ההצפות יחזרו לרחובות אשדוד?: בעירייה השלימו ההכנות למזג אוויר סוער בסוף השבוע

פקודת החורף הופעלה בכל אגפי העירייה, ורמת המוכנות תיקבע על פי מערכת החיזוי המדויקת tomrow.il, שפועלת על פי 4 דרגות בצבעי רמזור. התושבים יונחו לחזק חפצים ולהימנע מהוצאת גזם החל מרביעי בערב. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "מוכנים לכל תרחישי החורף"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עיריית אשדוד, נערכת על פי פקודת החורף לסוף שבוע גשום מיוחד, ומערכת גשמים משמעותית ראשונה לעונה הנוכחית. אתמול ( ג) קיים ראש מנהל התפעול שלמה רוטנברג, ישיבת מוכנות יחד עם העובדים הנוגעים לניהול הפקודה. בישיבה נקבע כי בהתאם להערכות בדבר מזג האוויר הצפוי תיקבע רמת המוכנות באשדוד, בין היתר באמצעות מערכת החיזוי הדיגיטלית tomrow.il של חברת סטארטאפ ישראלית-אמריקאית, המדרגת את רמת המוכנות ממצב כוננות ירוק (שגרה) ועד לרמה 4 הגבוהה ביותר (רמזור אדום). ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי: "הכנו את עצמנו לכל תרחישי החורף, ויש לנו את הכלים כדי לקבוע כיצד לפעול ובאיזה סדר כוחות" במטרה לתת. ענה מקסימלי

ביום חמישי תקיים העירייה ישיבה נוספת, אך ההכנות למערכת החורפית בסופ"ש כבר הוטמעו בכל אגפי העירייה, הצוותים הייעודים וצוותי גיבוי. "השירות המטאורולוגי צופה מזג אוויר שכולל ממטרים כבדים שעתידים לרדת באשדוד. לאחר קביעת צבע הרמזור ורמת המוכנות נפעל בהתאם, כולל הכנה למזג אוויר קיצוני בשל כניסת השקע מעל הים שעלול להיכנס לאשדוד", אמר מנהל אגף התפעול, שלמה רוטנברג. "אנו קוראים לתושבים להיערך גם במרחב הפרטי, לחזק חפצים שעלולים לעוף ברוח ולהימנע החל מרביעי בערב מהוצאת גזם שעלול לחסום את הקולטנים".

יש לציין כי באשדוד יש כיום 622 רחובות, 11 אלף קולטנים, 150 ק"מ של תשתית הולכה תת קרקעית, 605 מוסדות חינוך, וטבעת עירונית – נחל לכיש ורצועת חוף הים, אשר משפיעה על השטח האורבני. מדובר באתגר עצום עבור רשות מקומית הנערכת לחודשי החורף, ומתמודדת במהלכו עם מזג אוויר עוצמתי וקיצוני יותר משנה לשנה, ולכן בעיריית אשדוד החלו בהיערכות מוקדמת ומותאמת זה כמה חודשים.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן