הכל לטובה!

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

סליחה, סלחנו, נסלח?
בכל שנה לקראת יום הכיפורים כולנו עוסקים בסליחות. למי אנו צריכים לסלוח, ממי אנו צריכים לבקש סליחה. לא מעט גם עסוקים בחשבון נפש עצמי, מה עשינו, איפה טעינו, לאן לא הלכנו..
לעניות דעתי, לחשבון הנפש יש צד שפחות חושבים עליו וחבל. זה יפה לחשוב היכן טעינו, אך למי מועילה הנבירה בטעויות?
למי מועיל שנבכה או נכה על חטא ונעסוק בכאב ובצער על מה שהיה?
חישבו על אדם שהולך על חבל- הרי אם יביט לאחור, הוא עלול ליפול- או מכך שיתייאש מכמה שעוד מחכה לו ללכת קדימה, או מהבלבול בגלל הצעד הבא, או בגלל שהוא כבר לא מרוכז.

אז איך עושים חשבון נפש?
משנים את הראיה. מביטים קדימה. לוקחים את הטעות, את העבר, את הלקח- וממשיכים.
לא מתעכבים על מה שהיה אלא על מה שיהיה. לא נוברים בכאב ובטעויות אלא מחפשים את הדרך הנכונה להתקדם.

אתן כמה דוגמאות:
-אישה שהגיע אלי לאחר תהליך מאוד ארוך של גירושין. היא כואבת את מה שהיה, מצטערת שפירקה את הבית, כועסת על עצמה שלא עשתה יותר כדי להסתדר. הצעתי לה להפסיק לבכות ולמרר בבכי על מה שהיה, ובמקום זה לראות קדימה: האם ניתן ליצור שוב עם הגרוש מערכת יחסים טובה? האם היא פנויה לזוגיות חדשה? מה היא למדה מכל אותן טעויות?
-בחורה צעירה שהתייעצה איתי לגבי לימודים ולאחר מכן החליטה לעבוד לכמה שנים כדי לצבור כסף וניסיון. כעת היא מצטערת, היות שצברה כסף וניסיון, אך לא מקבלים אותה לעבודה ללא תואר. היא כועסת על עצמה ומאוכזבת שלא הצליחה בדרכה. הצעתי לה להפסיק לכאוב את ההחלטה ההיא, שכנראה נעשתה בזמן מסוים מתוך צורך מסוים, ולהביט קדימה: מה ללמוד עתה? איך לרכוש את ההשכלה המתאימה ולהתקדם? איך היא יכולה בכל זאת להשתמש בניסיון שצברה כדי לשדרג את עצמה?
מסקנה: חשבון נפש מוביל אותנו דווקא למבט קדימה, לתקווה גדולה, ליצור עתיד יפה עבור עצמנו. והתקופה הזו של הסגר מצוינת להגביר מחשבות חיוביות ולשאול את עצמנו מה נעשה למען המחר שלנו. בהצלחה!
בברכת צום מועיל וראיה חיובית, רות מזרחי

רות מזרחי, סופרת ילדים, כותבת תכנים אקדמאיים, ספרותיים, עיתונאיים, מקצועיים ולכל צורך, מרצה ומאמנת בשיטת NLP לחשיבה חיובית.
הזמינו עכשיו את קובץ הסיפורים החדש: "המחברת הקסומה של ליבי", מיועד לכל המשפחה, מעודד ביטחון עצמי וחשיבה מחוץ לקופסה, כולל נושאים עכשוויים: הקורונה, אלרגיות, שיימינג, כעסים, אזעקות, מעבר דירה ועוד. משלוח חינם עד הבית.
להזמנות: 055-8819113

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן