היפרדות זמנית של שיליה הוכרה כפגיעה בעבודה

העובדת תבעה את הביטוח הלאומי בדרישה להכיר בהיפרדות השיליה כתאונת עבודה, אך הביטוח הלאומי דחה לפני כשנתיים תביעתה, בטענה כי לא נגרם לה נזק פיזיולוגי, גופני או פגיעה בכושר העבודה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

סיוט של כל אם בהריון: תושבת אשדוד בת 30 בחודש השביעי להריונה, עלתה בשעת צהריים למעלית בדרך לעבודתה בחברת ביטוח בתל אביב. בהגיעה לקומה השמינית, המעלית נתקעה  לכמה שניות ואז נפלה בעוצמה שמונה קומות כאשר היא נמצאת בתוך המעלית. כתוצאה מכך נגרמה לה היפרדות בשיליה ודימומים חוזרים ונשנים.

האם הצעירה ערערה על ההחלטה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל. בעקבות כך בית הדין מינה מומחה רפואי שקבע כי היפרדות השיליה נחשבת לפגיעה בעבודה.

לאור  קביעת המומחה, הביטוח הלאומי הודיע לבית הדין כי לאחר עיון נוסף והתייעצות, החליט להכיר  בכך ש"החשד להיפרדות שליה קטנה וזמנית שחלפה ספונטנית", נגרמה כתוצאה מפגיעה בעבודה.

בית הדין נתן תוקף של פסק דין לעמדתו החדשה של הביטוח הלאומי ופסק כי על המוסד לשלם לאם הצעירה 1000 ש"ח עבור הוצאות משפט. בעקבות פסק הדין, היא תזומן לועדה רפואית שתקבע את שיעור הנכות ובהתאם לכך ייקבעו המענק או הקצבה החודשית לה תהיה זכאית לכל כל ימי חייה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן