בית החולים אסותא יבצע ניתוחים בעזרת זרוע רובוטית

ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד בבשורה לכלל חברי קופות החולים: החל מהיום אנו מבצעים בביה"ח ניתוחי החלפות מפרקים בעזרת זרוע רובוטית מהמתקדמות בעולם שהייתה עד כה בשימושם של בתי החולים הפרטיים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

  
במהלך הניתוח בעזרת מערכת ניווט מיוחדת בודקים ומוודאים את המיקום המדויק של המישתל בכל טווח התנועה בכל שלבי הניתוח, תוך שמירה על איזון הרצועות והחזרת המפרק השחוק למיקום אנטומי אופטימלי כפי שהיה לפני שנשחק. פרופ דרקסלר מנהל המחלקה האורתופדית והמערך להחלפות מפרקים: "ראוי שתושבי הדרום, כמו כל תושבי ישראל ידעו ויהנו מהטכנולוגיה החדשה, שזמינה עבורם ללא הבדל מיקום גיאוגרפי, חברות בקופת חולים או ביטוח פרטי".השירות הטכנולוגי החדש זמין לכלל הציבור ומכל קופות החולים בכפוף לטופס 17.

בעזרת הזרוע הרובוטית הייחודית מתבצע חיתוך אוטומטי של העצם תוך שמירה על הרקמות ופגיעה מינימלית בשרירירם וברצועות הסובבות את המפרק. דבר זה מאפשר החלמה והפעלה מיידיים של המפרק מייד לאחר הניתוח והתחלה בתהליך של שיקום מהיר, הפחתה בכאבים וחזרה לשגרה.

בשלב זה, הניתוחים המבוצעים בעזרת הזרוע הרובוטית הינם עבור החלפת מפרקי ירך וברך, אך בכוונת בית החולים ופרופ' דרקסלר להרחיב בעתיד את השימוש בה ככל הניתן.

פרופ' דרקסלר מנהל המחלקה האורתופדית:  "בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הינו בית החולים הציבורי החדש והמתקדם בישראל. העובדה שהמערכת המדוברת נרכשה עבור המחלקה ולמען המטופלים, מוכיחה פעם נוספת כי בית החולים נמצא בחזית הקדמה הטכנולוגית.
דווקא בתקופה בה אנו עדים, חדשות לבקרים לעדויות על ההבדלים בין מרכז לפריפריה, וכן לזכויותיהם העודפות של בעלי הביטוחים הפרטיים, בכל הקשור לטיפול רפואי וזמינות תורים, ראוי שתושבי הסביבה, כמו כל תושבי ישראל ידעו על המכשור החדש, שזמין עבורם ללא הבדל מיקום גיאוגרפי, חברות בקופת חולים או ביטוח פרטי" 

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן