דודו של אייל גולן על מות אחיו: "חבל שבחרו לשפוט אדם במותו"

אסף ביטון, מעצב השיער הנודע מאשדוד, התאבל השבוע על פטירת אחיו, דני ביטון ז"ל, אביו של הזמר אייל גולן, שנפטר ממחלת הקורונה. אסף משיב לכל מי שמחפש צהוב או אזכור של פרשיות העבר: "דני היה איש טוב גם למשפחה וגם לאנשים. נכון, היו מלא תגובות לא נעימות על מותו מאנשים שלא הכירו, חבל שבחרו לשפוט אדם גם במותו באמירות רעות ולא נכונות. תלמדו למצוא את הצד המואר באדם. אל תחפשו חושך כי הוא קיים בכולם"

צילום: לימור אדרי
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הקורונה הארורה כבר שנה נמצאת כאן ובכל יום שומעים על אנשים נוספים, שחייהם נגדעו בשל המחלה. תודה לאל החיסונים כבר כאן, אך עדיין רבים שטרם התחסנו והסכנה הגדולה קיימת גם קיימת.

השבוע התאבל הספר הנודע והזמר מאשדוד, אסף ביטון, על פטירת אחיו, דני ביטון ז"ל, ממחלת הקורונה.

דני ז"ל בן 71 במותו, היה אביו של הזמר אייל גולן. שמו נקשר בפרשיות לא נעימות ואף בנו גולן לא דיבר איתו שנים ארוכות.

צילום: יח"צ

אסף מבקש לפחות במותו, לציין את הטוב שבו: "דני היה איש טוב, גם למשפחה וגם לאנשים. נכון, היו מלא תגובות לא נעימות על מותו מאנשים שלא הכירו אותו, וחבל שבחרו לשפוט אדם גם במותו באמירות רעות ולא נכונות. תלמדו למצוא את הצד המואר באדם, אל תחפשו חושך, כי הוא קיים בכולם”.

אסף ביטון, בן 48, ידוע כספר עצמאי ומבוקש, אך מה שפחות ידוע הוא עיסוקו כזמר, אשר שר ומופיע. הוא נולד לעליזה ושמעון ביטון באשדוד ברובע ו', הילד האחרון בשושלת, השביעי במספר. הקשר המשפחתי מעט סבוך: הוא מספר כי אביו היה נשוי לפני ולאחר שהתאלמן נותר עם ארבעה ילדים ומשם למעשה הקשר עם דני ביטון ז"ל.

הילדים של אביו פרשו כנפיים בגילאים מוקדמים, נישאו והקימו בית.

כך גם דני, שנישא לרונית והם הביאו ביחד ילד משותף, את אייל גולן.

איזה קשר היה לכם?

"לא ממש גדלנו יחד, אך הרגשתי אליו כמו דוד או אח גדול".

ספר על אחיך כאדם

"דני היה איש מלא כריזמה וטוב לב, אהב מאוד את אבא ואת המשפחה, והיה דואג לבקר לפנק אותו בבגדים יפים.

דני היה איש מאוד גאה במשפחה, במיוחד בבנו הבכור, אייל גולן, שהפך לזמר מפורסם".

איך חווית אותו בזמן הפרשיות על הנערות?

"בזמן הפרשה דני לקח מאוד קשה את הדברים, ויותר מכל את המרחק מבנו האהוב."

גולן, אסף והסבא

איך השפיעה עליך הקורונה?

"כאשר באה תקופת הקורונה, היא גרמה לי לשינוי גדול. הייתי בעל מספרה בקניון סי מול והעברתי עסק של שנים הביתה.   בהתחלה חששתי מאוד, אבל לאט לאט הבנתי שהשינוי יש בו ברכה".

ידוע לך כיצד אחיך נדבק? הוא פחד להתחסן?

 "דני נדבק לפני כשבועיים במחלה. הוא סירב להתחסן, כנראה שפחד מתופעות הלוואי.

אחרי מספר ימים כחולה, נתקל בקשיי נשימה קשים מאוד ופחד להתאשפז. הוא ואני דומים בכך, אנחנו אנשים שלא יכולים לסבול בתי חולים, זה מפחיד אותנו מאוד.הוא נכנס לאשפוז והרופאים החליטו להרדים ולהנשים אותו. הבת שלו מיה סיפרה לנו, שהמילים האחרונות שלו היו שהוא קרא בשמה, וביקש להוציא לו את צינור ההנשמה. רגעים קורעי לב."

אסף מבקש לפנות לכל האנשים שדיברו סרה על דניאל בחייו, לחפש את הטוב שבאדם, בכל אדם באשר הוא, בעיקר לאחר מותו.

אחותו מירה קדוש כתבה בפייסבוק מילים נרגשות ומיוחדות לזכרו:

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו, ואילו המשפחות האומללות, אומללות כל אחת בדרכה" (טולסטוי).

ומהו האושר הזה חמקמק או אומללות שאין דומה לה? המשפחה שלי נוצרה מאלמן אב לארבעה ילדים ואישה אחת צעירה.  הם נישאו ברבנות ואספו להם עדין מן הרחוב כי איש לא ליווה אותם, ואז נולדתי אני, בחורף ירושלמי קר.. נקראתי על שמה של האישה המתה מירה, שם שנשאתי כמשא שנים. זיכרונות ילדות עמומים מהעת שהגענו לאשדוד.. אח שנשלח לקיבוץ, אחות שנישאה, ושני אחים שהיו לפרקים בגן הילדים שהיה לנו בית. שניהם נעים בין יתמות להישרדות נואשת, ואני ילדה לא מוצאת אותי במורכבות המשפחתית, הולכת ומתרחקת.

אחד מהם דמה מכולם לאבי בעיניו הירוקות ביפי תארו, דני. שניסה לבנות לו בית ועוד בית, אב לילדים, שופע אהבה ונדיבות ובכל זאת, לא מכה שורש.

אב לזמר מפורסם, נהנה אף הוא מהפרסום, כמו משהו נשלם בו מן היתמות ואז פרשה וענישה.

ומה אנו יודעים על נפשו של אדם, מה עושה היעדרה של כף יד אימהות לנפשו של ילד, דומה שעמידתו בזה העולם לעולם מתנודדת ועומד על רגל אחת..

ואתמול כבר אינך וכמה זרה הרגשתי שם, בין האנשים שליוו אותך, מלבד ילדיך לא הכרתי אדם. וצר לי עליך.. עלינו כל כך.. כל המשפחות המאושרות.. אומללות".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן