא מאשדוד

אהרון אבוחצירא (82) כיהן בשורה של תפקידים: שר דתות, שר קליטה שר הרווחה, כראש העיר רמלה, כחבר הכנסת מטעם המפד"ל, תמ"י והליכוד בשנים 1977–1992. כשר רווחה הוא חוקק את זכויות הביטוח לאומי: קצבת זקנה, קצבת ילדים, ודמי אבטלה. כשר דתות חוקק את חוק הרבנות. בין לבין, הוסרה חסינותו והוא הואשם בעבירות של שוחד ושחיתות שמהן זוכה לבסוף.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

המרכז הרפואי איכילוב הודיע הערב על פטירתו של ח״כ והשר לשעבר אהרון אבוחצירא בגיל 83.


הלוויתו תערך מחר (ד׳) בשעה 11:00 בבית העלמין הישן ברמלה, שם כיהן כראש העיר, ויטמן למנוחת עולמים בחלקה המשפחתית לצד אביו, האדמו״ר רבי יצחק אבוחצירא, סידנא באבא חאקי.
נוכח החג, משפחתו האבלה תשב שבעה מיד לאחר החג.


אהרון אבוחצירא  כיהן בשורה של תפקידים: שר דתות, שר קליטה שר הרווחה, כראש העיר רמלה, כחבר הכנסת מטעם המפד"ל, תמ"י והליכוד בשנים 1977–1992. כשר  רווחה הוא חוקק את זכויות הביטוח לאומי: קצבת זקנה, קצבת ילדים, ודמי אבטלה. כשר דתות חוקק את חוק הרבנות. בין לבין, הוסרה חסינותו והוא הואשם בעבירות של שוחד ושחיתות שמהן זוכה לבסוף.

אבוחצירא נולד בעיר ארפוד במחוז תאפילאלת שבמרוקו. אביו הוא הרב המקובל יצחק אבוחצירא (ה'בבא חאקי'), רב הערים רמלה ולוד, ואחיו של הבאבא סאלי. אהרון אבוחצירא עלה לישראל עם אביו ומשפחתו בשנת 1949 וגדל ברמלה, למד בישיבת בני עקיבא כפר הרואה, בסמינר למורים בירושלים ובאוניברסיטת בר-אילן, שם רכש תואר B.A. בהיסטוריה ובספרות עברית. שימש במקצועו כמורה בבית ספר תיכון.

אבוחצירא הקים  את התנועה למסורת ישראל (תמ"י), אשר התמודדה בבחירות בשנת 1981, וזכתה בשלושה מנדטים. התנועה הייתה תנועה דתית לאומית ספרדית, ובתעמולת הבחירות שלה הדגישה את הקיפוח של המזרחים, ונתנה כדוגמה את הרדיפה, לטענתו, של אבוחצירא על ידי הממסד. בין הפעילים הבולטים במפלגה בתחילת דרכה היה בנימין בן אליעזר. תמ"י שימשה לבסיס הקמתה מאוחר יותר של ש"ס.

ב-1988 התפרקה תנועת תמ"י, ומרבית חבריה ומנהיגה הצטרפו לליכוד. באותה שנה נבחר לכנסת מטעם הליכוד והייתה זו כהונתו הפוליטית האחרונה.  לאחר פרישתו מן החיים הפוליטיים נכנס לעסקי נדל"ן, ומלונאות בארץ ובעולם בעיקר בצרפת ובמרוקו. הוא ייצג משקיעים מחו"ל להשקעות בארץ. תחילה עשה זאת ממרומי מגדלי עזריאלי, אולם בשנים האחרונות עבד בעיקר מהבית באשדוד

אבוחצירא היה נשוי לז'רמן,  ולהם שישה ילדים.

יהיה זכרו ברוך

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן