ברכה ביזמות

ריימונד ברכה, תושבת אשדוד הגיעה לגמר תחרות "יזם השנה" של ארגון "קרן-שמש" מקבוצת עוגן, שמלווה בעלות ובעלי עסקים קטנים באמצעות מנטורים מתנדבים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

 לגמר תחרות "יזם השנה" של ארגון "קרן-שמש" מקבוצת עוגן, המסייע לעסקים קטנים בליווי ומנטורינג, לאחר תהליך שעברה בארגון מאז פרוץ משבר הקורונה בשנה שעברה, הגיעה ריימונד ברכה, תושבת אשדוד. ברכה היא קונדיטורית, בעלת קייטרינג חלבי לארועי בוטיק, שהקימה עסק עצמאי לפני שנתיים, לאחר עשרות שנים כמנהלת חשבונות וחשבת שכר. סיפור חייה לא הוביל אותה למקצוע הזה. "נולדתי להורים שעלו לארץ וחוו קשיי הגירה, גדלתי בבית עני, אבי נפטר כשהייתי ילדה ואמי גידלה אותנו לבד בקושי רב. לאחר הצבא, החלטתי לייצר לעצמי חיים של ביטחון ורווחה כלכלית, למדתי, התחתנתי, ילדתי את בני הבכור ונכנסתי למסלול החיים. בדרך עברתי קשיים לא פשוטים: טיפולי פוריות ארוכים שלאחריהם נולדו לי תאומים. כעת, כשהילדים גדלו, הרגשתי שהגיע הזמן להגשים חלום ישן ולעשות משהו בשביל עצמי".

ברכה חברה גם בפורום בעלות עסקים יזמיות ועצמאיות, שהוקם באשדוד ביוזמת אהובה יצחק עמרם, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה באשדוד, במטרה לקדם עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשית, הפועל בשיתוף פעולה עם ארגון קרן-שמש מקבוצת עוגן, ארגון ללא כוונת רווח שמסייע כבר 16 שנה לבעלי ובעלות עסקים קטנים באתגרי הניהול, באמצעות מנטורים מתנדבים, כולם בכירים בעולם הניהול בישראל. כל בעל עסק שנכנס לתהליך הליווי ב'קרן שמש' הופך לחבר בקהילה של אלפי בעלי עסקים, שמסייעים זה לזה מנסיונם העשיר, וכן זוכה לסדנאות מעשירות ולהתיעצות עם מומחים בנושאים שונים הקשורים לניהול עסק, כגון שיווק דיגיטלי, ניהול מלאי, יעוץ משפטי ועוד. בנוסף, כחלק מפעילות קבוצת עוגן, קבוצת האם של הארגון, יכולים בעלי העסקים לקבל הלוואות חברתיות במגוון מסלולים המתאימים לצרכי העסק.

ברכה מספרת: "לפני שנה, כשפרץ משבר הקורונה וענף הארועים נפגע קשות, חששתי מאד שהעסק ידעך. היתה לי עבודה במפעל כחשבת, כי אנחנו מפעל חיוני ויכולתי להתיאש ולעזוב את הכל. אבל לא רציתי. שמעתי על קרן-שמש דרך חברה שמלווה על ידי מנטור מהארגון, ופניתי לטלי אלון, מנהלת קרן-שמש באזור הדרום, שחיברה אותי למנטורית מתנדבת בשם ריקי סגב, לשעבר סמנ"כלית באיתוראן והיום יועצת אסטרטגית למיקוד בצרכי לקוח. ריקי עזרה לי לחשוב מה עושים עכשיו. במהלך הקורונה המצאתי את עצמי מחדש, יזמתי הכנה של מארזים אישיים של ארוחות בוקר קטנות, "עידוד לבידוד" וכל מיני כיבודים למסיבות קטנות במסגרת המשפחתית המותרת. עשיתי דברים שלא חשבתי עליהם קודם. במקביל, ריקי עזרה לי להתכונן גם ליום שאחרי הקורונה: הקמנו מחירונים מסודרים, עשינו ניתוח של אופי הלקוחות, והגענו למסקנות מה כדאי ומה לא כדאי להציע. ריקי שאלה שאלות שלא הייתי נותנת את הדעת עליהם לבד."

ברכה מדברת באופטימיות גם על חלומות נוספים שברצונה לפתח עכשיו: בקרוב היא מתכננת לפתוח קונדיטוריה צמוד לביתה, שתהווה גם מקום מפגש לנשים בכלל, ולנשים חרדיות בפרט, ולשלב סדנאות אפיה עם הסיפור האישי שלה. "המסר שלי הוא שאפשר לצאת מהעוני, לחיות ברווחה, להעז להגיד לעצמך שמותר גם לך".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן