דלתות פנים

צילום: יח"צ
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עולם דלתות הפנים רק הולך וגדל עם הזמן, ובבואנו לבחור דלת פנים עומדות בפנינו אפשרויות רבות ומגוונות. אחת השגיאות שנעשות היא בחירת דלת הפנים לפי העיצוב שלה בלבד מבלי להשקיע מחשבה בפרמטרים נוספים. עיצוב זה חשוב מאוד כמובן אך הוא לא הפרמטר היחיד, וניתן לבחור דלת פנים שהיא גם מעוצבת לטעמכם וגם איכותית, נוחה לשימוש ועמידה לאורך זמן. קראו עוד במאמר מבית דלתות בראשית. 

סוגי דלתות פנים

באופן כללי, קיימים שני סוגים של דלתות פנים:

  1. דלת פתיחה

זוהי למעשה דלת רגילה וזהו הסוג המותקן ברוב המקרים. זוהי הדלת הסטנדרטית שנפתחת אל תוך החדר. 

  1. דלת הזזה

דלת שנפתחת בצורה אופקית. כיום נהוג לתכנן לדלתות הזזה כיס בתוך הקיר כך שהדלת בצורתה הפתוחה נכנסת לתוך הקיר. ישנם מספר סוגים של דלתות הזזה, כגון דלתות אקורדיון, דלתות הנעות לשני הכיוונים וכדומה ומומלץ לבדוק ולקרוא עוד בנושא הזה.

ברוב המקרים בוחרים דלתות פתיחה עבור דלתות פנים, אך לדלתות הזזה יש מספר יתרונות שהופכים אותן לאידיאליות בחללים כגון חדרי ילדים, חדרי ארונות וחדרי אמבטיה. דלתות אלו הן חסכוניות יותר במקום ובטיחותיות יותר לשימוש בבתים עם ילדים ובנוסף לא סובלות מהחסרונות שהיו מזוהים בעבר עם דלתות הזזה, כגון חריקות ורעשים. 

הדברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים דלת פנים

לפני שתבחרו דלת פנים, חשוב לשים לב למספר דברים:

  1. עיצוב דלת הפנים

זה משהו שבדרך כלל לא צריך לציין כי זה ממילא הדבר המרכזי שלוקחים בחשבון בבחירת הדלת. השאיפה היא לבחור דלת המשתלבת היטב בעיצוב הבית ושנראית לטעמכם. קיימים עיצובים סטנדרטיים לצד עיצובים משודרגים, ונרחיב על כך בהמשך.

  1. בידוד ואיטום

כשבוחרים דלתות פנים חשוב מאוד לקחת בחשבון את יכולת האיטום והבידוד שלהן. כאשר לא שמים לב לבידוד ובוחרים בדלת שלא מבודדת מספיק טוב זה פוגע באיכות החיים באופן די משמעותי: זה לא נעים לנסות להירדם ולא להצליח בגלל רעש מהחדר של הטינייג'ר, או לעשות הכל בשקט בחדר כדי שלא ישמעו בחוץ. החדשות הטובות הן שיכולות הבידוד של דלתות פנים השתפרו מאוד בשנים האחרונות, וזאת בשל שבבי עץ בתוך דלת הפנים המסייעים לבידוד ושכבת הגומי בתחתית הדלת האוטמת את החדר בצורה אפקטיבית.

  1. עמידות למים

בארץ אנחנו מאוד אוהבים לעשות ספונג'ה, ולכן דלתות הפנים חייבות להיות עמידות לאורך זמן גם כשהן באות במגע עם מים. בחרו דלת פנים המיוצרת בשיטת W.P.C.המותאמות למגע עם מים ולא מתנפחות.

  1. אחריות על הדלת

בדלתות פנים קיימת אחריות יצרן וכן אחריות על התקנת הדלת. אחריות יצרן תכלול אחריות לגוף הדלת, המשקוף ורכיבי הדלת השונים ומתמקדת במקרים בהם יש תקלות הנוגעות לדלת עצמה. אחריות על ההתקנה היא אחריות הנוגעת לליקויים בהתקנת הדלת, כגון דלת שיושבת לא במקום, שיוצאת מהצירים וכדומה.

עיצוב סטנדרטי מול עיצוב משודרג

עיצוב סטנדרטי לדלתות פנים הוא בדרך כלל עיצוב בצבע אחיד וחלק עם ידיות פשוטות ללא תוספות עיצוביות כלשהן. זאת תהיה בדרך כלל ברירת המחדל ללא תוספת תשלום. 

דלתות משודרגות עשויות לכלול עיצובים קצת יותר מתוחכמים, כגון צוהר, חלונות, פסי אלומיניום בדלת וכדומה. התוספות האלו בדרך כלל יעלו לא מעט כסף, ובדרך כלל נבחר בהן כשאנחנו מתכוונים להישאר בדירה למשך שנים רבות.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן