שי אבו שובר שתיקה: "בלי שי אבו – אין עירוני אשדוד"

אחרי שספג ביקורות מהקהל ואחרי ההחלטה של בית המשפט לעניינים מנהליים לדחות את העתירה של מכבי עירוני אשדוד נגד שינוי התבחינים למתן תקצוב עירוני, שי אבו שובר שתיקה ארוכה ומתייחס להכל: "האוהדים צריכים לקנות מניות – זה ייתן לי דרייב להמשיך"

"גם את יענקל'ה שחר מקללים". אבו. צילום: ירון קליין
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

חבר ההנהלה שי אבו שבר שתיקה ארוכה של כמה חודשים בריאיון לאשדוד10 ואמר: "בלעדי אין עירוני אשדוד", הוא  ביקר את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ואמר כי "הוא לא אדם רע מספיק כדי לפגוע ישירות בעירוני אשדוד". כמו כן, אבו קרא לאוהדים לרכוש מניות ואמר כי זה ייתן לו דרייב להמשיך ולגייס ספונסרים. על הביקורות נגדו אמר כי מדובר ב-2-3 אוהדים שמתנגדים לו וסיכם "גם יענק'לה שחר סופג קללות".

נחזור אחורה, למה התמודדת בכלל לתפקיד לפני כשנתיים?

"התמודדתי בגלל דבר אחד, החלפתי אנשים שלא הצליחו לגייס כספים למועדון. שאלו אותי מה תפקידי ואמרתי שאני אחד האוהדים, הסברתי מי האנשים שמנהלים את הקבוצה, הרימו גבה ולא רצו לתרום. התגייסתי להנהלה כדי להביא ספונסרים. מה שקורה בעיריית אשדוד מנסים לטרפד את זה. המטרה שלי היתה שעירוני אשדוד תעמוד על הרגליים, לא רציתי להיות בעל הבית. רוב הכספים אני גייסתי. רוב התקציב התבסס על מניות, כיום אוהדי עירוני ישנים".

ואיך הייתה התקופה שלך?

"הייתי חבר הנהלה שדאג לתת חסויות ולארגן חסויות אני עדיין לא זזתי הצידה. אני צריך את העזרה של הקהל של האוהדים. נצטרך את עיריית אשדוד שתזרים כספים. לא הרמתי ידיים. הדבר האחרון שאני רוצה שעירוני תרד ליגה. אי אפשר שבן אדם אחד יביא, בן אדם אחד יתרום כל השנים לבד, אוהדים צריכים לתת, עיריית אשדוד צריכה לתת ובעירייה עושים שרירים שעירוני אשדוד לא תתקיים. הקבוצות באו כגוש אחד ולא הסכימו לעתירה לעתירה שלנו".

היו ביקורות שבגלל תמיכה פומבית שלך בברק סרי, שהתמודד נגד לסרי, העירייה הקשיחה עמדות.

"לא יודע אם זה לסרי אבל אנשים מעליו לא רוצים את עירוני אשדוד. הם יעשו הכל שעירוני לא תתקיים. לסרי הוא בן אדם טוב, לא הייתי קורא לו מנהיג, הוא מנוהל על ידי ליצנים. אוהדים יכולים להגיד ולחבר מה שהם רוצים. ללסרי אין את הרוע לנקום בעירוני אשדוד. אם אדומים מקבלים כסף, יש מישהו מלמעלה וזה מישהו מקורב לראש העיר. אני כועס על ראש העיר שאין לו את המילה האחרונה בסיפור".

אבו לא רצה לנקוב בשמות, אך התייחס לתקציב של המועדון: "במצב הקיים אני לא רואה התעוררות שיש מצד האוהדים לרכוש מניות. כרגע יש מספר מועט של בעלי מניות והקבוצה צריכה 200- 300 להעמיד קבוצה. אני לא רואה את האוהדים קונים מניות. תמיד אפשר להגיד יש אדם עם כיס, יש ספונסר, אני יכול להתחייב שכל עוד עירוני אשדוד תעמוד והאוהדים ירכשו מניות. על כל מניה אני אדאג לכסף של ספונסר. אני רוצה לראות את הרצון של האוהדים, זה ייתן לי את הדרייב להביא ספונסרים. כרגע בלי אוהדים ובלי מניות – זה קבוצת אוהדים ואני רוצה שהיא תישאר קבוצת אוהדים. אני אמשיך לתרום בכל מצב".

"הם יקבלו את כל המשכורות". שחקני מכבי עירוני אשדוד (ירון קליין)

אתה ואחיך צחי אבו שקלתם לרכוש את עירוני אשדוד?

"היו דיבורים, דיבורים לא עולה כסף. זה קבוצת אוהדים. מה שאמרתי עד היום – הכל התקיים".

ומה לגבי המשכורות, השחקנים עדיין אומרים שהם לא קיבלו משכורות מסיום העונה?

"בכל קבוצות בליגה א' שלא מקבלים משכורות, זה התקציבים של ליגה א', גלגול של הכסף ואיחורים מהטוטו, מהעירייה, כל שנה יש בעיה של גלגול של כספים. לאורך כל השנים אי אפשר להגיד שחייבים כסף. כולם יקבלו את השכר שמגיע להם, אין אחד שלא נשלם לו".

"אם רוצים שתהיה קבוצה לרכוש מניות ומניות זהב. זה הניצחון שלנו", הוא אומר. אבו התייחס גם לחברי ההנהלה הנוכחיים שהחליפו את הוועד המנהל. "יש חמישה חברי הנהלה ואני חלק מההנהלה כי אם אנחנו נרשום דברים אחרים זה ייפגע בנו בצורה מסויימת".

ספגת גם הרבה ביקורות מהקהל.

"ספגתי אש מכמה בודדים, שמתחזים ומתחברים לאנשים שלא הסתדרתי איתם. גם יעקב שחר מקבל קללות מהקהל. אני יודע מאיפה הכיוונים באים. זה 2-3 אוהדים ואני לא אתייחס אליהם. אם זה היה מאה אוהדים שאומרים לי ללכת – הייתי הולך. דאגתי שתהיה קבוצת כדורגל ויש אדם אחד שהחזיק את הקבוצה וכולם יודעים מי זה".

איך אתה מסכם את העונה האחרונה?

"היתה לנו קבוצה עם תקציב בינוני, מיליון שקל, היו הרבה קבוצות עם תקציבים יותר גדולים שעיריות כן עוזרות להם. הוצאנו מים מהסלע ניצחנו דרבים, הגענו לשלב גבוה בגביע והיינו קרובים לנצח. מה שדגדג לאנשים לראות את עירוני אשדוד וזה הפריע להם והם מנסים לחבל לך בקבוצה. לא יודע אם הכל על רקע פוליטי אבל לסרי לא כל כך רע כדי לנקום בנו".

אתה חושב שהמודל הזה של מועדון אוהדים עדיין רלוונטי?

"עירוני אשדוד תצטרך הרבה מניות. זה ייתן לי את הדרייב. אם אראה שאין רצינות מצד האוהדים והאוהדים לא יהיה רציניים – לא אתאמץ שלאנשים לא תהיה קבוצה. מה שאוהדים יביאו – אני אביא פעם וחצי ויותר כמו בכל שנה. אם יהיה 20 אוהדים – זה בושה וחרפה. איזו סיבה תהיה לי לבוא ולרוץ ולתת את הנשמה על המועדון".

"אם אפשר לבחון לכף זכות או טעויות, לא רוצה להשתחצן, בלי שי אבו אין עירוני אשדוד. על אחת כמה וכמה קבוצת אוהדים בלי אוהדים אין עירוני אשדוד", אבו משוכנע, והתייחס גם לרגע שבו קיבל את ההודעה על שינוי התבחינים של עיריית אשדוד, שלמעשה שללו את התמיכה העירוני במכבי עירוני אשדוד. " לא הייתי מוכן לזה ברמה האישית, יש פה יצר נקמני, מישהו שמנסה לנקום במועדון, מישהו שמנסה למשוך בחוטים ומנסה לכוון את ראש העיר והוא בלי דעה. עשו את זה בצורה מאוד מחבלת בקבוצה. זו קבוצת עירייה ושתי קבוצות באותו ליגה. הורידו את התקציב ל-20 אלף שקל – זה שיא הבושה מה שעושים בכספי הציבור".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן