מרגש: ביום האזכרה לאביו נתמנה לרבה הראשי של היישוב גן יבנה

הרב דוד כהן שגדל באשדוד נתמנה לרבה של גן יבנה בסימן של אחדות וקירוב לבבות

הרב דוד כהן עם שר הדתות מלכיאל וראש מועצת גן יבנה אהרון דרור.
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

בתום ספירת הקולות, זכה הרב דוד כהן להתמנות כרבה של גן יבנה לאחר שקיבל את ברכתם של גדולי התורה במשך שנים רבות.

הרב דוד כהן מכהן בפועל יותר משלושים שנה כרב שכונה בגן יבנה לצידו של הרב המקומי רבי משומר צובירי זצ”ל.

מאז, הרב דוד כהן מעניק את כל שירותי הדת בעיר לצד רבני שכונות, כאשר מוסר את דרשות שבת שובה ושבת הגדול המרכזיות בעיר, מופיע בבתי כנסת בעיר בדרשות באזכרות ועורך חופות וכן עורך ברית מילה לבני משפחות התושבים, כמו כן הרב כהן תמיד זמין למענה לשאלות בהלכה בכל שעות היום והערב.

הרב כהן נולד וגדל באשדוד להוריו רבי שלום ועישה עליזה כהן ז”ל, שהתגוררו בבנין הראשון שנבנה בעיר ברחוב מרזוק ברובע א', למד בישיבת הרמב"ם, שם רכש ידע מקיף בתלמוד ש"ס ופוסקים כשהתחבב על רבותיו. לאחר נישואיו התגורר באשדוד, קבע סדרי לימוד בהלכה בעיון וניגש למבחנים שברבנות הראשית, עם השנים עבר בהצלחה בכור המבחן וקיבל תעודת הסמכה "יורה יורה" מהרבנים הראשיים לישראל. זמן קצר אחר כך עבר להתגורר בעיר גן-יבנה כשנמצא בקשר באופן קבוע עם העיר אשדוד כשילדיו ונכדיו מתחנכים במוסדות חינוך בעיר.

זכה להוציא את חידושיו הנפלאים "אור דוד" על חמישה חומשי תורה – מאמרים, פרקי הגות ומחשבה על סדר פרשיות השבוע. ביום חמישי האחרון, יום האזכרה לאביו רבי שלום זצ"ל התבשר כי זכה ברוב קולות לתפקיד רבה הראשי לגן יבנה. לקראת ערב הגיעו לביתו המונים כדי לברך ולהתברך ובראשם השר לשירותי הדת הרב מיכאל מלכיאלי, מנכ"ל משרדו יהודה אבידן, ראש המועצה המקומית דרור אהרון ושורה של רבנים חשובים מאשדוד ומרחבי הארץ. לקראת חצות לילה התקשר רבה הראשי לאשדוד רבי חיים פינטו ובירך את הרב דוד כהן בברכת מזל טוב ושיצליח בתפקידו הרם למען כלל תושבי העיר.

בשעות הבוקר לאחר תפילת שחרית, הרב דוד כהן פקד את קבר אביו בבית העלמין בישוב בן-זכאי, משום שבאשדוד עדיין לא הוקם בית העלמין, משם נסע לפקוד את קברו של אחיו רבי שמעון כהן זצ"ל מרבני הותיקים של העיר ומיסד המוסדות והישיבה "תהילה לדוד" ו"תורה אור" ברובע א' במשך עשרות שנים, שם העתיר בתפילה שהבחירה תביא לאיחוד לבבות, אחוה ורעות בין התושבים.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן