במהות מחבקים את הקהילה הפרנקופונית (הצרפתית)באשדוד

ביום ראשון באולם מלא, התקיים במהות אירוע תרבותי קהילתי ייחודי לקהילת עולי צרפת . האירוע התקיים במסגרת אירועי "קיץ בטוח" במהות וביוזמה משותפת עם ברית יוצא מרוקו בישראל והגב' פנינה בן דוד עזרן

צילום: יוליה שיין
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

ערב מרגש ומלא תרבות צרפתית וחוויה מוזיקלית מרהיבה עם הזמרת אורלי סלומון שהנעימה והרקידה את כל הקהל בשאנסונים צרפתיים ובמוזיקה חובקת עולם- היה שמח ומרגש!


אשדוד כעיר קולטת עלייה מ- 99 מדינות, הינה דוגמא להגשמה ציונית של קליטת עלייה ושילובם של העולים בחיי הקהילה היא מאבני היסוד של מורשת העיר. מהות הרשות העירונית לביטחון וחוסן קהילתי פועלת בהתאם למתווה העירוני וכחלק מחזון ראש העיר שהתושב במרכז. האירוע לקהילת יוצאי צרפת הוא דוגמא לאחת מיני רבות מהפעילויות היצירתיות של תחום עולים שמטפל גם בקהילת עולים מחבר העמים ועולים מאתיופיה ונותן מענה ייחודי לצרכי העולים, בין השאר, מיפוי צרכים, איתור בעיות והכנת תכניות מותאמות ע"י קידום תהליך של יצירת שיתופי פעולה ושותפויות , ולמען שילובם של העולים בקהילה וקליטתם באופן המיטבי ביותר בעיר.


הגב' סימונה מורלי, מנכ"לית מהות ציינה בדבריה כי הינה שמחה לראות את כל המשתתפים, שנוכחותכם מצביעה על המודעות שלעולים ישנה כתובת ואנו במהות מהווים עבורם בית.
את הערב הנחתה ברוב הדר הגב' פנינה בן דוד עזרן, שדאגה לתווך את האירוע גם בשפה הצרפתית- ועל כך ישר כוח!


ברכות נוספות נשמעו מד"ר שמעון אוחיון – יו"ר ברית יוצאי מרוקו בישראל ושל פרופ' גליה ינושבסקי, ראש מחלקה לתרבות צרפת באונ' בר אילן.


גב' מורלי הודתה לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על תמיכתו והירתמותו ולרב מני אזולאי יו"ר מהות, על התמיכה והרוח הגבית לאורך כל הדרך. לעו"ד אלי נכט סגן ראש העיר על פעילותו הבלתי נלאית לקליטת עלייה ולשימור התרבות של העולים בעיר אשדוד. למר נתן גרינברג ראש תחום עולים וליוסי זוזוט רכז עולי צרפת ומנהל תוכנית הגישור ממהות, על עשייה ברוכה ומקצועית בקרב עולי צרפת, תוך שאיפה מתמדת לשיתופי פעולה ואיגום משאבים. כמו כן ביקשה להודות לשותפים באירוע מיוחד זה: ד"ר שמעון אוחיון , פרופ' גליה ינושבסקי ולגב' פנינה בן דוד עזרן, על התמיכה והפעילות הענפה למען הקהילה הפרנקופונית באשדוד.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן