אשדוד נערכת לסערה שעתידה להכנס מחר : סופות חול, כמויות גשם משמעותיות ורוחות של עד 70׳קמ"ש

בעירייה קיימו היום בערב (הערכת מצב נוכח התחזיות המוקדמות " שתיכנס סערה מחר בבוקר (א), ותכלול את התסריט שאליו מתכוננים בעירייה כבר חודשים

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל


זאת לצד המשך הערכות ביטחונית גבוהה מאוד .

גשם משמעותי, אובך, סופות חול ,י-ם גבוה ונחל גועש. התושבים יידרשו לנקוט משנה זהירות ואף להימנע מהוצאת גזם וקשירת פרטים שלעלולים לעוף כתוצאה ממשבי הרוח החזקים שעתידים להיות.

בעיריית אשדוד העלו את רמת המוכנות של מטה החורף נוכח התחזית למזג אוויר קיצון במסגרת סופת "כרמל", שתיכנס לאזור החל משעות הלילה (יום א') וצפויה להימשך עד שני בערב .

בעירייה קוראים כבר עכשיו לתושבים לחזק ולקשור פריטים בשטח הפרטי, להימנע מהוצאת ציוד וגזם ופריטים אחרים לרחוב מחשש שיעופו ויגרמו נזק.
‏מה קורה איך הולך
בעירייה מסבירים כי השילוב בין כל הפרמטרים שצפויה להביא איתה עלול להוביל גם לחולות שינועו בחוף הים ויכולים להביאלחסימת הנקזים, יחד עם רמות גשם של בעוצמה בינונית -גבוהה, לכן יתבצעו סיורים לאורך ציר החוף .

מחר בבוקר תבצע העירייה הערכת מצב נוספת יחד עם אנשי מטה החורף וצוותי החירום, ובהתאם לכך תקבע את צבע הרמזור ותפעיל את נוהל סערה בהתאם לפקודות החורף.

מנהלות הרובע יבצעו עוד לפני כן סריקות ברחבי הרובע בדגש על ניקוי קולטנים, סיורים במוסדות החינוך וייערכו למזג אוויר בתנאי קיצון. אנשי הביטחון העירוני יסרקו צירי תנועה מרכזים בעיר עם דגש על בדיקת קולטנים ואיסוף לכלוך מצטבר. בציר החוף נערכו סריקות כדי להשאירו פתוח לטובת זרימת מים חלקה, נוכח שברי ענן שהיו מעל העיר.

ראש מנהל התפעול שלמה רוטנברג: "הצוותים שלנו מוכנים בשטח, מבצעים סריקות כבר כעת כדי למנוע הצפות שיובילו לסגירת צירים במהלך 'כרמל' שעל פי התחזיות משלבת את כל מה שנערכנו עבורו. יחד עם התושבים והיצמדות להוראות, נבטיח חורף בטוח באשדוד".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן