דרמה בנמל: בית הדין נגד הנהלת הנמל, קבע כי מותר לעובדים לשבות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "השביתה היא אמצעי ולא מטרה, יש לסיים את המו"מ בנמל אשדוד". מהנמל נמסר:"אלו נושאים שכבר סוכמו ונסגרו ולא ניתן לפתוח אותם מחדש באופן חד צדדי"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לאחר שלפני חודש הסיר בית הדין לעבודה את צו המניעה מלפני שבע וחצי שנים שאסר על עובדי נמל אשדוד לשבות, דחה היום (א') בית הדין בקשה נוספת שהגישה הנהלת נמל אשדוד לצו מניעה נגד שביתה. בכך פתח בית הדין את הדרך שתאפשר הפעלת לחץ ארגוני, במטרה לסיים את הסכם הרפורמה בנמל.
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "שביתה כללית היא אמצעי ולא מטרה, וההחלטה אם להפעילה היא בהוראתו של יו"ר ההסתדרות בלבד. במשך שבע וחצי שנים נהגו עובדי הנמל בבגרות ובאחריות, והוכיחו שהם עובדים טובים ומסורים. יש לסיים את המו"מ בנמל אשדוד".
יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי: "אנחנו שמחים שבית הדין החזיר לעובדים את הכלים שבעזרתם הם יכולים להגיע להסכם קיבוצי. לא נמהר להפעיל את הכלים הללו, ובוודאי שלא נפגע בציבור. כל המטרה היא להגיע להסכם אחרי שבע וחצי שנים של מו"מ. אני קורא להנהלת הנמל ולמשרד האוצר לגלות אחריות ולהביא לסיום ההסכם, ללא צורך בהפעלת צעדים ארגוניים". את ההסתדרות ייצגו בבית הדין לעבודה עו"ד אלעד מורג ממשרד עורכי דין אלעד מורג, ועו"ד סיון רדיאן מהלשכה המשפטית לאגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות. 
 
מנמל אשדוד נמסר בתגובה:

"החברה מברכת על החלטת בית הדין הארצי שמקבלת את עמדתה כי לא ניתן לשבות בגין אי החלת רשת הבטחון לפרמיה על עובדים שנקלטו לאחר 1.1.16 ואף לא ניתן לשבות בגין אי החלת בטחון תעסוקתי לעובדים שנקלטו לאחר 12.6.17. אלו נושאים שכבר סוכמו ונסגרו ולא ניתן לפתוח אותם מחדש באופן חד צדדי. בכוונת החברה להשלים את המשא ומתן על הסכם ההתייעלות על מנת להביא להשלמת הסכמי הרפורמה בהקדם האפשרי.חברת נמל אשדוד מקווה, כי מתוך אחראיות והרגישות הציבורית המתחייבת בתקופה זו, הוועדים יפגינו אחריות וגם אומץ, וישובו לשולחן המו״מ מבלי לפגוע בפעילות הנמל, שהיא פגיעה ישירה בציבור ובמשק הישראלי.

ואילו בוועד העובדים של נמל אשדוד הופצו הדברים הבאים לכלל העובדים;


עובדים יקרים !
אנו גאים לבשר לכם שבקשת הנהלת הנמל לצו מניעה נדחתה !
בית הדין הארצי קבע שעלינו להודיע על צעדים אירגוניים שלושה ימים לפני שננקוט בהם.
בכוונתנו להודיע עוד היום להנהלת הנמל שככל שלא יוסדרו הסכמי ההתייעלות , נתחיל בצעדים אירגוניים החל מהיום השלישי ואילך .
ביחד עם ההסתדרות הכללית נשמור על הבית ונביא את ההסכמים הטובים ביותר לעובדי הנמל ."

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן