היא משלנו: תכירו את המועמדת האשדודית לליכוד ושיהיה לה בהצלחה

מחר; ביום רביעי, יתקיימו הבחירות לפריימריז בליכוד. מאשדוד מתמודדים 2 מועמדים עיקריים: אשר פטנהון-סיום שמתמודד במשבצת העולים, והדס שון-לוי מתמודדת במשבצת ׳אישה חדשה בפריימריז׳

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מבחינתה של הדס שון לוי, היא בונה על הקולות של האשדודים, של הפריפריה, של ההורים הצעירים ומסתמנת כדור הבא של הליכוד.הדס, מתי בעצם התחלת לחשוב על הרעיון להתמודד לכנסת ברשימת הליכוד?תמיד ידעתי שזה יקרה וזו השליחות שלי. לפני כשנה אנשים רבים ויקרים הגיעו אל הבית שלנו ברחוב כנרת, אנשים שהגיעו  לנחם על מותה של אימי סימה לוי ז"ל, שהייתה אשת חינוך, מורה בבית ספר "מוריה" ומנהלת בית ספר הרא"ה שברובע י"א.

שמעתי סיפורים מדהימים על השינוי שהיא חוללה בחייהם של אנשים, של ילדים שהיא חינכה, על המנהיגות והדרך החינוכית שלה. רבי נחמן אומר ש'אין דבר שלם יותר מלב שבור' ואכן הרגשתי את זה, דווקא מתוך הכאב ובהשראת הסיפורים והאנשים שפגשתי הבנתי שאני לא יכולה לחכות, זה הזמן. אני מכירה את עצמי ואני יודעת שלא אוכל להיות מחנכת כמוה, אבל אני יודעת שאני יכולה לחולל שינוי ולהשפיע בתחום שבו אני טובה. אני יודעת שאין לי את הפריבילגיה לשבת בחיבוק ידיים ולכן החלטתי לצעוד אל קדמת הבמה, לקחת חלק ולהיות בין מקבלי ההחלטות.

מה הם הנושאים שתרצי לקדם בכנסת ואיך תדאגי לאשדוד ?

יש מגוון של נושאים שחשוב לי לקדם ביניהם, חיזוק החינוך והזהות היהודית קידום הפריפריה וזכויות הילד. אלה נושאים שקרובים מאוד לליבי וחשוב לי להוביל בהם שינוי.

כשאני משווה את אשדוד של שנות הילדות שלי לאשדוד של היום ניתן לומר בוודאות שהיא התקדמה בצעדי ענק בזכות שילוב של הנהגה חכמה שידעה לדאוג לאינטרסים של הציבור ובזכות האוכלוסייה האיכותית שהעיר מושכת אליה. אשדוד צריכה להיות מוקד איכותי של כוח ותעסוקה שלא נופל מתל אביב בכל התחומים. חיזוק אשדוד, יסייע להגדיל את איזור 'המרכז' ולייצר שדרה של ערים חזקות. החיזוק הזה יעצים את כל האזור סביבן ויחזק את כל היישובים באזור.

מה את מביאה איתך לכנסת ולפוליטיקה הישראלית?

לפני הכל אני מביאה איתי ערכים. ערכים עליהם גדלתי של תורה ועבודה, ערכים מבית וערכים שספגתי גם במסגרות החינוכיות של אשדוד וגם בתנועת הנוער – בני עקיבא, שם הייתי מדריכה וגם קומונרית. ערכים שמבוססים על דרך ארץ ועל ערבות הדדית. אני מביאה איתי ניסיון שצברתי לאורך השנים בתפקידיי השונים ובין היתר כיו"ר אגודת הסטודנטים באריאל, במשרד התחבורה, במשרד החינוך, ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובתפקידי כסגנית יו"ר צעירי הליכוד.

בנוסף אני מביאה איתי אמונה, אמונה באדם ואמונה שאפשר לתקן. אני לא נאיבית וברור לי שזה לא יקרה ביום אחד, אבל אני גם לא צינית ולא מתייאשת בקלות. אני מאמינה בעבודה קשה, אני יודעת לייצר שיתופי פעולה וחיבורים וכן, אני מאמינה שכשרוצים ופועלים, אפשר לתקן.

הזכרת את הערכים עליהם התחנכת, כאשה דתית וכמי שהתחנכה באולפנא באשדוד, מה דעתך על התנהלותה של הזמרת יובל דיין  שנמנעה מלחיצת יד לנשיא ביידן בעת ביקורו בישראל?

מעבר לכך שיובל היא זמרת ויוצרת מוכשרת, יובל היא אשת עקרונות. אני מעריכה אנשים ונשים שיודעים לעמוד על העקרונות שלהם, שמסוגלים להיות נאמנים לאמונות ולעקרונות גם אם זה לא מצטלם יפה. יובל המדהימה עשתה את הכל בהמון ענווה ונעימות ואני בטוחה שביידן, זוכר אותה לטובה.

מה לגבי חששות מהשילוב בין קריירה תובענית למשפחה?

אני נשואה לגידי ואמא לשלוש בנות מתוקות, וברוך ה' לאורך כל השנים לא ראיתי את השילוב הזה כקושי, ניהלתי את הזמן שלי נכון.  השילוב בין קריירה למשפחה מתאפשר בזכות שתי מתנות שקיבלתי, מתנה ראשונה היא השבת שהיא זמן שמוקדש למנוחה של הנפש ולחיבור למשפחה שלי בלי הפרעות של ניידים ומסכים. מתנה שניה שזכיתי בה היא מעגל תמיכה רחב שיש לי, בראש ובראשונה, גידי שתומך ומסייע ובנוסף מהמשפחה הרחבה והחברים.  חשוב לי להדגיש שהמשפחה שלי היא בראש מעייני, הם מקור הכוח שלי ואני פועלת בהשראתם ומתוך דאגה להם, לכן גם החלטתי להתמודד. חשוב לי שהבנות שלי יגדלו במדינה שבה החינוך הוא איכותי ומאפשר לכל ילד וילדה למצות את היכולות, לחיות במדינה שבה נשים מוגנות ויש להן כלים ואפשרויות להצליח בכל התחומים בזכות ולא בחסד.

קצר וקולע עם הדס

עם מי היית רוצה לשבת לכוס קפה?

הלוואי שהייתי יכולה לשבת עם אימי ז"ל. אני כל כך מתגעגעת לחיבוק, לחיוך ולעצות החכמות שלה.

סרט שאת ממליצה עליו

אגדת חורבן. סרט שהוא בעיני צפיית חובה. הסרט חשוב ומעורר מחשבה על מרקם החיים שלנו ועל החשיבות שיש לשימור המשותף בין חלקי החברה.

המקום הכי אהוב עליך באשדוד

חוף הים המדהים ובמיוחד המצודה. הים הרחב והחוף האין סופי מרחיבים את הנפש והמצודה שמתוחזקת כל כך יפה.

מילים לסיום: אני רוצה להיות שליחה נאמנה של העיר אשדוד ואני נחושה לעשות הכל כדי שיהיה לנו, כעם וכמדינה, עתיד טוב יותר.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן