גובה אגם הכנרת עלה פלאים: שנה הבאה עם חורף טוב הסכר ייפתח?

אגם הכנרת הוא קונצנוס לאומי: חרדים חילוניים, ערבים יהודים ומכל העדות והצבעים. לא פלא שגובה הכנרת ומצבו הוא נושא שמעניין כמעט בכל בית בישראל. השנה זה ממש היה מעניין כי גובה הכנרת ממש עלה כמעט על גדותיו אחרי שנים שחונות. הייתי שם בחודש אפריל. מראה באמת מלבב ומדהים. שנה הבאה אולי הסכר ייפתח? אולי

צילום: יוסף
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

באפריל 2022 נסעתי לראות בעיניים את גובה הכנרת . להבין את התחושה. בחרתי במועד עמוס , חול המועד פסח. הדרך עמוסה ברכבים הוויז מדווח שוב ושוב על עומס ושעת ההגעה הלכה והתקדמה לכיוון שתיים בצהרים.עם ישראל יצא לנפוש , לראות את הים

הכינרת שהתגלתה לעיני מלאה עד מאוד . צמרות עצים שהיו על קו החוף המיובש  מבצבצים מהמיים, הסירות קרובות לקו החוף , אפשר לחוש את הים השמח. בעיקר שמח לאור הישראלים הרבים ששהו בקו החוף. בנסיון להיכנס לחופים היה נואש, החופים היו מלאים עד מאוד. 

הכינרת הביאה לעיר כמויות רבות של מבקרים , הטיילת בערב הייתה עמוסה ונאלצתי ממש לעבור בין האנשים , צמוד צפוף . והכי חשב שמח.

נחמדה הכינרת , מלאה, חוגגת , אך לא מפסיקה להפתיע עם היתושים שחקים בלילה ונדבקים לקיר ולכל מוצר , דלת ומצעים לבנים.

היה כיף לראות את המים בכינרת , הי כיף לנסוע מסביב לכינרת ולאות את הנוף היום לפי רשות ניקוז הנחלים מפורסם ‏‪כי חסר 0.22 מ' ' לקו האדום העליון . אם נחזור קצת אחורה ונזכיר כי בתחילת 2019 היו חסר כ 4 מטרים לקו האדון העליון. .

אמשיך לעדכן אולי שנה הבאה גם הסכר יפתח. מי יודע.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן