הלך לעולמו האדמו"ר מפיטסבורג באשדוד: יהיה זכרו ברוך

קהילת פיטסבורג המתגוררת ברובה ברובע ג' באשדוד באבל גדול. האדמו"ר בן ה63 נפטר הבוקר לאחר שנדבק לפני כחודש בקורונה. מסע הלוויה יצא בשעה 13.00 מבית הכנסת ברובע ג' של חסידות פיטסבורג. יהיה זכרו של הצדיק לברכה. במשטרה נערכים לקראת מסע הלוויה. כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

חצר קהילת פיסטבורג באשדוד ורבים מתושבי העיר באבל. האדמו"ר האהוב הלך הבוקר לעולמו. יובא היום למנוחות בבית העלמין באשדוד. מסע הלוויה ייצא מבית הכסנת של חסידות פיטסבורג ברובע ג' בעיר. בזשעה 13.00.

ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, ספד לו:

העיר אשדוד אבלה ומרכינה ראש, עם פטירתו של כבוד קדושת האדמו״ר מפיטסבורג, הרב מרדכי מאטל יששכר בער לייפר זצ״ל, בעל ה״פתגמי אורייתא״, מחשובי האדמורי״ם בדורנו, שהיתה לי גם הזכות הגדולה להיות בידידות אישית קרובה וחמה איתו, שהלך לעולמו אמש לאחר מאבק ממושך בנגיף הקורונה.

העיר אשדוד זכתה שהחסידות מפיטסבורג, קבעה את משכנה בעיר שלנו אשדוד, שכן האדמו”ר מפיטסבורג זצ״ל המשיך את דרכו של אביו בעל ה״אמונת אברהם״ זצ״ל שהגיע לעיר בשנות ה-70 ונטע בה את השורשים והיסודות הראשונים לציבור החרדי בכלל והחסידי בפרט.
האדמו״ר מפיטסבורג מחזיר את נשמתו לשוכן במרומים, כאשר הוא בשיא מנהיגותו הרוחנית, לאחר שבנה וביסס עולם שלם של מוסדות לימוד תורה מהמפוארים בעיר אשדוד. בפגישותינו לעיתים קרובות, נחשפתי לחוכמתו הרבה והידע התורני העצום, ובהם אישיותו הקורנת חום ואהבה לכל יהודי- אשכנזים וספרדים, רמי המעלה ופשוטי העם, בקרבם פעל במרץ לקירוב לבבות ולאהבת ישראל. ביתו היה תמיד פתוח להעניק סיוע לכל מצוקה של משפחות רבות בעיר. נוסף על הקמת שורה של ארגוני צדקה וחסד לטובת כלל התושבים. על כל אלה הסכים לקהל ממני לפני מספר שנים את אות ״יקיר העיר אשדוד״ על נתינתו הרבה ותרומתו לתושבי העיר במשך שנים רבות.
תנחומיי הכנים אישית ובשם חברי מועצת העיר ותושבי העיר, לרבנית שתחיה לילדיו וכל ציבור צאן מרעיתו באשדוד וברחבי מדינת ישראל והעולם.

תהי נשמתו צרורה בצרור החיים. אמן".

האדמו"ר מרדכי, נולד לרבי אברהם אבא לייפר ולרחל בת רבי איתמר מנדבורנה. למד בישיבת גרודנא באשדוד ובישיבת טשיבין בירושלים. נשוי לאביבה מרים בתו של הרב יצחק אייזיק ליבס אב"ד אגודת הרבנים בניו יורק ומחבר שו"ת "בית אבי". בה'תש"ן הוכתר לאדמו"ר, כממלא מקום אביו. בהנהגתו של רבי מרדכי התבססה החסידות באשדוד, וקיימים בה מוסדות רבים. הוקמה "קריית פיטסבורג" בעיר, למגורי החסידים.

סיעת ש"ס אשדוד:

מבכה מרה את הסתלקותו לגנזי מרומים בעיצומו של חג הסוכות של האי גברא רבא הרב הצדיק רבי מרדכי מאטל יששכר בער לייפר
האדמו"ר מפיטסבורג זצוק"ל
אשר זכה לכהן בקודש במשך למעלה משלושים שנה ולהנהיג את קהל עדתו ביד רמה.
מי ייתן ולא נדע עוד שוד ושבר בגבולנו, יבולע המוות לנצח ויתקיים בנו "ומחה ה' דמעה מעל כל פנים".

רבי מרדכי כאביו מלחין ניגונים, וחלקם יצאו לאור בסדרת התקליטים "ניגוני חסידי פיטסבורג". כמה מניגוניו התפרסמו ביותר, בין השאר הניגון "וידע כל פעול" לראש השנה, והניגון "יה רבון" לשבת.

סיעת אגודת ישראל באשדוד:

דואבים וכואבים בעלותו בסערה השמיימה של כ"ק מרן רבינו מפיטסבורג זצוקללה"ה אשר אמרנו בצילו נחיה ובא השמש בצהרים ומפני הרעה נאסף הצדיק אוי נא לנו כי חטאנו מי יורינו שמועה ויתווה נתיבותינו אהה אוי לה לעיר שאבדה כלי חמדתה אוי לה לספינה שאבד

[9:42, 5.10.2020] ⁦+972 50-419-9294⁩: הערכות משטרת ישראל לקראת הלווית האדמו"ר מפיטסבורג

המשטרה נערכה בכוחות גדולים לקראת מסע הלוויתו של האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל, אשר יחל היום (ב) בשעה 13:00, ייערך בהתוויית התקנות לשעת חירום ועד סיומו בבית העלמין באשדוד.

בהיבטי התקנות לשעת חירום:

המשטרה קוראת למשתתפים, להישמע להוראות השוטרים, לשמור על הסדר הציבורי וכן להקפיד על קיום הנחיות משרד הבריאות לעניין נגיף הקורונה במלואן- עטיית מסכות כל העת, איסור התקהלויות ושמירה על מרחק שני מטרים איש מרעהו.

הסדרי תנועה זמניים:

החל מהשעה 12:00 ועד תם הלוויה, יסגר לתנועת כלי רכב רחוב משה סנה באשדוד.

בשל חסימת הרחוב, ציבור הנהגים מתבקש להימנע מלהגיע למקום החסום וסביבתו, לעשות שימשו בדרכים חלופיות ולהישמע להוראות השוטרים. ניתן להסתייע באפליקציית WAZE וכן במוקד המידע של משטרת ישראל 110.

בנוסף יוצבו חסימות הכניסות לאשדוד מכביש 4 וכביש 41 וציבור משתמשי הדרך ייבדק עפ"י תקנות התקש"ח.

אנו שבים ומדגישים- בימים אלה- התקהלות רבת משתתפים מהווה סכנה ממשית ומיידית לשלום ובריאות הציבור וקוראים לציבור להקפיד הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות וכן לצמצם הגעה – למען בריאותכם ובריאות משפחותיכם .

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן