עיריית לאשדוד: זכתה בפעם השנייה ברציפות בפרס השקיפות השלטונית

בטקס שהתקיים במשרד המשפטים, הוענק הפרס עלידי שר המשפטים ח״כ גדעון סער לנציב תלונות הציבור והממונה על חופש המידע דוד דבש

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ריית אשדוד, היא הראשונה אי פעם שזוכה בפרס בפעם השנייה. בין נימוקי משרד המשפטים להענקת הפרס ב-2021: ביצוע פעולות משמעותיות עבור תושבי העיר בתחום השקיפות

ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי: "חופש המידע מונגש לתושבים באופן מיטבי, מהיר ומקצועי ביותר מכלל הרשויות בישראל. אני מודה לממונה על חופש המידע דוד דבש, על הרצינות והמענה המהיר המגביר את השקיפות כלפי התושבים בכל הקשור לפעילות העירונית. הזכייה בפעם השנייה אינה דבר מובן מאליו".

ההישג של עיריית אשדוד מתעצם נוכח העבודה שהצליחה למצב עצמה כמקור אמין ושקוף גם עבור תושביה. הדבר בא לידי ביטוי גם במספר הבקשות למידע בשנת 2021 שעמד על 710, לעומת 398 בשנת 2020 ו-346 ב-2019. גם זמני התגובה לשאילתות שהוגשו לממונה על חופש המידע העירוני, דוד דבש, צומצם משמעותית ו-559 מתוך 710 נענו בתוך שבועיים כאשר החוק מאפשר מתן תגובה עד 90 יום (כולל 2 הערכות).

פילוח הבקשות מצביע על כך ש-85 אחוז ממבקשי המידע הם אנשים פרטיים (607 בקשות) והיתר הם עורכי דין, בוחני תנועה חברות ועמותות. רוב הבקשות נוגעות למצלמות מוקד רואה, מנהל ההנדסה, המוקד העירוני בתחום מפגעים. תחומים נוספים: ארנונה, תחבורה, רווחה  וחינוך.  

הממונה על חופש המידע עו"ד דוד דבש: "הזכייה בפעם השנייה מעידה על יציבות ושיפור מתמיד של עיריית אשדוד, ומערך חופש המידע העירוני זמין לכל בקשת מידע. אנו משרתי ציבור, וככזה אנו גם חייבים לו דין וחשבון על שאלות שעולות ומאתגרים עצמנו לעשות זאת בזמן הקצר ביותר".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן