הוא משלנו: אביתר מלכה זכה "משחקי השף"

זו הייתה אחת העונות המרתקות, הטעימות והמקוריות של "משחקי השף" בערוץ 13* מי שללא ספק הוסיף לרמה ולעניין היה זוכה העונה, אביתר מלכה בן ה-34, שנולד וגדל באשדוד. אביתר בן למשפחת מלכה הידועה, גדל ברובע א' מול הים ובגיל 16 התאהב בקולינריה. מושיק רוט סימן אותו כבר מתחילת התוכנית ומלכה הפתיע בכל פעם מחדש, הם גם נשארו חברים טובים ושותפים להתייעצויות מקצועיות. כעת הוא כבר מתקדם להגשמת שאיפותיו, וחולם על מסעדה על החוף באיביזה ועל בישול ארוחה נוספת לגל גדות

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אביתר מלכה, בן ה-34, שנולד וגדל באשדוד, הוא הזוכה בעונה החמישית של "משחקי השף", ששודרה בערוץ 13, עם הנבחרת של מושיק רוט.

אביתר ניצח עם שלוש מנות שהדהימו את השופטים מהמסעדה שפתח modesta. בגמר גבר על דן פלס מהנבחרת של אסף גרניט ועל שותפו יהונתן שרביט מהנבחרת של יוסי שטרית.

מלכה נבחר ראשון על ידי רוט ואכן לא איכזב וכיכב בנבחרת, כונה מיני מנטור ומצטיין מספר פעמים, עם מתכונים שנראו גם טעימים וגם מקוריים ומעוררי השראה. בימים שאחרי הזכייה בקושי אפשר לתפוס את אביתר, הטלפון לא מפסיק לצלצל ואיתו החלומות לעתיד.

אביתר ברכות, איך ההרגשה?

"נהדר, כיף, עם הפנים קדימה.."

מה היה הרגע הכי משמעותי בתוכנית?

"הניצחון, ללא ספק".

איך אתה מסביר את הניצחון המדהים שלך?

"אכן כולם היו טובים, אבל אני כנראה הייתי מאוד ממוקד מטרה, מגובש, לא הסתכלתי לצדדים ולא נתתי יד להסחות דעת, בלי להביט לצדדים המשכתי עם הקו שלי קדימה".

איך היה עם מושיק רוט בתוכנית?

"החיבור בינינו נוצר ממקום אמיתי, אני אוהב אותו ומעריך אותו מאוד ואנחנו חברים טובים עד היום, הוא שותף להתייעצויות בנושאים חשובים".

ספר על ילדותך באשדוד.

"ילדות טובה, כייפית, גדלנו ברחוב ההדס ברובע א', בשכונת חברת חשמל, מול הים. למדתי בבית הספר היסודי גאולים, בתיכון מקיף ג' ובאנקורי. הרבה חברים שלי מאז נשארו כמובן גם היום".

באיזו משפחה גדלת?

"אבא מאיר היה מנהל חברת האבטחה בנמל ואמא תמר הייתה גננת אהובה במשרד החינוך, 40 שנה גידלה דורות שלמים. יש לי שלושה אחים, אני הקטן. הבכור סמנכ"ל חברה לחומרי ניקוי ואחותי ענבל אלמוזנינו, סופרת ובעלת חברה להוצאה לאור, אחי גיא הוא שף".

מהיכן החיבור לקולינריה?

"במקרה בגיל 16 חיפשתי עבודה והגעתי ל"פאזל", דבר הוביל לדבר, ניסיתי סרוויס ראשון והתאהבתי. השתחררתי מהצבא וטסתי לחו"ל, שם עשיתי סטאז'ים ונכנסתי למקצוע".

מה אתה הכי אוהב לבשל?

"ירקות".

ומה לא תבשל לעולם?

"חזיר. מוצר שמעורר הרבה אנטגוניזם ולא מחובר לנשמה שלי".

למי אתה חולם לבשל?

"וואו להרבה אנשים, קשה לבחור… בישלתי בעבר לגל גדות כשהייתי צעיר ואשמח לבשל לה ארוחה דווקא כיום, כשאני כבר במצב הבשל שלי".

אז מה הצעד הבא?

"פתחנו עסק לטייק אווי ומשלוחים ברחובות, אני והשותף שלי יהונתן שרביט, כרגע מחפשים חלל למתחם אירוח, בו נוכל לערוך את האירועים שלנו. יש עוד מלא תוכניות..הפנים לארץ ולחוץ לארץ, הקייטרינג מתרחב, ימים יגידו".

ומה החלום הכי הכי?

"מסעדה שלי באיביזה על החוף במפרץ, וגם זה יקרה".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן