הכינו את בגדי הים והשמשיות: פותחים את חופי הרחצה באשדוד

חופי הרחצה יפתחו השנה בתאריך ז' בניסן (19.03.21), וכבר מיום א' השבוע (14.03.21) נפתחו 3 תחנות ההצלה בחופים: מיעמי, קשתות ו-י"א.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

תו התקן הבינלאומי 'דגל כחול' קיים בכל החופים וגם השנה ממשיכים לפעול תחת הנחיות התו הסגול (תקן משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה). אגף החופים השקיע מאמצים להכנת החופים ומבקשים מהמתרחצים להקפיד על הנחיות המצילים ועל הנחיות משרד הבריאות.

זו השנה השביעית ש'דגל כחול' מתנוסס בכל 7 חופי הרחצה של אשדוד. התקן הבינלאומי מציב בפני הרשויות אתגר רציני ובכל שנה אשדוד משדרגת את חופיה ומציעה לציבור המתרחצים חופים יפים ונוחים יותר. בשנים האחרונות חופי אשדוד זוכים לציונים הטובים ביותר במדד "חוף נקי", מדד של המשרד להגנת הסביבה בשנתיים האחרונות אשדוד זכתה אפילו בציונים הגבוהים ביותר מבין כלל רשויות החוף בישראל. מלבד זאת, אגף החופים מייצר בכל שנה פרויקטים קהילתיים חדשים בנושא הסביבה הימית, הפרויקט האוסטרלי ועוזרי המציל.

"גם השנה בוצעו עבודות לשדרוג רמת השירות בחופי הרחצה בכלל התחומים, כגון: סככות צל חדשות, הוספת תחנות הצלה חדשות,שיפורי תשתית בחוף הנפרד. רכש של ציוד הצלה" אומרים באגף החופים ומזכירים כי כל חופי הרחצה של אשדוד מאובזרים ומצוידים ומציעים שירותי חוף ברמה גבוהה הכוללים: תחנות הצלה (בחלקם יש אופנועי ים), מרפאת עזרה ראשונה, שירותים, מקלחות ומלתחות, ברזי מים, מתקני שעשועים לילדים, מתקני כושר, סככות צל וספסלים, הנגשה לנכים וחניית נכים, נגישות לתחבורה ציבורית, קווי מוניות, רכב פרטי וברוב המקומות קיימים גם שבילי אופניים ומתקני עגינה לאופניים.

"אנו ממשיכים לפעול תחת הנחיות התו הסגול תוך שמירה על ריחוק, הגיינה ולבישת מסיכה במרחבים הציבוריים" אומרים באגף ומציינים את האסון האקולוגי שהביא לחופי ישראל כמות מדאיגה של זפת ונזקים לסביבה הימית. "בעניין הזפת ביצענו פעולות ניקוי נרחבות לשיפור המצב, עם עשרות תושבים שהתנדבו לסייע, וסביר להניח כי נמשיך בפעולות ניקוי כל זמן שהזפת עוד יהיה כאן" מסכמים באגף.

מנהל האגף מר אריה תורג'מן: "דגל כחול הוענק גם השנה לחופי אשדוד וזה מוכיח שהחופים שלנו עומדים בסטנדרט ובקריטריונים בינלאומיים. עובדי אגף החופים מצליחים לשמור על 'דגלים כחולים' ולתת שירות מיטיבי לתושבי העיר הפוקדים לאורך כל השנה את חופי אשדוד". תורג'מן מציין כי בשל נגיף הקורונה והדאגה לשלום הציבור, החופים ימשיכו לפעול בהתאם למגבלות ולהנחיות משרד הבריאות, בדגש על שמירת מרחק 2 מטר, שמירה על היגיינה, שימוש במקלחות חיצוניות בלבד ואיסור שימוש במלתחות במבנים סגורים. מותר להשתמש במתקני הספורט.

להלן מועדי הפעילות בחופי אשדוד:

מרץ-אפריל:    07:00 – 17:00

מאי:                07:00 – 17:30

יוני:                 07:00 – 17:30    בסופ"ש  07:00-18:30 

יולי-אוגוסט: 07:00 – 19:00     

ספטמבר:        07:00 – 17:30  

אוקטובר:       07:00 – 16:30

החוף הנפרד יפעל כבכל שנה. נשים: ימים א', ג', ה'.  גברים: ימים ב', ד', ו' וערבי חג.

בשבתות וחגים החוף יהיה סגור ולא יהיו בו שירותי הצלה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן