דווקא ביום המעשים הטובים: נער על אופניים חשמליים פגע בבת 70 ונמלט

יום המעשים הטובים באשדוד, הראה שפע נתינה אך גם מקרה מזעזע אחד לפחות, שמוכיח כמה חשוב החינוך לדאגה לזולת. נער ש"דהר" על אופניים חשמליים ברחוב תל חי פגע בטינה שימשילשוילי, קשישה שחצתה את הכביש במעבר חציה, הותיר אותה מדממת על הכביש, זועקת שבורת צלעות, ונמלט. נכדתה תמי: "מדובר באישה שכבר עברה סרטן וכבר עברה קורונה והיא מאוד חלשה, איך זה ייתכן שהוא אפילו לא עצר להושיט עזרה?"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הסטטיסטיקה של תאונות הדרכים בהן מעורבות אופניים חשמליים קשה לאין ערוך, אך כאשר רואים את טינה שימשילשוילי, בת השבעים, כיצד היא נראית וסובלת, ומבינים שנער בן 16 העז לנטוש אותה על הכביש מדממת וחסרת אונים, מפנימים עד כמה יש להגביר את החינוך לנתינה ולאכפתיות כלפי הזולת.

תמי נכדתה מזועזעת ומנסה לפנות לכל כיוון על מנת לאתר עדויות או צילומים מרגע הפגיעה, היא כואבת גם את מצבה הקשה של סבתה וגם את העובדה שהנער הפוגע אפילו לא עצר להושיט עזרה או להתעניין לאחר שפגע באישה כל כך בחוזקה.

תמי, לפני הכל, מה שלום סבתא טינה?

"סבתא חבולה, מסכנה, סובלת, עם צלעות שבורות. היא שוחררה מבית החולים הביתה לשיקום. זה מקרה מזעזע, בכלל לא פשוט. סבתא נשארה בחיים בנס, ומדובר באישה שכבר עברה סרטן, עברה קורונה, מאוד חלשה".

מה בדיוק קרה?

"היא הייתה בדרך לעסק של אמא, היא עוזרת לה שם וזו תעסוקה עבורה. מידי יום היא הולכת אליה. סבתא חצתה במעבר חציה ולפתע "דהר" לשם רוכב אופניים ונכנס בה בחוזקה".

מה סבתא סיפרה? היא לא ראתה מי פגע בה?

"היא לא זוכרת את המכה עצמה, היא הייתה שרועה על הכביש. אנשים סיפרו שהילד קם וברח, לא לקח אחריות, לא קרא לעזרה. הוא פשוט נמלט, אפס לקיחת אחריות. איך נתנו לו אופניים חשמליים לעלות איתם על הכביש?"

מה אמרו במשטרה?

"התעקשתי להגיש תלונה במשטרה, דיברתי איתם, וזה בטיפול. השוטר אפילו הסכים לבוא אלינו, כי התרעמתי על זה שאישה במצבה צריכה לצאת. נראה שהשוטר פועל ואכפת לו, אני מקווה שזה יעזור. המשטרה משערת שזה בן 16 שברח מהמקום, לפי עדות של עדי הראיה. זה ממש מרגיז, אין אכיפה אין כלום. למה פשוט מחכים, למקרה הבא? עדיין לא עצרו אף אחד. אני מבינה שזה טריקי, רוכב אופניים שבורח איך אפשר למצוא אותו?".

״עזרו לנו למצוא את הנער הפוגע״

מה עם מצלמות ברחוב?

"הוא נסע במהירות, כך שגם אם הייתה מצלמה, לא היה אפשרי לקלוט את הפנים, אבל הבנתי שאין שם בכלל רישות מצלמות, יש רק בכיכר ובכניסה לרחוב וברור שלא ניתן לדעת מי מהם החשוד הפוטנציאלי. לכן פניתי לתקשורת, ואני מבקשת שאם מישהו ראה שיפנה אלינו, שיהיה קצה חוט, שיעזרו לנו. מישהו סיפר שראה את הילד עם השכנה אבל לא ממש רצו למסור שם. העברתי גם את זה לשוטר, לא ברור לי אם זה יעזור או לא.

הרבה אומרים לי פשוט ללכת לחפש צילומים ממצלמות הבניינים, אני מתלבטת אם זה מתפקידי או מתפקיד המשטרה. בכל אופן מבקשת, אם יש מישהו שיש לו סרטונים אולי שיעזור לנו בבקשה. גם הילד עצמו יכל להיפגע מזה. זה פשוט לא אמור לקרות."

האם הייתם עדים לתאונה ברחוב תל חי בתאריך 16/3 בשעה שתיים ורבע?  צרו קשר עם תמי בטלפון: 052-2883690.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן