אשדוד צהובה

נתוני התחלואה באשדוד מראים על ירידה בתחלואת הקורונה. משרד הבריאות פרסם כי אשדוד חזרה להיות צהובה וביום רביעי השבוע חזרו ללמוד ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים בכל רובעי העיר. חגיגות פורים נחגגו במסגרת הבית ספרית, כשהתחפושת ה״חמה״ היא הצוות הרפואי. אשדוד ממשיכה להתחסן: שיא חיסונים ביום אח. עד עתה כמאה אלף תושבים התחסנו באשדוד. למרות שהמסחר נפתח השוק בחוף הים עדיין סגור

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ביום שלישי השבוע פרסם משרד הבריאות את נתוני הרמזור ביישובים בארץ. מהנתונים עולה כי אשדוד הפכה להיות צהובה. גם השבוע לא פרסמה העירייה נתונים לגבי התחלואה ברובעי העיר וגם באתר העירייה המידע מעודכן לפני כשבוע. אולם מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר החולים הפעילים באשדוד 1,159 חולים. וכי  ציון הרמזור הכללי של העיר עומד על 5.8 – ולפיכך אשדוד צהובה. ביום רביעי השבוע נפתחו כל מוסדות החינוך בכל רובעי העיר, למעט כיתות ז׳- י׳ שהקבינט לא מאפשר עדיין חזרתם ללימודים, חזרו ילדי אשדוד ללימודים על פי המתווה.

התחפשו בפורים לגיבורי העל: הצוותים הרפואיים

שמחת החזרה התערבבה בשמחת חג הפורים. והילדים הגיעו מחופשים. המונח גיבורי על קיבל השנה משמעות חדשה. ילדי גן ׳תלתן׳ התחפשו לגיבורי העל האמיתיים של ימינו- צוותי הרפואה. כך גם תלמידי בית הספר ׳ארזים׳ שהתבקשו להתחפש לגיבורי על ותלמידי כיתב ה׳1 בחרו להתחפש  הצוותים הרפואיים.

לנוכח החלטת הקבינט לא לאפשר חזרה ללימודים של כיתות ז׳-י׳, החליטו ראשי עיריות לפתוח את הלימודים בעיר שלהם. ראש העירייה ד״ר לסרי התייחס להודעת פורום 15 הערים הגדולות וציין שהחזרה ללימודים בכיתות אלו באשדוד, תתבצע רק בהתאם להחלטת קבינט הקורונה הממשלתי.

מעל 100,000 התחסנו באשדוד

החיסונים באשדוד נמשכים. כמאה אלף מתושבי העיר כבר התחסנו. והשבוע נשבר שיא המתחסנים ביום כאלף מתחסנים. המבצע התקיים בקרב תושבי רובע ז׳. המבצע ״התחסנת- נזהרת״ נערך במשך 3 ימים עד חצות הלילה, בו יכלו מבוטחי כל הקופות להתחסן. המבצע, עליו ניצחה, מירב שרת בשיתוף עם סגני ראש העיר ונציגי הקהילה החרדית, גורמי עירייה נוספים ומד"א שאחראי על ביצוע החיסונים. עוד שלב במאבק למיגור הקורונה באשדוד. באחד הימים נשבר שיא והתחסנו בו כאלף אנשים. ראש העירייה  ד"ר יחיאל לסרי מדווח בכל יום על נתוני הקורונה כמו גם על נתוני הבדיקות והחיסונים ומעודד את התושבים להמשיך ולהתחסן, מתוך הבנה ואמונה כי מבצעים כאלה יובילו את אשדוד להיות ירוקה והמשמעות לכך ברורה – מוסדות החינוך ישובו לפעול במתכונת מלאה, החנויות והעסקים, תפילות בבתי כנסת ואירועי שמחה יתקיימו כבעבר והכי חשוב נוכל להסב יחד לליל הסדר.

חיסונים גם בישיבת ׳גרודנא׳

ישיבת ׳גרודנא׳ המפורסמת ברובע ג׳, בה כזכור נערכו עימותים בין המשטרה ותלמידי הישיבה על אכיפת סגר הקורונה- הפכה לרחבת חיסוני קורונה. את המתחם מפעילים עיריית אשדוד ומד"א בשיתוף ראשי הישיבה. ביום שלישי השבוע הגיעו למקום מספר מתנגדי חיסונים בניסיון לשכנע את הבחורים שלא להתחסן. "הם אומרים – 'אנחנו רוצים בטובתכם', מחייכים אליכם, 'בואו נעזור לכם'…עוד לא הבנתם שזו השיטה להשתלט עליכם כמו שקרה בבני ברק?" – קרא בקול אחד ממתנגדי החיסון.

גם במתחם העירייה התקיים מבצע חיסונים במתחם התחסנו 192 תושבים. מנהלת מטה החיסונים העירוני מירב שרת: ״עוד מתחם ועוד חיסון. אנחנו מנגישים את החיסונים בכל רחבי העיר במטרה להגדיל את היקף  המתחסנים, ובכך ליצור חומה ירוקה שתשמור עלינו ותאפשר לכולנו לחזור לשגרה בטוחה וירוקה״. . בין המחסנות גם מזי כהן, מתנדבת מד״א שהיא גם עובדת בעיריית אשדוד אשר לקחה חלק  במתחם החיסונים וחיסנה את התושבים שהגיעו״ מבחינתי היום הזה שילוב מדהים ושמחתי לחסן כחובשת מד״א בבית שלי- עיריית אשדוד״ אמרה כהן.

 גם יו״ר ארגון המתחסנים באשדוד, אושרי ניזרי היה בין המתחסנים במתחם העירייה. ניזרי קרא לכל התושבים להתחסן״ רוצו להתחסן עכשיו, כי אין דבר חשוב יותר. ערבות הדדית למען החיים של כולנו. בעלי עסקים יקרים רוצו להתחסן זה הזמן לומר לקורונה שלום ולהיתראות״.

ד״ר ברנבוים: ״צמצום מיטות במחלקת קורונה לא יהיה לפני פסח״

ד״ר ארז ברנבוים מנכ״ל בית חולים ׳אסותא׳ מציין כי עקב האכילס של החברה הישראלית- שאננות ואי הפקת לקחים. על רקע העלייה במקדם ההדבקה מזהיר ד״ר ברנבוים, שהוא אל״מ במי״ל לשעבר קצין רפואה ראשי בחיל האוויר: ״ניסיון העבר מלמד אותנו, שבכל פעם שיש אור בקצה המנהרה אזרחי ישראל נוטים להסתנוור ממנו ולעבור מהתנהגות אחראית ומאמצת הנחיות לאווירת ׳סוף קורס׳, זהו עקב אכילס  בהתמודדות של החברה הישראלית עם מגפת הקורונה. מחלקות הקורונה עדיין מלאות וקצב הירידה במספר המאושפזים אינו כפי שצפוי היה להיות, וזאת לצד עלייה מדאיגה בחולים מקרב אוכלוסיות ייחודיות לגל הנוכחי כנשים הריוניות. כל עוד קבוצת הגיל 0-16 וכן 200,000 אזרחים מעל גיל 50 לא חוסנו, אנחנו עדיין נמצאים בעיצומה של מגפה  מסוכנת ומדבקת. לפיכך טרם צומצמו המיטות במחלקת הקורונה, ואין בכוונתי לעשות זאת בזמן הקרוב בוודאי שלא לפני חג פסח״.

 ד״ר נאמן: ״בישראל אפס הריוניות חולות לאחר חיסון שני״

ד״ר אורטל נאמן, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר ויולדות קורונה ב׳אסותא׳ קורת לנשים לבוא ולהתחסן. אומרת ד״ר נאמן ״בשבועות האחרונים אנו עדים לעלייה ההולכת וגוברת בהדבקה של נגיף הקורונה בנשים בהיריון. הדילמה האם להתחסן היא מובנת אך לא מוצדקת. עד כה בישראל נתגלו 0 נשים חולות בקורונה לאחר חיסון שני. אני קוראת לנשים בכל לשון ובקשה: לכו להתחסן, ויפה שעה אחת קודם. שמרו על עצמיכן ועובריכן. כל התלבטות  טומנת בחובה אפשרות מיותרת להדבקה״.

גלבר ללסרי: מתי יפתח השוק בחוף הים?

לאחר פתיחת הסגר השלישי והסרת מגבלות רבות, ביניהם פתיחת המסחר, הקניונים ואפילו מכוני הכושר, תושבים רבים הגיעו למרכזי הקנייה. רבים רכשו תחפושות לילדים ונדמה כי כללי הזהירות נשמרו. שווקים רבים בארץ נפתחו. גם באשדוד נפתח המסחר למעט השוק הפתוח בחוף הים, אחד הסמלים האהובים של אשדוד שנותר סגור מאז פרוץ נגיף הקורונה לחיינו במרץ אשתקד. חברת מועצת העיר עו״ד הלן גלבר כתבה מכתב בנושא אל ראש העיר ד״ר לסרי: ״קבינט הקורונה אישר ביום 15.2.21 את המשך מתווה היציאה מהסגר השלישי. לפי החלטת השרים, הפעימה השנייה תחל מיום ה-21 בפברואר משעה 07:00, ותכלול, בין היתר, את פתיחת המסחר ותתאפשר פתיחת קניונים, מרכזי מסחר פתוחים, שווקים וחניות רחוב בנהלי תו סגול. בנוסף, פיקוד העורף קבע בהנחיות החדשות מיום 21.2.21 כי ניתן לפתוח שווקים ללא התו הירוק.

בבדיקה שערכתי, שוק מחנה יהודה, ראשון לציון, לוד, ראש העין, רהט וכיו"ב פתחו את שערי השוק לקהל הרחב ביניהם גם ערים שבהם צבע הרמזור שלהם כתום או אדום. אבקש לדעת מדוע אינך נותן הוראה להחזרת  פעילות של השוק העירוני הפתוח בחוף ׳לידו׳‫? האם חל שינוי במדיניות‫, שטרם פורסם לתושבים, לסגירת השוק ולאי החזרתו לפעילות ?אם לא, מתי יש בכוונתך להחזיר את השוק לפעילות ‫?״‫.   

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן