האם שכונת הקרוונים לפליטי אוקראינה תיבנה על הדיונה באשדוד?

במסגרת השיח בין שר האוצר אביגדור ליברמן לעיריית אשדוד על מיקום השכונה עלה שטח הדיונה כאופציה. זאת בשל חוסר בשטחי ציבור להקמת שכונה זמנית של 1000 קרוונים. כצנלסון: "לא מתכוננת הבנייה על הדיונה". ראש העיר:"נבנה בהתאם ליכולות העיר". בפורום לאיכות סביבה מזהירים שלא לבנות על הדיונה. אז אם לא על הדיונה היכן בדיוק תוקם השכונה

צילום: בועז רענן
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

תכנית האוצר ומשררד השיכון לסייע לפליטי אוקראינה הביאה אותם למתווה של הקמת שכונות קראוונים. כ3000 במספר. הערים שנבחרו הם נצרת ראשון לציון ואשדוד.

התכנית להקים באשדוד שכונה לעולים מאוקראינה , שבה אלפי עולים מרוסיה ואוקראינה התקבלה בברכה על ידי סגן ראש העיר אשדוד שמעון כצנלסון, שפרסם שהמהלך מבורך להביא לאשדוד את הפליטים ולשכנם בקראוונים.

מדובר על פי ההערכות, שיוקמו כ1000 קראוונים באשדוד והשאלה הגדולה היכן בדיוק תוקם השכונה.

מתברר כי בשיחות של שר האוצר אביגדור ליברמן שמוביל את המהלך ומשרדו אמור לתקצב את הפרויקט עם סגן ראש העיר כצנלסון מקורבו ועם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי? עלה נושא מיקום הקמת הקרוונים ועלה המיקום: הדיונה.

מתברר שבאשדוד כמעט ואין שטח פנוי להקמת שכונה כזו שהוא שטח ציבורי למעט הדיונה שגם היא נשארה כשמורה קטנה לאחר שננגסה מסביב.

לא ברור האם יש הסכמה לבנות על הדיונה אבל העובדה שזה עלה, מעלה חששות בקרב תושבי העיר ובקרב הארגונים הירוקים.

יו"ר הפורום לאיכות הסביבה בועז רענן אמר שלא ידוע לו כל כך ואמר שאם כן הפורום יתנגד בכל העוצמה "שכן הקמה של שכונה כזו היא תהיה בלתי הפיכה גם אם מדובר באופן זמני. זה יהרוס את הדיונה"

כצנלסון באמצעות דוברו אמר שלפי שעה טרם הוחלט היכן תוקם השכונה. ולשאלה הישירה האם כצנלסון יסכים שהשכונה תיבנה על הדיונה בצורה כזו או אחרת הדובר אמר בשם כצנלסון :"לא מתכננים לבנות על הדיונה הגדולה".

שאלנו גם את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ששלח את התגובה הבאה:
״בשיחה עם שר האוצר אמר ראש העיר שאשדוד כעיר קולטת עליה וותיקה תתרום את חלקה למשימה הלאומית של קליטת עולים מאוקראינה ורוסיה , והנושא יידון בהמשך בהתאם ליכולות של העיר״

ש. האם תסכים שבצורה כזו או אחרת הקרוונים יוקמו על שטח הדיונה?

"אני מעדיף לא להתבטא בנושא הזה".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן