בעקבות אלימות הורים נגד מורים כנס הסברה מיוחד

הנהלת ביה"ס תערוך אסיפת הסברה לצוות ההוראה ותבהיר כיצד להתנהל מול מקרי אלימות של הורים כלפיהם

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מחר, יום ג' ה-28.01 בשעה 10:30, תערך אסיפת הסברה בבית הספר אמי"ת י' בעיר, בו תסביר ההנהלה לצוותי ההוראה כיצד עליהם להגיב בעת שהורים נוהגים בצורה אלימה כלפיהם. בזמן אסיפת ההסברה מורים ממלאי מקום יהיו עם התלמידים.

להלן תקציר חלק מהאירועים:
מקרה ראשון אירע לפני כשבועיים כשמורה ביקשה מתלמיד להניח את הנייד שלו בצד בעת שיעור. התלמיד לא הקשיב למורתו והתקשר לאימו. האם הגיעה לכתה וגידפה את המורה. כל זאת לעיני התלמידים ואנשי צוות נוספים.
שבוע לאחר המקרה, מורה אחרת הענישה תלמיד שאיחר לכתה, כנהוג בבית הספר. התלמיד התבקש להניח את המכשיר הנייד אצל המנהלת עד לשעה 16:00. האם של התלמיד הגיעה לבית הספר, גידפה בחריפות את המורה לעיני תלמידים שהיו במקום ו'חטפה' את הנייד מידי המורה.
מקרה שלישי אירע היום (ב'), תלמיד גידף את מורתו וניסה לברוח משיעורה. אותו תלמיד הושעה ע"י מנהלת השכבה. האב ששמע מבנו על כוונת ההנהלה, הגיע למקום והחל לצעוק ולקלל  את אנשי הצוות שנכחו במנהלה. רק התערבות של מנהל חטיבת הביניים הביאה להורדת גובה הצעקות.

מהסתדרות המורים נמסר "המקרים הללו לא מתקבלים על הדעת. לא נקבל ונכיל שום סוג של אלימות כלפי נשות ואנשי ההוראה שלנו. אנחנו אומרים די לאלימות!  לצערנו מורים מרגישים לא בטוחים במערכת שאמורה להיות להם כבית שני שמספק להם ביטחון והגנה. אנחנו דורשים ממשרד החינוך להתערב במקרים שההורים נכנסים לשטח בית הספר ולמצות איתם את הדין."

דילוג לתוכן