הוראות והנחיות לבתי כנסת בשבת: סלולרי זמין ונשק למי שיש ורק במרחב מוגן

בעקבות הלחימה בדרום וירי הטילים לאזורנו במבצע "חרבות ברזל": לבעלי רישיון לשאת נשק בשבת, להשאיר טלפון סלולרי זמין בבית הכנסת # מתפללים רק בבית כנסת אשר לו מרחב מוגן הנחיות לבתי הכנסת המתואמות עם פיקוד העורף

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

עקב התגברות הטרור מאז שואת שמחת תורה בה נהרגו כ-1,300 יהודים ועוד עשרות יהודים נחטפו והלחימה באזור הדרום עם מתקפת טילים לאזורנו, הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית הוציא הנחיות לימים אלו למען בטחונם של המתפללים בשיתוף יחד עם אנשי מחלקת הבטחון העירוני.

בהודעות שפורסמו בבתי הכנסת תחת הכותרת, בעקבות הלחימה בדרום וירי הטילים לאזורנו במבצע "חרבות ברזל": המועצה הדתית יוצאת לציבור עם הנחיות בטחון למתפללי בית הכנסת # לבעלי רישיון לשאת נשק בשבת, להשאיר טלפון סלולרי זמין בבית הכנסת # מתפללים רק בבית כנסת אשר לו מרחב מוגן הנחיות לבתי הכנסת המתואמות עם פיקוד העורף

בדף ההוראות מפורט סעיף אחר סעיף בדבר הגנה עבור המתפללים שרק על פי הוראות אלו אפשר להגיע ולהתפלל בבית הכנסת בבטחה.

הנחיות אלו הם על פי פסיקתם של הרבנים הראשיים ובתיאום קב"ט עירית אשדוד אריה איטח, בהתאם לכללי ההלכה "פיקוח נפש דוחה שבת" בו פונה הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית לראשי קהילות וגבאי בתי הכנסת בעיר להיערך לתפילות בכלל ובשבת בפרט, על פי ההוראות הבאות.

בסעיפים נאמר כי בכל בית כנסת יש להשאיר טלפון סלולרי זמין בשבת, על מתפללים בעלי רישיון לנשיאת נשק, לשאת את כלי הנשק עליהם גם בשבת. בדרך לבית הכנסת לוודא שיש גישה למרחב מוגן, גם אם מעט הדרך ארוכה יותר. את התפילות יש לקיים בבית כנסת במבנה קבע שיש לו מקלט בצמוד ולוודא שהמקלט מוכן כראוי.

להקפיד על שנים או שלושה חלונות פתוחים, גם אם המזגן פועל, שאם ח"ו תישמע אזעקה גם המתפללים יוכלו לשמוע. בהישמע האזעקה, יש להזדרז ככל האפשר להגיע למרחב מוגן בזהירות רבה לכל היותר עד 40 שניות מתחילת הישמע האזעקה ולא לעמוד ליד דלתות זכוכית.

במקומות בהם בתי הכנסת הוא מבנה יביל – קראוואן, אין להתפלל בתוכו אלא להתפלל מחוץ למבנה, בתנאי שיש בקרבתו מרחב מוגן, או בנינים שניתן להגיע אליהם במהירות בעת הישמע אזעקה.

לאחר התפילות, לא להתעכב ולהזדרז להגיע לבית, כדי להיות באזור מוגן כמה שיותר מהר.

באם אין את האפשרויות הללו, מותר ורצוי להתפלל בבית ולא לקחת סיכון. אנשים מבוגרים, מוגבלים וחולים מומלץ שישארו בביתם. על הציבור כולו יש להישמע לכלל ההנחיות של גורמי פיקוד העורף ולא לקחת סיכונים.

בעת פגיעת טיל חס ושלום, יתכן ויתרחש פיצוץ שיגרום לפגיעה במבנים ובתשתיות ועלול לגרום לפגיעה בבני אדם. ניתן להפחית את מידת הנזק בצורה משמעותית על ידי שהיה במרחב המוגן. מרחב זה יקנה לך מיגון פיזי וישמש מגן לשוהים מההדף והרסיסים. בידקו כי יציאות החירום בבית הכנסת אינם חסומים וניתנים לשימוש בעת חירום.

בסיום הפניה, מובאים מספרי הטלפון של ארגוני החירום. הרב עובדיה דהן מסיים בברכה ולשלומם של חיילי צה"ל, כוחות הבטחון והשבויים שישובו בהמהרה לביתם בריאים וכולי תקוה שנחזור לשקט ולשלוה במהרה, והשלום והבטחון יחזור לאזורנו ויקויים בנו הכתוב: "ונתתי שלום בארץ ואין מחריד".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן