ד"ר לחמני מסיים מחר בידוד ומסכם את הימים בהם שהה בבית

בע"ה מחר אצא מהבידוד, אשוב לשגרה וארצה לפעול לשנות את המצב. חשוב לסייע לאותם משפחות בבידוד שאמנם אינן אולי נצרכות/נזקקות אך בהיותם בבידוד ובחוסר יכולת יציאה זקוקים לאותו אדם שיביא להם את צרכיהם הבסיסים בתקופה קשה זו של הבידוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

נגיף הקורונה חי ובועט, לא ניתן להתעלם ממנו ובוודאי שלא מההנחיות המגיעות בעקבותיו. כן, גם אני בבידוד.

בראשון שעבר, בשעת אחה"צ צלצלה אליי ביתי והודיעה שנחשפה לחולה קורונה – היא נמצאה חיובית ועקב כך על כל בני המשפחה להיכנס לבידוד. לא שיחקנו משחקים, מיד עם קבלת ההודעה עצרנו כל פעילות ונכנסו לבידוד ארוך וממושך.

המתח והלחץ רב, החשש שמא אתה נגוע ואולי הדבקת אחרים לא עוזב אותך במיוחד כשביום שישי – כמה ימים קודם – השתתפתי במסיבת בר מצווה עם לא מעט אנשים – בהם אחיי ואחיותי המבוגרים, ולמרות ששמרנו על כל הכללים לרבות עטיית מסיכות, מדידת חום ושמירת מרחק – לבי פעם והחשש התחזק.

קשה לקיים שגרת יום כשהמחשבה על כך שסיכנת אחרים, על אחריותך רובצת. לאחר שנבדקנו כולנו ונמצאנו שליליים יכולתי לפלוט אנחת רווחה. תודה לאל שלא גרמתי באשמתי – אף בשוגג וללא כל כוונת זדון – לאף אחד להיות בבידוד או חלילה להידבק בנגיף הארור. לא מאחל זאת לאיש.

**

תקופת הבידוד הינה תקופה לא קלה. הודות לאינטרנט ולעולם המחשבים המשכתי את עבודתי ואת הקשר עם העולם, אך יחד עם זאת ברור הוא כי העדר הקשר הבלתי אמצעי מול אנשים הוא דבר שחסר ומקשה על החיים. רבותיי, הבידוד קשה!

למזלי התברכתי במשפחה מסייעת ובאחיין שבכל בוקר דאג שנקבל את הלחם והמזון הטרי ודאג שלא יחסר לנו דבר. מעניין מה קורה לאלה שאין להם משפחה קרובה שתסייע? אף אחד – לא מהעירייה או מכל גוף פרטי או ציבורי – דאג להתקשר, להציע עזרה או רק לבדוק האם באמת נכנסנו לבידוד כפי שהתבקשנו…

אני מודה שלנו זה לא חסר, אך מה קורה אצל אחרים שתקועים בבית מבלי יכולת לצאת, מבלי שמישהו יושיט להם יד? העיריה טוענת שהיא מפעילה מרכז קורנה האמור לטפל גם במשפחות שנמצאות בבידוד. אני תוהה: עד כה, איפה הם היו? הימים שחולפים מצביעים על עוד ועוד משפחות בבידוד. המצב מדאיג ואני לא בטוח שיש מישהו שמסייע ודואג להם.

בע"ה מחר אצא מהבידוד, אשוב לשגרה וארצה לפעול לשנות את המצב. חשוב לסייע לאותם משפחות בבידוד שאמנם אינן אולי נצרכות/נזקקות אך בהיותם בבידוד ובחוסר יכולת יציאה זקוקים לאותו אדם שיביא להם את צרכיהם הבסיסים בתקופה קשה זו של הבידוד.

**

לסיום, אנקדוטה לכאוס שקיים במדינה בקשר להודעות מהאיכון האוטומטי: למחרת היום שאנו בבידוד, הגיעו לפלאפון שלי של רעייתי ושל ביתי הקטנה, הודעות מהאיכון האוטומטי, ששלושתנו שהיינו בקרבת חולה קורונה ועלינו להיכנס לבידוד – עד ה19 בחודש. מכיוון שבשעה וביום שצוינו שהינו שלושתנו לבד בביתנו ידענו שההודעה בטעות יסודה.

מאותו רגע שקיבלתי את ההודעה ניסיתי בכל דרך להגיע למוקד של משרד הבריאות כדי לערער על הדברים. השעות נקפו ואף הימים אך מענה אנושי לא היה, רק הודעת תקליט שמודיעה 'אנו מצטערים על ניתוק השיחה' עקב העומס – וחוזר חלילה.

רק כעבור ארבעה ימים ולאחר ניסיונות אין ספור הצלחתי להגיע למוקד – ולאחר הסבר קצר הודיעו לי שאין צורך שאהיה בבידוד עד ה-19 בחודש. המשמעות: עקב החלטה שגויה של מכשיר איכון היו אלה ארבעה ימים של אפשרות להיות בבידוד שלא לצורך. למזלי מכיוון שבכל מקרה שהיתי בבידוד, לא נדרשתי להפסד ימי עבודה מיותרים נוספים.

מאחל בריאות לכולם, הישמעו להנחיות
ובתקווה לימים טובים יותר.

דילוג לתוכן