הזמן הורוד- הופעה מכובדת לילדות א' של מכבי אשדוד בטורניר WNBA

אגודת מכבי אשדוד ממשיכה לקדם את כדורסל הנשים באשדוד וגם מגיעה להישגים לאחר הופעה מכובדת של קבוצת ילדות א' בטורניר WNBA. המאמנת יערה יצחקי: "זכות גדולה לאמן בנות צעירות". המנהלת מחלקת הבנות גל צברי: "הייתה חוויה מדהימה"

צילום: מכבי אשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

השבוע במדור לקידום ספורט נשים בחרנו להציג את קבוצת ילדות א' בכדורסל בנות של אגודת מכבי אשדוד. אנחנו משתדלים להציג תמונה כוללת של ספורט הנשים באשדוד מתוך מטרה לקדמו ולשים אותו על המפה ולתת לו את הבמה הראויה לו. מתוקף כך, גם לכם הקוראים יש אחריות בהפצת הנושא ובהעלאתו על סדר היום הציבורי. הקוראים היקרים שלנו גם מוזמנים לקחת חלק פעיל ביוזמה ולשתף את מערכת "השבוע באשדוד" בסיפורים מעניינים ובהתארגנויות ספורטיביות של נשים. במדור שלנו יש מקום לספורט תחרותי, אך לא רק. אנו משתדלים גם לשים דגש על ספורט עממי לנשים, שגם הוא חשוב ויקר ערך, בטח לטובת שמירה על אורח חיים בריא.

בשבוע שעבר הסתיים לו טורניר ה-WNBA ג'וניור לצעירות וקבוצת ילדות א' של אגודת מכבי אשדוד, בהדרכתן של גל צברי, שהיא מנהלת את מחלקת הבנות באגודה ומאמנת של נערות א' וב', ויערה יצחקי המאמנת של ילדות א', שהעפילה ל'פיינל פור' וסיימה במקום הרביעי המכובד. את הקבוצה אימנה בתחילת העונה נעמי קולודני, אולם כשזו קודמה לאמן את קבוצת הבוגרים של מכבי אשדוד, השחקנית יערה יצחקי נקראה לדגל. יצחקי סיפרה לנו על הטורניר ועל הזכות לאמן ילדות: ״סיימנו בעצם את הטורניר בשבוע שעבר במקום הרביעי. זה טורניר nbajunior שהתחיל לפני כמה חודשים והתקיים אחת לחודש. אני בעיקרון הגעתי בשלושת החודשים האחרונים לאמן את קבוצת הילדות שנעמי קולודני אימנה לאורך העונה, לאחר שמונתה למאמנת ראשית של קבוצת הגברים בלאומית של אשדוד. וכשהם נאבקו על הירידה היא ביקשה מהמועדון להתרכז בקבוצה הלאומית וביקשו ממני להחליף אותה. בגלל השיקום שלי התאפשר לי לאמן אותן, ומרגישה זכות גדולה לאמן ילדות צעירות ולנסות לתת להן כמה כלים שרק אפשר".

המנהלת המקצועית גל צברי סיפרה: "טורניר ג'וניור WNBA. במהלך העונה השתתפנו שם בכמה טורנירים וזה דבר שהוסיף לבנות הרבה משחקים ברמה גבוהה. זה כאולם ה'ימקה' בירושלים. שישי האחרון היינו שם והתמודדנו, לצערי הרב הפסדנו, אך נהננו מאוד מהחוויה. מי שאימנה אותן הייתה יערה יצחקי. תודה לצוות המקצועי שאיפשר את הדבר הזה, יאיר זוהר, נתי כהן, רונן הראל ולכל המועדון מכבי ספורטאי אשדוד שסיפקו לבנות שלנו את החוויה הזאת, כי זה היה מעבר לפעילות שלנו ביום יום. זאת הייתה חוויה מדהימה".

הקסם מתחיל בילדות

אין ספק שהתמונה שיוצרת אגודת מכבי אשדוד בכדורסל הנשים היא נהדרת. ניכר לראות שמתבצעת שם עבודה רצינית מלמטה, מתוך מטרה ליצור תשתית ובסיס של כדורסלניות אשדודיות צעירות, שבעזרת ה' יצמחו ויגדלו להיות שחקניות מקצועניות שישחקו ברמות הכי גבוהות. ועל הדרך הן גם נהנות מהתהליך, יוצרות חברויות, עוסקות בספורט ולומדות ערכים חשובים שיעזרו להם גם בחייהם מחוץ לאולם הכדורסל. הלוואי שבעונה הבאה נוכל לראות קבוצות בנות צעירות נוספות, בענפים אחרים, כי כולם כבר יודעים שספורט הנשים נמצא בצמיחה מתמדת והשקעה בענף, תניב פירות בעתיד וגם בהווה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן