היום הגיע שר הביטחון ושר האוצר לשעבר יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, לעיר אשדוד

מאז תחילת המלחמה שוגרו לכיוונה של אשדוד כבר 113 רקטות. ח״כ ליברמן נפגש עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ועם סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

בנוסף סייר ליברמן בחמ"ל העירוני ושמע על האתגרים שהעיר מתמודדת איתם בנושאי כלכלה, חינוך וביטחון. ליברמן התרשם לשמוע שלמרות המלחמה העיר מצליחה לחזור באופן הדרגתי לפעילות סדירה.

בנוסף הגיע ח״כ ליברמן למרכז המתנדבים "בית עולה איתן" בעיר שמנוהל ע"י סגן ראש העיר שמעון כצנלסון, ופגש שם עשרות מתנדבות ומתנדבים בכל הגילאים שעוזרים לחיילים ולתושבי העיר.

בתום הסיור אמר ח״כ ליברמן: ״מה שאנחנו רואים כאן בדרום לא יכול לחזור על עצמו. וכדי שזה לא יחזור על עצמו אנחנו חייבים ליצור רצועת ביטחון, לחסל את ראשי החמאס, ולשמור על השליטה הביטחונית בתוך רצועת עזה.

בלי יכולת להיכנס לרצועה באופן חופשי, לשלוף את המחבלים, להרוס תשתיות ברגע שמזהים אותן – אף אחד לא יחזור לכאן. חייבים להבין ולהפנים, מה שהיה זה לא מה שיהיה. אנשים לא יקבלו יותר טפטופים ולא יקבלו מבצעים כל כמה שנים, זה נגמר.

אני מקווה שהמנהיגות שלנו מבינה את זה, גם בדרום וגם בצפון, חייבים לשקם את ההרתעה ולהחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל.

החוסן הלאומי והאזרחי חשובים בימים אלו יותר מכל. כשעסקים ושירותים שונים חוזרים לפעילות סדירה, כשמערכת החינוך חוזרת באופן הדרגתי, כשענף הבניה וענפים אחרים מתחילים לפעול – זה מצביע על החוזק והמוכנות של העורף.

תושבי אשדוד הם לא רק אנשים חזקים, אלא גם מלאי נתינה. בעת הביקור שלי במרכז המתנדבים, ראיתי אנשים מופלאים שמשקיעים מזמנם ומכספם כדי לעזור לכל מי שחפץ בכך. הלב מתמלא בגאווה, כשאני רואה את כל החבילות שנתרמו ונאספו, את כל האנשים שלאחר יום העבודה שלהם באים לתמוך ולעזור לגימלאים, למיעוטי יכולת, לאמהות חד-הוריות, לחיילים ולחיילות.

אני משבח את שמעון כצנלסון על היוזמה בהקמת מרכז המתנדבים, שמוכיח את עצמו כמאוד אפקטיבי, ומפעיל ביעילות רבה עשרות ואולי מאות אנשים. בתקופה הזו יש חשיבות רבה מאוד דווקא לפעילות של מערך מן הסוג הזה".

סגן ראש העיר שמעון כצנלסון הודה לח"כ ליברמן על דבריו ואמר: "הקמנו את מרכז המתנדבים "בית עולה איתן" עם התושבים ולמען התושבים. החוסן החברתי בעת הזו הוא חשוב מאוד והמרכז נועד בדיוק בשביל המטרה הזו – לחזק ולתמוך בחוסנם של התושבים היקרים שלנו. אנחנו התחלנו את הפעילות שלנו מיד עם תחילת המלחמה ואנחנו נמשיך לפעול עד לסיומה".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן