בית החולים באשדוד: מעבדה חדשנית וייעודית לחקירת מחלות מתפרצות

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים: "האפשרות שניתפס פעם נוספת לא מוכנים איננה אופציה". ד"ר נדב שורק מנהל המעבדה: "השנה האחרונה לימדה אותנו המון, מוכנות היא המפתח להצלחה"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

על רקע שנת הקורונה, הולכות ונשלמות ההכנות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד לפתיחתה של המעבדה הייעודית לחקר ואבחון מחלות מתפרצות.
המעבדה היא ייחודית בנוף המעבדות הרפואיות בישראל, בכך שכל תכליתה יוקדש לחקר ויישום זיהוי מהיר של מחלות מתפרצות.
פתיחתה של המעבדה התאפשרה הודות לתרומה בגובה מיליון דולר שהתקבלה דרך קרן היסוד. התורם ביקש להישאר אנונימי אך דרש כי התרומה תוקדש לחקר מחלות מתפרצות.
בראש המעבדה יעמוד ד"ר נדב שורק- כיום, ממלא מקום מנהל המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית בבית החולים, בוגר לימודי פוסט דוקטורט מאוניברסיטת ברקלי ודוקטורט בביולוגיה מאוניברסיטת ת"א. 
מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים : "בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, הינו המתקדם ופורץ הדרך בישראל. לקחי השנה האחרונה מלמדים אותנו כי עלינו לעשות את מרב המאמצים להיות מוכנים לכל תרחיש של מגפה חדשה מתפרצת. המעבדה הייעודית לחקירת מחלות מתפרצות היא ייחודית בנוף המעבדות בישראל. המעבדה הוקמה לצורך איתור מחלות מתפרצות מתוך מטרה לזהות ולחקור נגיפים עתידים. האפשרות שניתפס פעם נוספת לא מוכנים –איננה אופציה".
מנהל המעבדה החדשה ד"ר נדב שורק: "הקמת המעבדה תאפשר לנו להיות תמיד עם היד על הדופק. מוכנות היא שם המפתח, והמעבדה החדשה תתמקד בסריקה של התפרצויות של פתוגנים (חיידקים ווירוסים בעיקר). הרעיון הבסיסי הוא כל הזמן לפתח בדיקות כנגד פתוגנים קיימים וחדשים אשר יוכלו לשמש אותנו במקרה של התפרצות. במהלך התפרצות הקורונה המעבדה הייתה צריכה להתחיל בלי ידע מקדים וללא בדיקה קיימת, ולעלות בפרק זמן קצר מאוד מאפס בדיקות ביום לאלפי בדיקות ביום. באמצעות היכולות המתקדמות במעבדה החדשה נוכל לצמצם את פרק הזמן ההתחלתי ולתמוך במערך ביצוע הבדיקות, הן בפן המחקרי והן בפן הביצועי".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן