בתי הכנסת שומרים על ההנחיות

בעקבות החלטת הממשלה על פתיחה הדרגתית של המשק תוך שמירה על בריאות הציבור, יצאה העירייה בהודעה לגבאי בתי הכנסת לפיה הם מתבקשים לפעול להנפקת 'תו ירוק', בהתאם לקריטריונים שמבטיחים כי התפילות בבתי הכנסת תעשנה בהתאם לקיבולת המותרת ובכפוף לכללי ההגנה הנדרשים: עטיית מסכה, שמירת מרחק וחובת רישום למתפללים מחוסנים או מחלימים. פרטים והנפקת תו ירוק אפשרית גם דרך מוקד 106 או מינהלות הרובעים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עיריית אשדוד יצאה בקריאה לכל גבאי בתי הכנסת לפיה עליהם לבצע הליך רישום להנפקת תו ירוק והכנת המתפללים לחזרה הדרגתית של התפילות במסגרת הכללים שקבעה הממשלה. לנוסח ההודעה מצורפים שני קבצים: טופס רישום ל תו ירוק וטופס רישום של מתפללי בית הכנסת שהותרו להתפלל במסגרת המכסה המותרת. את הטפסים יש למלא ולהשיב בהקדם לכתובת מייל מצורפת, קודם שהעירייה תחל באכיפה.

בהתאם להחלטות הממשלה ועל מנת להשיב את המשק לפעילות בטוחה ובריאה, רשאים בתי הכנסת לשוב ולפעול בהתאם לכללי התו הירוק, כפי שפורסמו בפורטל החירום הלאומי. על מנת להקל עליכם את התהליך להוצאת התו הירוק, מצ"ב טופס רישום לתו הירוק ורשימת מתפללי בית הכנסת (נספחים א' + ב') אותם עליכם למלא ולהשיב עד יום שלישי, י"ח אדר – 2/3/21, בשעה 18:00, באמצעות מייל: [email protected] או לפקס: 08 9568030.

בתי הכנסת יוכלו לפעול תחת המגבלות הללו בלבד: עד 50% מהתפוסה המירבית של בית הכנסת (באולם התפילה ובעזרת הנשים), המתפללים יישאו תעודת מתחסן או מחלים של משרד הבריאות, ישיבה מופרדת עם מרווח של כסא אחד לפחות בין אדם לאדם, עטיית מסכה ושמירת מרחק 2 מ' לכל אורך התפילה ובכל מניין ישובץ ממונה קורונה שיהיה אחראי על ביצוע התקנות.

גופי האכיפה (אגף הביטחון, השיטור העירוני והפיקוח העירוני) יבצעו אכיפה על פי חוק ובית הכנסת שיעבור על הנחיות התו הירוק ו/או מתפלל שאינו נושא תעודת תו ירוק, צפוי לקנס.

עם קבלת אישור תו ירוק הקפידו לתלותו בכניסה לבית הכנסת בצירוף כללי ההנחיות שקבעה הממשלה.

בעירייה הפיקו כבר גיליונות הסברה אשר ייתלו בבתי הכנסת שהשיבו את הטפסים המלאים. כמו כן, לכל בית כנסת אשר מילא את חובתו, יונפק תו ירוק שיודבק בצמוד לגיליון ההסברה, אות לכך שבית הכנסת עומד בכללים שקבעה הממשלה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן